Problema site!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Buna seara. Am o problema la un nou site. Recent am deschis un site, problema iii ca daca il accesez de pe netul de acasa indiferent ca is pe pc/smartphone nu merge, daca folosesc netul de pe smartphone (vodafone) pot accesa siteul... ce este de facut?
 
restart la connect box ( daca esti la upc tii apasat butonul de restart aprox 45 de secunde)
 
incearca comanda asta: ipconfig /flushdns in cmd
am incercat si asa, si tot in zadar...
 
se poate accesa de toata lumea, doar eu nu il pot accesa cu netul de acasa, am vorbit cu firma de host si le merge perfect... iii problema la mine acasa, cred ca nu s-a propagat domeniul complet
 
1. daca ai vps sau dedicat e posibil ca firewall s ate fi blocat, pe shared hosting deschide ticket sa te deblocheze
2. daca folosesti sisteme de pub js pe site pentru reclame sau orice altceva auto like, etc, antivirusul iti blocheaza acum site-ul. AVG si mallwarebyte face asta acum
3. la upc cache se sterge odata la 3-7 zile si pana nu`l sterge nu ai ce face
4. din calculator poti testa cache:site.com si vezi daca merge, ca aceasta este prin proxy google. Daca nu merge nici asa, atunci e din calculator, firewall sau antivirus.
5. mai poti schimba ip sau MAC
 
daca dau restart la router merge vreo 10 minute, dupa care nu mai merge... domeniul l-am cumparat de la godday si doar azi dimineata am actualizat nsurile... sa fie de acol problema?
 
Ti-am explicat mai sus.
1. ce antivirus ai
2. verifica cu cache:site.com sa vezi daca merge din calculatorul tau
3. ai un program, extensie sau ceva care face hits la site si te blocheaza firewall care in general dureaza 30 si apoi te scoate.
 
Loading...
Back
Sus