Problema PayPal

crystygye

Well-Known Member
Registered
Full Member
Am si eu o problema cu paypal.
Cineva mi-a trimis 1000$. Paypal i-a pus in hold. Nefiind o vanzare sau ceva in gen, dupa circa 5 zile, paypal mi-a trimis email si mesaj.

You have 134 days to resolve before your account becomes restricted.
Dec 1, 2016 Lift limitsEU regulations require PayPal to collect or confirm certain account information. Waiting for your response

Am dat resolve, am trimis copie buletin, copie tax bill si datele mele. Pe langa asta cartea de credit este deja atasata si cofirmata (de 2 ani tot scot bani pe aceasi carte de credit).
Acum arata asa ca in poza atasata. Mai trebuie sa fac ceva sau doar sa astept? Pot grabii cumva procesul? Aveti idee cat dureaza chestia asta?

Am toate cele 3 buline verzi, la resolution center. Mai e una dupa cele 3 cu credit card, dar deja e confirmat in cont.
 

Atașamente

  • 1.jpg
    1.jpg
    53,9 KB · Vizualizări: 24
Ultima editare:
Ori ai primit banii de la cineva care are probleme cu contul.
Asa este si adonw,cand iti trimite trebuie sa astepti.
Ori ai restrictie pe cont.
Contul este vechi sau nou ?
Tot ce ar trebuii este sa astepti 134 zile.
Nu cred ca poti grabii procesul.
In cel mai rau caz se poate intampla sa se faca refund automat inapoi peste 134 zile sau sa devina banii valabili. ;)
 
Poti grabi procesul daca ii suni la telefon. eu am asteptat 2 saptamani, pana cand i-am sunat si au rezolvat instant.
 
1. trebuie sa iti reconfirmi datele si sa ridici limita de 2500$ pe an. Este o nebunie dar trebuie facuta.
2. mergi in contul bancar atasat la cont si scoate un extras la o tranzactie care arata adresa pusa in contul paypal
3. trimite documentul sau printul la paypal
4. cel mai rapid este sa suni si iti vor spune exact care este problema si daca ai trimis totul se va rezolva in cateva minute

Daca in caz cineva ti-a trimis bani dintr-un cont papal furat atunci vei avea probleme. E cineva aici care a fost pacalit sa primeasca o suma de gen si acum paypal il obliga sa returneze cateva mii de euro.
 
1. ok
2. am intrat in homebank, am scos extras bancar pe 2 luni la contul atasat paypal si le-am trimis si extrasul pe langa copia de buletin + chitanta impozit casa
3. am trimis
4. exista vreo modalitate de a suna fara a platii? nu am cum si nici abonament sau ceva sa pot suna in dublin unde e nr lo de tel. am abonament de firma cu restrictii doar.

Am primit bani de la adnow, de la care am mai primit de cateva ori bune. Doar ca este prima data cand primesc suma mai mare de la ei.
 
Ultima editare:
Am depus actele si astazi mi-a confirmat si dat drumu la cont cum era inainte. Deci cu contul sunt ok, dar banii aia tot in hold sunt. Sa vedem cat dureaza si asta.
Multumesc tuturor de ajutor!
 
Tot ce ar trebuii este sa astepti 134 zile.
Raspunsul tau, nu face altceva decat sa induca in eroare. Cum am mai spus, eu cred ca cei care nu stiu un raspuns de care macar ei sa fie siguri, ar trebui sa se limiteze in a raspunde, sau macar sa foloseasca la inceput "Eu cred" "Parerea mea este" "poate"....
Eu am grabit procesul de ridicare a limitei contactandu-i pe facebook. Pe facebook desi si acolo au foarte multe cereri, timpul de raspuns este mai scurt decat pe mail. Plus ca daca il prinzi online, ai posibilitatea de a vorbi live cu el, si daca mai ai alte nelamuriri ti le poate ofeir pe loc.
 
Mersi, nici nu stiam ca ii poti prinde pe facebook. Bine de tinut pentru data viitoare (chiar daca sper sa nu mai fie cazul).
 
In alta ordine de idei sa stiti ca mail-urile primite de la Paypal, vi se vor adresa pe nume prenume. Niciodata Dear Paypal User sau alte chestii asemanatoare.
 
si eu tot pe facebook am rezolvat cu limita pe paypal,ca cererea trimisa poti astepta si saptamani ca nu te rezolva aia , trecusera doua saptamani si nu ma rezolvasera si cand i-am contactat pe facebook imediat au ridicat limita
 
Si eu am patit la fel, nu imi ridica limita chiar daca facusem tot ce imi cerusera. Am asteptat vreo doua saptamani si nimic, dupa am sunat la ei. Am primit suport si limita a fost ridicata in maxim 10 minute cu tot cu dialogul intre mine si suportul paypal.
 
Loading...
Back
Sus