Relatie cu o femeie mai in varsta

CiNiK

أنا أحب كس
Registered
Banned
Ce parere aveti despre o relatie cu o femeie mai in varsta ???
In ultima jumatate de an de cand sunt prin Irlanda..am fost acostat de mai multe femei in varsta sa zicem asa ...nu (Batrane ) nu suna bine...si parca cand zici femeie batrana te gandesti la ceva urat...parerea mea .;-)
Momentan...sunt cu doua femei in varsta..totul frumos si bine ...din toate punctele...
eiiii treaba e ca , acuma in weekendul trecut...fiind la una dintre ele ...imi zice ca vrea mai mult...adica o RELATIE...:-D:-D:-D
Acuma sa va zic cine e ea : Eu stau in casa cu un prieten din copilarie...prieteni buni..nui bai...
El are o prietena Irlandeza de vreo 3 ani...toate bune si aici...Ea ( femeia in varsta ) este mama Ei ( prietena , prietenului meu).

Deci ..pe scurt mama ei vrea o relatie cu mine...automat fata nu stie nimic..el , prietenul meu stie ceva.
Nu zic ca nu mi-ar place sa traiesc cu Ea...ma simnt ff bine cu Ea...mai intru si eu printr-un restairante selecte...ca sa zic asa...mai o mini excursie all inclus...all Free :):) ...mnda..sunt multe beneficii pt mine .
Acuma automat daca afla fica ei...va fi scandal mare..( o cunosc) ..nu as vrea sa imi stric relatia cu ea..adica m-a ajutat mult in anumite momente critice...
Pe dealta parte .. as fi egoist daca m-as gandi si la mine...sunt genul de om ...daca tu te simti bine...pt mine e OK...dau..si dau fff mult
Mai gandesc si asa..eu ma duc la Ea ..dar ea se va satura candva...poate maine...poate peste o luna ..doua..cine stie...ce fac pe urma ?? Mai am eu fata sa dau cu fica ei...? Probleme vor mai fi ..la cine voi apela...nu am prea multi pe care sa ma pot baza ca pe ea...
Sunt multe intrebari cu multe raspunsuri...pe care sa le aleg ??? sa fie si cel corect...
Sa fiu egoist ?? Fica ei ...numai daca afla ca am fost cu Ea ( mama ei ) va face ca trenul...cumva cumva eu oricum sunt mancat...hmm :)
Ce ziceti ?? Ce ati face voi??

PS: Cu cea dea doua femeie ...momentan e ok asa cum e...nu vrea mai mult...nici eu :-D:-D:-D
 
Ultima editare:
Eu zic asa. Sa renunti la "femeia in varsta" ca nu merita sa-ti strici relatia de amicitie cu fiica ei, mai ales daca ai zis ca te intelegi bine cu ea.
Gandeste asa: Tu te cuplezi cu ea, afla fiica, scandal, poate adio si de la prietenul tau din cauza fiicei si pe urma te trezesti ca adio si "femeia in varsta" si nu mai ramai cu nimica.
Oricum daca ai zis ca fiica ei a face ca trenu de afla, e riscul oricum sa afle din cauza ca nu o sa vrei mai mult cum vrea "femeia in varsta" ceva de genu sa te toarne.
Complicata situatie.
 
Acuma automat daca afla fica ei...va fi scandal mare..( o cunosc) ..nu as vrea sa imi stric relatia cu ea..adica m-a ajutat mult in anumite momente critice...
Nici nu am trecut sa citesc mai departe. Pai tu traiesti pentru altii sau pentru tine? Fiecare sa isi rezole problemele singur si daca nu le convine, atunci este treaba lor si nu a ta.
Si eu cand am ajuns prima data in UK, am fost alergat pe strada de 3 domane care voiau sa....
1. te simti bine cand esti cu ea?
2. o relatie cu ea chiar si pentru o perioada scurta iti poate imbunatati statutul social si economic?
3.ai ceva sentimente fata de aceasta femeie?

Foarte multi vad diferenta de Varsta ca un inpediment, o problema, cand nici nu ar trebui sa conteze. Iar amicul tau din copilarie, daca chiar respecta si tine la relatia de prietenie atunci se va bucura pentru tine, chiar daca ii vei deveni tata socru. :D

Viata insasi este un risc si daca nu vei continua realatia cu ea, mereu te vei intreba, oara cum ar fi fost?
 
Alex, eu am zis-o ca un sfat, pentru ca se poate sa piarda tot si atunci cu ce se alege? Doar ca a fost cu o femeie?
Femei sunt destule. E o chestie de viitor tinand cont ca se afla intr-o tara straina si doar pe ei ii are mai apropiati.
Cum a zis , de cap si-a facut cu ea :)
Acuma el decide ce ii e lui mai bine.
 
Eu zic asa. Sa renunti la "femeia in varsta" ca nu merita sa-ti strici relatia de amicitie cu fiica ei, mai ales daca ai zis ca te intelegi bine cu ea.
Gandeste asa: Tu te cuplezi cu ea, afla fiica, scandal, poate adio si de la prietenul tau din cauza fiicei si pe urma te trezesti ca adio si "femeia in varsta" si nu mai ramai cu nimica.
Oricum daca ai zis ca fiica ei a face ca trenu de afla, e riscul oricum sa afle din cauza ca nu o sa vrei mai mult cum vrea "femeia in varsta" ceva de genu sa te toarne.
Complicata situatie.
70% exact asa gandesc si eu...exact asa gandeam pana acuma...puneam pe alti pe primul loc....vai..sa nu se supere pe mine..vai sa nu i deranjez cu ceva..vai si vai...iar 30% imi spune ca e momentul sa fiu egoist...sa ma gandesc doar la mine.
 
Femei sunt destule. E o chestie de viitor tinand cont ca se afla intr-o tara straina si doar pe ei ii are mai apropiati.
Te asigur ca intr-o tara straina, mai bine te inteleg si te ajuta strainii decat romanul.
Apoi daca nu risti in viata nu castigi nimic. In opinia mea, mai bine risc sa pierd totul decat sa ma intreb toata viata ca un prost, cum ar fi fost. Uneori fara sa vrem, dam cu piciorul la oprtunitati in viata.
Plus o relatie cu o femeie de peste 35-40 ani este total diferita decat cu una de 16-20.
La inceput presupun ca te voia pentru un shag pentru ca romanii sunt cautati pentru asta. Apoi poate a vazut ca esti baiat ok si poate avea o relatie cu tine.
Eu zic sa incerci sa mergi mai departe cu ea, sa vezi unde duce.
Si in caz ca decizi sa nu mergi mai departe cu ea, atunci sa fie pentru ca vrei tu si nu pentru ca deranjeaza pe amicul tau sau prietena acestuia.
E ca si cum ai spune, ma sacrific pentru fericirea si bunastarea amicului meu, cand el e posibil sa nu faca asa ceva pentru tine.

Decide ce vrei tu cu adevarat si nu ce vor altii, sau ii fac fericiti.
Pentru ca la final, tot singur vei dormi in pat pe cand amicul tau are cu cine s`l imparta.
 
Nici nu am trecut sa citesc mai departe. Pai tu traiesti pentru altii sau pentru tine? Fiecare sa isi rezole problemele singur si daca nu le convine, atunci este treaba lor si nu a ta.
Si eu cand am ajuns prima data in UK, am fost alergat pe strada de 3 domane care voiau sa....
1. te simti bine cand esti cu ea?
2. o relatie cu ea chiar si pentru o perioada scurta iti poate imbunatati statutul social si economic?
3.ai ceva sentimente fata de aceasta femeie?

Foarte multi vad diferenta de Varsta ca un inpediment, o problema, cand nici nu ar trebui sa conteze. Iar amicul tau din copilarie, daca chiar respecta si tine la relatia de prietenie atunci se va bucura pentru tine, chiar daca ii vei deveni tata socru. :D

Viata insasi este un risc si daca nu vei continua realatia cu ea, mereu te vei intreba, oara cum ar fi fost?
Eu ma simnt perfect cu ea...si exact asa m-am gandit si eu....adica bani mei munciti raman la banca ...si stau la ea...nu tu chirie ..curent...etc etc...cat timp nu stiu....pe urma mai vedem.
 
Ai plecat gresit la drum, primul lucru pe care ar trebuie sa-l faci, este sa o convingi pe viitoare fica vitrega de sentimentele pe care le ai pentru masa, urmatorul pas, sa-i explici prietenului s nu va exist nici o ruptura intre voi, al treilea pas, dai fara mila in "baba" pentru ca isi doreste, tot ea va fi cea care o va lamuri pe fisa , astea roate numai daca si tu esti convins a vrei sa faci pasul
 
Ai plecat gresit la drum, primul lucru pe care ar trebuie sa-l faci, este sa o convingi pe viitoare fica vitrega de sentimentele pe care le ai pentru masa, urmatorul pas, sa-i explici prietenului s nu va exist nici o ruptura intre voi, al treilea pas, dai fara mila in "baba" pentru ca isi doreste, tot ea va fi cea care o va lamuri pe fisa , astea roate numai daca si tu esti convins a vrei sa faci pasul
Stiu ce zici ..dar...eu nu pot sa zic ca am sentimente pt Ea....ce simnt eu ..e ..ca , e frumos si bine...Iar oricine va afla ca eu sunt cu Ea...va sti din prima ca nu din dragoste ...Ma gandeam sa o pun pe Ea sa i spuna ficei....dar sa nu i spuna din prima tot ce vrea...ci doar ca se simnte bine cu mine...restu...pe parcurs.. :-D
 
Ai plecat gresit la drum, primul lucru pe care ar trebuie sa-l faci, este sa o convingi pe viitoare fica vitrega de sentimentele pe care le ai pentru masa, urmatorul pas, sa-i explici prietenului s nu va exist nici o ruptura intre voi
Sorry dar nu sunt de acord cu asta. Poate par a fi egoist, dar cele spus de tine, suna ca ar trebui sa cer permisiune cuiva ce fac cu viata mea, sa pun fericirea cuiva mai presus de a mea.
Este problema celor doi (amic si viitoarea FICA) cum fac fata problemei. Iar daca amicul rupe prietenia, atunci nu este un bun prieten.
 
Cand nu afectezi pe nimeni din jurul tau, nu ceri socoteala, din spusele lui separe ca da, atunci ca barbat ce este este bine sa-si anunte prietenii de pasul pe care il va face
 
Părerea mea e să nu te bagi! Din moment ce tocmai ne-ai povestit că ești cu 2 femei în același timp și trag concluzia că una nu știe de cealaltă e clară treaba că TU nu îți dorești mai mult de atât, e evident asta. Și dacă nu îți dorești mai mult de atât, de ce să strici anumite relații? nu e vorba de prietenul tău, oricum îl doare-n fund. El are treaba lui cu fica și nu îl interesează așa mult problema asta, doar că este posibil să fie tras de partea ei după ce se află toată povestea, dar oricum nu-i bai. De băut tot o să beți împreună, nu e ca și cum ar fi mama lui. Dar singura persoană care își va schimba atitudinea față de tine e viitoarea fică dacă pot să zic așa.
Din păcate eu nu pot să-ți spun exact ce să faci, nu sunt în situația ta...cel mult îți pot da un sfat din punctul meu de vedere dar ca și restul nu suntem în situația de față și e posibil să vorbim doar pe lângă

PS: Renunți la cea de-a doua femeie dacă vrei ceva serios cu prima? Sau te-ai gandit ce se intampla daca, dupa ce totul devine serios ea afla ca inca umblii dupa altele? Adica ajungi sa nu ai nici mama si nici relatii bune cu fica care zici ca te-a ajutat la greu. Parerea mea (cum am zis poate sa fie gresita totusi) este sa nu duci relatia la un alt nivel. Ii poti spune ca momentan nu esti pregatit si mai lasati sa mai treaca o perioada mai lunga de timp. Dar daca tu o iubesti cu adevarat atunci fara ezitare iti recomand sa duci totul la urmatorul nivel. Dar daca e vorba doar de interese zic ca nu se merita. Pentru ca odata si odata va exista o ruptura intre voi si atunci inevitabil nu vei mai avea suportul nici a ficei, nici a mamei. Totul depinde de ce simti cu adevarat!
 
Atâta timp cât tu vrei beneficii de la o relație, nu pot sa te numesc decât un ***. Femeia are nevoie de o relație si vede în tine un om bun pentru ea, dar tu, vezi în ea o bancă, care îți oferă cazare, masa, sex si alte beneficii. Nu ești bărbat! Ești un profitor! Părerea mea.
 
Ultima editare de un moderator:
Atâta timp cât tu vrei beneficii de la o relație, nu pot sa te numesc decât un ***. Femeia are nevoie de o relație si vede în tine un om bun pentru ea, dar tu, vezi în ea o bancă, care îți oferă cazare, masa, sex si alte beneficii. Nu ești bărbat! Ești un profitor! Părerea mea.
Tu crezi ca Ea vrea o relatie in adevaratul sens al cuvantului?
Eu nu cred asta...daca dorea o relatie cauta pe cineva de varsta ei cu putere financiara ca ea ...nu un muncitor din Romania ...
...si pt ea e tot e tot la fel ca si pt mine ...doar ca eu ma bucur de bani .. iar Ea de ceva tanar
Pana una alta...poti sa ma numesti cum doresti...e domocratie..nu? Treaba e ca profitorul doar iti IA....eu zic ca nu sunt profitor..pt ca , eu si dau...
 
Eu nu cred asta...daca dorea o relatie cauta pe cineva de varsta ei cu putere financiara ca ea ...nu un muncitor din Romania
Aici te inseli. Pentru simplu fapt ca o femeie are 40-50 ani, asta nu inseamna ca inceteaza sa traiasca. Cum ai tu nevoi, asa are si ea. Te asigur ca vrea ceva serios daca ti-a cerut asta.
Plus barbatii romani pe aici sunt vazuti foarte bine, atat pe partea intima cat si ca Barbat in casa. Recomand sa nu pui Tag pe cineva pentru simplu fapt ca e ''nu stiu cum'' ca e posibil sa faca si altii pentru tine la fel.
Have fun si vezi unde merge.
 
Prietenul tau, se desparte de iubita lui. Ce faci?
Sincer nici nu m-am gandit asa departe...pt ca sunt constient ca nu va fi multa vreme treaba asta ...si Ea si eu stim ...nu asta era problema la noi.. problema e fica Ei.
Prietenul meu stie ca eu mai ma duc la Ea...ce nu stie ca Ea vrea sa ma mut la Ea....automat daca prietena lui afla ca el stia ...alte probleme o_O
 
Diferenta intre mine si sotia mea este de 11 ani ... EA ESTE MAI MARE CU 11 ANI ... asa ca ... daca tie iti place , te completeaza este perfect ... Nu uita , silicon , botox dispar dupa un timp si ramai cu omul.... nu te uita la varsta ... varsta este un simplu numar ! Fericirea , simturile tale sunt tot ce conteaza
 
In final..a trebuit sa ,mă mut din casa unde locuiam cu cu prietenul si fica ei....dar nu cu EA...
Acuma locuiesc "singur" ...dar totul este in regulă...atata timp cat fica ei..nu ne vede impreuna. :)
 
Loading...
Back
Sus