Program Afiliere Godaddy,Hostgator,etc

Cum ai de gand? Cu site gen clona care sa vanda sau cu articole in engleza?
 
Testat pe amundoua. Chiar daca sunt foarte populare si ar fi usor sa vinzi, nu am avut nici o conversie, asa ca am renuntat.
De retinut ca afisat/trimis link la cei care erau in nevoie de hosting. Tu poate ai mai mult noroc.
 
Am incercat si eu cu name.com insa fara rezultate.. Acum depinde si unde promovezi tu bannere,link,etc ..
Traficul trebuie sa fie din randul webmasterilor pentru ca aceea ar putea fi interesati sa acceseze link si eventual sa cumpere un domeniu serviciu etc.. Lui Alex i-as recomanda cu roforum insa daca nu a facut-o pana acum inseamna ca stie el ce stie .. in opinia mea daca nu ai site in care sa se perinde webmasteri ... renunta din start si pune altfel de reclame in locul deaja pregatit.
 
in opinia mea daca nu ai site in care sa se perinde webmasteri
Iti dau dreptate si nu. Faza este ca toti de aici avem deja un cont pe marile firme de hosting si domenii.
Mai toate programele de afiliere platesc pentru conturi noi si foarte rar a conturile care exista deja si fac o comanda.
Apoi mai e problema ca lumea fuge pur si simplu de referal, chiar daca primeste reducere mare numai prin link tau, acesta prefera sa cumpere la pret intreg decat de pe referalul tau. Nu am inteles niciodata asta si nici nu cred ca voi intelege.
Ma uit la indieni care folosesc referal intre ei si castiga toata lumea. Am cativa prin lista si o parte din venituri vin numai din referali,
Lui Alex i-as recomanda cu roforum insa daca nu a facut-o pana acum inseamna ca stie el ce stie
Pur si simplu ocupi spatiul degeaba, nimeni nu da macar un click. :D
Metoda care inca functioneaza am vazut este cea cu cupoane si reduceri unde X cauta pe google, te gaseste si intra pe link tau sau foloseste codul pentru a primi reducerea.
Cu cat esti mai anonim online si nu stie lumea cui apartine acel site, cu atat mai bine, mai multe sanse de castig.
 
Iti dau dreptate si nu. Faza este ca toti de aici avem deja un cont pe marile firme de hosting si domenii.
Mai toate programele de afiliere platesc pentru conturi noi si foarte rar a conturile care exista deja si fac o comanda.
Apoi mai e problema ca lumea fuge pur si simplu de referal, chiar daca primeste reducere mare numai prin link tau, acesta prefera sa cumpere la pret intreg decat de pe referalul tau. Nu am inteles niciodata asta si nici nu cred ca voi intelege.
Ma uit la indieni care folosesc referal intre ei si castiga toata lumea. Am cativa prin lista si o parte din venituri vin numai din referali,

Pur si simplu ocupi spatiul degeaba, nimeni nu da macar un click. :D
Metoda care inca functioneaza am vazut este cea cu cupoane si reduceri unde X cauta pe google, te gaseste si intra pe link tau sau foloseste codul pentru a primi reducerea.
Cu cat esti mai anonim online si nu stie lumea cui apartine acel site, cu atat mai bine, mai multe sanse de castig.
Este adevarat ce spui .. intr-un topic spuneai ca doar 3 % sunt activi . Da aceea sunt probabil webmasteri care au deaja cont pe marile firme de hosting. Insa sunt foarte multi care sunt incepatori si ar putea pisca ceva .. insa este cu risc.. cum spuneai si tu "tin locul ocupat degeaba".
Problema in romania este intradevar mentalitatea .. Sa nu castige altul mai mult decat mine sau mai rau mai bine pierd si eu si el decat sa castigam amandoi.
Si ar mai fi o problema .. si anume lipsa une forte a webmasterilor care intradevar sa fie de temut " o fratie ceva" care sa poata interveni atunci cand este cazul .. atat in mediul online romanesc cat si cel international.
 
Si ar mai fi o problema .. si anume lipsa une forte a webmasterilor care intradevar sa fie de temut " o fratie ceva" care sa poata interveni atunci cand este cazul .. atat in mediul online romanesc cat si cel international
Am incercat anul trecut sa fac ceva de genul insa fara succes. Cand vine vorba de implicare toata lumea se ascunde.
 
Am incercat anul trecut sa fac ceva de genul insa fara succes. Cand vine vorba de implicare toata lumea se ascunde.
Ma tot gandesc de ceva timp sa fac o reuniune la Brasov a webmasterilor de pe roforum . Ideea este ca daca ne-am intalni fizic se va crea o familie cu adevarat. Si stii cum e ..sangele apa nu se face. Eu sunt dispus sa ofer si gazare gratuita la 3-4 useri (conditii ca la o pensiune) .. ma refer la cei din provincie. Din Brasov stii cumva cati useri sunt?
 
Am putea face un topic sa vedem cati sunt dispusi. Eu pana in septembrie nu stiu daca am timp sa ajung, dar nu se stie niciodata.
A fost o intentie si anul trecut dar la fel fara succes.
 
Este si strategie de marketing , tu ca si referal faci reclama ai sau nu conversie ei oricum castiga prin notorietate etc... Eu am avut si nu exagerez MII de propuneri de referali , cpa etc.. de la fel si fel de compani si le-am refuzat fix din acest motiv...
Mai nou am avut una de la mozila firefox eram platit cu 0.50$ per conversie ... pentru traficul pe mobil... castigam aproximativ 360$ per zi din asta dar ei aveau aproximativ 19 milioane vizualizari .... pai ce-ai facut gigele este corect?
Momentan ei dicteaza piata si vrei nu vrei te lovesti de ei ...
 
Este si strategie de marketing , tu ca si referal faci reclama ai sau nu conversie ei oricum castiga prin notorietate etc
Ei 'notorietatea' o au si cu sau fara mine,pe mine ma intereseaza ce castig eu,momentan testez,revin peste o luna cu mai multe amanunte.
 
Ultima editare:
Totusi cat ofera hostgator ?
024fa2c03cd217fa90ab2a45a6c7ee02.png

https://www.hostgator.com/affiliates
 
Deci la 21 de membrii adusi primim 125 $ pe persoana...
Pai ce pachet trebuie sa cumpere ca sa primim banii ?
Se face paypal ?
 
Pot sa cumpere orice pachet, chiar si cel mai ieftin.
Verificarea comisioanelor dureaza aproximativ 2 luni, banii pe afiliere ii iei in a 3-a daca totul e in regula.
Plata o fac prin cec sau paypal.
 
Pai dece nu ne strangem 21,facem conturi cumparam cel mai ieftin pachet si inpartim frateste fiecare cate 125$ :D
 
1. trebuie sa vinzi minim 21 conturi intr-un interval de timp pentru a primi 125 PPS
2. daca calculam o medie de 100$ pentru cele 21 conturi ar veni 2100$ de imparti la 22 persoane, care ar veni 95$
3. cel mai ietin pachet pentru 12 luni costa 75$
4. dupa perioada de gratie 45-60 zile comisionul este valid de plata, asta daca nu gasesc ei un motiv de neplata
5. in final daca totul este bine, fiecare primeste 95$ si scoate un profit de 20$, adica hostul ar fi gratis.
Din exeperienta stiu ca nu aproba toate comisionale, asa ca este un risk

Pentru a fi sigur ca lumea foloseste id tau de referal, faci un code de reducere care lumea sa-l foloseasca si toti care l-au folosit sunt afiliatii tai.

Tot conform lor daca trimiti 21 de afiliati intr-o luna primesti 125$ per cont si ar veni 119$ de fiecare, cu un profit de 44$.

O alta idee este ca unul sa aiba cont si restul ajuta la promovare pentru a atrage cat mai multe conturi.
Pentru fiecare care ajuta, se face un code de reducere special si doar el il va folosi.
La final se impart banii.

Se pare ca au schimbat sistemul de afiliere. Acum au trecut pe member.impactradius.com
Asta e un link de invite, sper sa functioneze.

Invite click aici.
427fd1fad4be4cbdb8e4ff7ea24c965c.png
 
Loading...
Back
Sus