Prostia depaseste orice limite

Sencuart

Active Member
Registered
Banned
Dragi membri si cititori roforum, cred ca toti ati observat cum Facebook-ul in ultima perioada este foarte strict. Dar nu strict in modul ca are niste reguli scrise doar sa fie acolo - strict la modul cel mai serios. Pai stai asa... cum adica?
Adica toti cei care muncim sau avem un cont personal, suntem articulati mai ceva ca niste sclavi. Orice miscare am face primim ba o notificare, ba o blocare, ba o confirmare de identitate, ba o penalizare si care o mai fi. Sunt satul zilnic sa vad live-uri care mai de care deocheate, grupuri ce ar trebuie sa aiba membrii seriosi cu o categorie total diferita de cea adult... insa noi daca dorim sa avem o mica pagina acolo sau un cont mai de publictitate (nu din aia obraznica) pentru un site decent, o afacere decenta suntem luati pe sus de nu mai stim ce e cu noi. Incercam proxy-uri, vpn, schimbare ip, mac, clear dns, alte dispozitive, tehnici asa prin care luam reteau asta de socializare mai cu usurelul si tot nu ne descurcam.
Ce-i drept smecherii exista, sau mai pe romaneste: șuste. Se trezesc oameni din astia care chiar nu au cunostinte si reusesc sa treaca peste granita lui țucherberg iar rezultatul este unul nesatisfacator pentru noi. Ce-i drept, cine se pricepe... se pricepe și ii merge afacerea (nu mai spune la nimeni, nu-si risca painea). Dar noi astia care ne zbatem ca pestele pe uscat nu putem... dar chiar nu putem!!!
Vreti sa vedeti un exemplu? Doar unul foarte mic din întreaga multitudine existentiala a facebook-ului vietii.
Profilul acestei specii humanoide a reusit sa isi puna un nume de 5 miliarde de km, precum multi altii ''sefi la beni'', ''mercedes benz'', ''lupu smecheros'', etc.
Va las aici profilul si minunati-va cum a reusit, probabil din vechime sau a prins o perioada cand nu era asa strict fb-ul. Sunt curios cum isi poate confirma identitatea idiotenia asta... oare ii incape actul de identitate pe un stadion?

Il aveti aici cu plain sa nu incalc vreo regula. select si copy/paste ---> https://goo.gl/kXsrER
 
chestia a reusito cu diferite browsere tip hack care iti poti pune chiar si . in loc de nume...vazusem si eu pe youtube chestii destea isi puneau puncte cercuri la nume cu asemenea hackuri...
 
Sincer, fara suparare, imi merge contul de atatia ani, nu exagerez, fac reclama, postez pe grupuri, iau si reclamatii din ce vad, DAR nu am patit nimic pana acum. Nu inteleg de ce te plangi cand vad in postarea ta de VPN si proxy si alte bazaconii. Daca esti ponderat si nu faci magarii, nu incerci sa spamezi si alte alea, nu vad unde e problema.

Iar in legatura cu numele aluia, in functie de tara, e posibil ca numele sa aibe un numar de cuvinte sau litere. Am spus ca "e posibil" pentru ca am auzit ceva in legatura cu asta, dar nu sunt sigur. Drept urmare, nu vad de ce fb ar bloca acele nume pentru acea tara daca acele nume sunt chiar reale. Stiu ca e improbabil, dar de ce te tiltezi pentru un nume prea lung ? Poate ala sa iti dea ERR_CONNECTION_TIMED_OUT la cat de lung e numele dar de ce e asta o problema ? Eu nu inteleg de ce ai feed cu animalul ala dar asta, ma rog,e alta discutie .... Chill man, have a KITKAT.
 
Sincer, fara suparare, imi merge contul de atatia ani, nu exagerez, fac reclama, postez pe grupuri, iau si reclamatii din ce vad, DAR nu am patit nimic pana acum. Nu inteleg de ce te plangi cand vad in postarea ta de VPN si proxy si alte bazaconii. Daca esti ponderat si nu faci magarii, nu incerci sa spamezi si alte alea, nu vad unde e problema.

Iar in legatura cu numele aluia, in functie de tara, e posibil ca numele sa aibe un numar de cuvinte sau litere. Am spus ca "e posibil" pentru ca am auzit ceva in legatura cu asta, dar nu sunt sigur. Drept urmare, nu vad de ce fb ar bloca acele nume pentru acea tara daca acele nume sunt chiar reale. Stiu ca e improbabil, dar de ce te tiltezi pentru un nume prea lung ? Poate ala sa iti dea ERR_CONNECTION_TIMED_OUT la cat de lung e numele dar de ce e asta o problema ? Eu nu inteleg de ce ai feed cu animalul ala dar asta, ma rog,e alta discutie .... Chill man, have a KITKAT.
Pe acesta l-am gasit aleatoriu in postruile altora care mi-au aparut in newsfeed fiindca imediat cum apare o astfel de persoana, ''e la moda'' sa ajunga in trend cu distribuirea continutului si profilului. Contul personal nu imi face probleme. Ceea ce ma deranjeaza este ca daca eu fac o pagina asa bine pusa la punct, pentru un blog decent fara porcarii... la cel mai mic report sunt luat la rost. Iar eu daca ii dau report la un idiot ca ala de mai sus, din urma caruia trebuie sa dau scroll pana maine, nu pateste nimic.

Chill man, have a KITKAT.
:))))
 
Nu inteleg de ce te plangi cand vad in postarea ta de VPN si proxy si alte bazaconii. Daca esti ponderat si nu faci magarii, nu incerci sa spamezi si alte alea, nu vad unde e problema.
Omul incearca orice metoda. In seara asta fac curatenie... unfollow la toti si exit din grupuri.
 
Sper sa nu spun vreo prostie, dar ai idee daca ar conta vechimea contului ? Ma gandesc ca faci pagini pe conturi noi create, fara vechime si poate de asta. Eu "spamez" un post pe zi, cu toate ca as putea sa o fac mai des, si precum am spus nu am avut nici o problema. Toate sunt facute de pe contul personal, din 2009 sau ceva de genul. In legatura cu asta, nu sunt sigur daca mi s-a cerut vreodata vreo verificare cu buletin, dar parca spun eu ca nu (nu bag mana in foc).

Ideea e asta. Din moment ce esti luat la rost, exista un motiv, nu? Gandeste-te cu ce gresesti si iti dai singur raspunsul la dilema ta.
 
Ma gandesc ca faci pagini pe conturi noi create, fara vechime si poate de asta.

Din moment ce esti luat la rost, exista un motiv, nu? Gandeste-te cu ce gresesti si iti dai singur raspunsul la dilema ta.

Invidie din partea altora. Un simplu report nu e de ajuns? Deci o pagina fara spamuri ale caror posturi contin linkuri de pe un blog cu un continut original +500 cuvinte postate odata la doua zile primeste 2-3 reporturi care pentru a le anula trebuie sa treci mari si tari iar un idiot cu numele de 5 km care este raportat nu se ia in considerare.
 
Adevarul e ca are un nume EXAGERAT de lung...pe telefon ..mi-am rupt degetul cat am frecat ecranul ...prima data am zis ca e un fel de gluma ...dar din pacate nu e..
@Sencuart ...viaţa asta nu e dreapta ..( cate odata)....de ce crezi ca ar fi Facebook-ul.
Mie la o pagina.. nu vor nici cum sa imi schimbe numele.....la alta pagina ..l-a schimbat de vreo 3 ori.....ce sa fac? ...sa stau sa ma cert cu ei....
De vreo trei zile am facut un cont nou...am spamat cu el pe grupuri . ..intr-o veselie.. nu are nici dracu treaba cu contul....dar la altul acuma doua saptamani...nici nu am intrat bine pe doua grupuri..ca am si fost blocat si supus verificarilor ...
...oameni si oameni...zile si zile...trebuie sa le luam cum vin....

PS: Trebuie sa ne axam pe Twitter si G+
 
Ultima editare:
Dragi membri si cititori roforum, cred ca toti ati observat cum Facebook-ul in ultima perioada este foarte strict. Dar nu strict in modul ca are niste reguli scrise doar sa fie acolo - strict la modul cel mai serios. Pai stai asa... cum adica?
Adica toti cei care muncim sau avem un cont personal, suntem articulati mai ceva ca niste sclavi. Orice miscare am face primim ba o notificare, ba o blocare, ba o confirmare de identitate, ba o penalizare si care o mai fi. Sunt satul zilnic sa vad live-uri care mai de care deocheate, grupuri ce ar trebuie sa aiba membrii seriosi cu o categorie total diferita de cea adult... insa noi daca dorim sa avem o mica pagina acolo sau un cont mai de publictitate (nu din aia obraznica) pentru un site decent, o afacere decenta suntem luati pe sus de nu mai stim ce e cu noi. Incercam proxy-uri, vpn, schimbare ip, mac, clear dns, alte dispozitive, tehnici asa prin care luam reteau asta de socializare mai cu usurelul si tot nu ne descurcam.
Ce-i drept smecherii exista, sau mai pe romaneste: șuste. Se trezesc oameni din astia care chiar nu au cunostinte si reusesc sa treaca peste granita lui țucherberg iar rezultatul este unul nesatisfacator pentru noi. Ce-i drept, cine se pricepe... se pricepe și ii merge afacerea (nu mai spune la nimeni, nu-si risca painea). Dar noi astia care ne zbatem ca pestele pe uscat nu putem... dar chiar nu putem!!!
Vreti sa vedeti un exemplu? Doar unul foarte mic din întreaga multitudine existentiala a facebook-ului vietii.
Profilul acestei specii humanoide a reusit sa isi puna un nume de 5 miliarde de km, precum multi altii ''sefi la beni'', ''mercedes benz'', ''lupu smecheros'', etc.
Va las aici profilul si minunati-va cum a reusit, probabil din vechime sau a prins o perioada cand nu era asa strict fb-ul. Sunt curios cum isi poate confirma identitatea idiotenia asta... oare ii incape actul de identitate pe un stadion?

Il aveti aici cu plain sa nu incalc vreo regula. select si copy/paste ---> https://goo.gl/kXsrER
Suntem Webmasteri ?
Unii stiu sa programeze ?
Avem imaginație ?
Stim sa promovam ?
Știm de toate ?
Pai atunci dece nu ne unim si facem propriul nostru facebook ?
Mult mai bun !!!!!
 
Pai atunci dece nu ne unim si facem propriul nostru facebook ?
Mult mai bun !!!!!
Raspunsurile de nu sunt asa de multe de nici nu stiu cu care sa incep :)

Fara sa fiu rautacios, aici abia sunt cativa oameni care stiu sa lucreze pe wordpress si pe scripturi simplute. Despre ce vorbim? Sau crezi ca iei o thema si gata ai un facebook killer. :)

Ps: pentru o thema wp de pe themeforest lucreaza 3 oameni intre 3-6 luni. Si e o amarata de thema.
 
Loading...
Back
Sus