Probleme Grifus

Nu merge . Imi modifica paginile de la articole ( filme). Eu vreau sa imi modifice la episoade .
 

Atașamente

  • 2017-12-03_12-56-21.png
    2017-12-03_12-56-21.png
    73,6 KB · Vizualizări: 13
episode e categorie sau ce este? pagina?post?

Am inteles eu gresit prima data..credeam ca vrei sa apara in linkul de la subiect.:)

 
Si ai editat cum am zis eu mai sus si nu iti merge?
Ma uit la tine pe site si vad ca ai asa:

eeee.jpg
sss.jpg
EPISOADE..bun..cand intru pe un episod ..imi scrie sus in bara EPISODE..ok.....daca editezi cum am spus eu mai sus ..nu are cum sa nu mearga. :)
 
Imi schimba numai la filme (articole), la sezoane si la episoade nu schimba :( . La sezoane am reusit sa modific (tvshow), dar la episodes nu am reusit nici vorba :( .
 
La permanent link ai acolo optiune mai jos.
Una presupun ca este cu Filme, care adauga automat filme inainte de numele la film si adoua este episod. Stergi episod si apoi salvare.
Daca te pricepi la editare in htaccess, intra si faci modificarea direct de acolo.
Acum depinde si de tema, pentru ca unele au optiuni speciale pentru asta.
Acesta este codul default la wordpress:
Cod:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

Mai multe detalii aici https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks
 
Nu mai stiu care este fisierul, insa poti incerca asa: verifici fiecare fisier cu ctrl f (functia de cautare) si cauti functia de permalink episode. Dupa ce stergi/modifici functia dai update la permalink din wordpress si va merge.

\includes\series\episodios\tipo - ar trebui sa fie register_post_type( 'episodes', $args );
 
Ultima editare:
Am rezolvat pana la urma accesand setarile temei la Slug Taxonomies. Eu mai incercasem dar nu asteptam cat trebuie. :)
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!
 
Loading...
Back
Sus