Oferta Profil high PR backlinks

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am gasit astazi o lista cu site-uri care va permite sa faceti cont si sa adaugati link catre site vostru. Este o metoda buna si gratis de a obtine backlink de calitate catre site-ul vostru.

Nu am avut timp sa o testez, am cumparat odata de pe fiver ceva de genul si unele site-uri erau in lista. Asa ca face cel putin 5$ aceasta lista daca cumparati de pe fiver.

Dupa ce ati facut profil va rog reveniti pe forum si spuneti cum a decurs totul si mai tarziu ceva info daca sunt ceva schimbari in SERP pentru site vostru.

Fisierul il gasiti atasat.
 

Atașamente

  • Profile linking list-roforum-net.zip
    9,6 KB · Vizualizări: 36
Functioneaza, dar nu e de ajuns sa creezi un profil si atat. Urmatorul pas este sa faci diverse activitati, cum ar fi sa comentezi cu profilul creat la articole. In acest fel Google indexeaza prima pagina=>apoi pagina articol=>apoi pagina profilului tau=>apoi site-ul tau prin link de la profil. About.me e un bun exemplu, sunt destule pagini cu PR4, unde poti da like/aprecieri si apare acolo link catre profilul personal.
 
Functioneaza, dar nu e de ajuns sa creezi un profil si atat. Urmatorul pas este sa faci diverse activitati, cum ar fi sa comentezi cu profilul creat la articole. In acest fel Google indexeaza prima pagina=>apoi pagina articol=>apoi pagina profilului tau=>apoi site-ul tau prin link de la profil. About.me e un bun exemplu, sunt destule pagini cu PR4, unde poti da like/aprecieri si apare acolo link catre profilul personal.

Am presupus ca fiecare stie de actiunile care urmeaza dupa ce ai facut profilul.
Ce ai spus tu mai sus si ping catre motoarele de cautare in care sa anunte profilul, pentru ca acestea sa intre si sa indexeze.
 
Multumesc de lista, am sa o verific si am sa revin. Si eu practic aceasta metoda si chiar da rezultate. Bine inteles nu zbori pe prima pagina la google dar ajuta.
 
Loading...
Back
Sus