Probleme Smart Watch DZ09 Plus

effecto

Active Member
Registered
Full Member
De ceva timp am tot cautat sa vad ce smart watch-uri sunt mai ieftin si m-am hotarat sa iau un DZ09. Astazi mi-a venit produsul, totul bine si frumos pana am incercat sa ma conectez pe net. Am facut toate setarile, am cautat pe diverse forumuri si nu gasesc problema. Intru pe browser apare sa il instalez ca nu e instalat imi da urmatoarele doua mesaje Library Update si apoi Net error. Tin sa mentionez ca am atasat sim-ul si facut toate setarile posibile pentru internet. Am gasit si un video pe youtube in care unii spuneau in comentarii ca o solutii ar fi o resoftare. Daca ma poate ajuta cineva care stie sau care a patit acelasi lucru?
 
Nu vreau sa te dezamagesc, dar smartwatch-ul ala este o porcarie, m-am jucat cu un model si mi se pare cea mai mare prostie. Are multe probleme de firmware. Eu zic sa-l returnezi pentru ca nu ai ce face pe el, iarasi o prostie si mai mare este ca pentru iOS nu ai aplicatie pentru notificari.

Da-i retur si mai bine mai pui cateva sute de lei si iti iei un smartwatch acceptabil.

Daca tot vrei sa-l pastrezi, incearca cu totorialul asta:

PS: "Smartwatchul" asta costa maxim 10 dolari in china.

Eu unul nu prea sunt adeptul smartwatch-urilor, adica nu prea vad necesitatea lui.. totusi daca as fi sa imi iau un smartwatch acesta ar fi Huawei Watch W1 (sunt de moda veche, imi place stilul classic :D)
 
Loading...
Back
Sus