Problema pagina de facebook!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut. Am o problema ciudata la pagina de facebook, de aseara. Pagina de facebook are in jur de 11 mii de likeuri, este o pagina de glume, bancuri. De aseara de cand am postat pe ea, imi apare la fiecare postare "0 people saw that"? Din ce cauza?

Am postat ieri pe grupuri de bancuri linkul siteului, si acuma observ ca daca postes doar poza arata cati oameni vad poza, dar daca postez cu linkul siteului nimic... din ce cauza? Si se mai poate remedia? Multumesc!
 
Ultima editare:
Salut. Am o problema ciudata la pagina de facebook, de aseara. Pagina de facebook are in jur de 11 mii de likeuri, este o pagina de glume, bancuri. De aseara de cand am postat pe ea, imi apare la fiecare postare "0 people saw that"? Din ce cauza?

Am postat ieri pe grupuri de bancuri linkul siteului, si acuma observ ca daca postes doar poza arata cati oameni vad poza, dar daca postez cu linkul siteului nimic... din ce cauza? Si se mai poate remedia? Multumesc!
incearca cu alt domeniu,poate domeniul de care zici ca iti arata 0 la postari e posibil sa fie penalizat ca fake news sau clickbait... incearca cu alt domeniu nou!
 
Nu sunt 70% sanse sa nu. Am fost penalizat pe o pagina de vreo 6 - 7 ori pana acum fix cu aceeasi problema. Intr-o saptamana ar trebuii sa isi revina. Insa, depinde de ce postezi, odata si odata o va inchide. Am patit la alta pagina sa mi-o anuleze dupa a treia penalizare. Am o pagina ceva mai mare fata de restul si de nu am primit la penalizari de genul de m-am plictisit de ele, si nu mi-a inchis-o. Sunt multi factori ce determina metoda de penalizare, perioada.. etc.
 
am incercat sa distribui un alt link, dar tot asa, daca postez poze sau videoclipuri merge, cu link nu merge...
 
Nu sunt 70% sanse sa nu. Am fost penalizat pe o pagina de vreo 6 - 7 ori pana acum fix cu aceeasi problema. Intr-o saptamana ar trebuii sa isi revina. Insa, depinde de ce postezi, odata si odata o va inchide. Am patit la alta pagina sa mi-o anuleze dupa a treia penalizare. Am o pagina ceva mai mare fata de restul si de nu am primit la penalizari de genul de m-am plictisit de ele, si nu mi-a inchis-o. Sunt multi factori ce determina metoda de penalizare, perioada.. etc.
Am zis asa pentru ca stiu multi care se plang de aceasta problema si nu si-au mai revenit paginile. Depinde de cum ai norocul.
 
Am zis asa pentru ca stiu multi care se plang de aceasta problema si nu si-au mai revenit paginile. Depinde de cum ai norocul.
eu stiu o persoana care a patit acelasi lucru, numai avea reach la postari catre linkuri externe,dupa 5zile si-a revenit si facea din nou reach si trafic...deci are sanse sa isi revina
 
Va fi si mai strict pe viitor dupa noile reguli,este cam gata cu facebook pentru ''publisheri''astia mici,vor rezista doar siteurile mari.Facebook sa stricat si se va strica si mai mult va fi doar pentru cont personal si atat.Ar trebui folosite ''incercate'' si alte retele sociale,G+ de exemplu,grupuri etc,dar toata lumea facebook facebook...gata nu mai tine smecheria cu FB trebuie sa fiti constienti de asta...apropo era parca si un topic aici despre G+,grupuri,etc...lasat balta...
 
Parerea mea e ca facebook nu s-a stricat deloc, ci abia acum incepe sa fie "normal" si sa se curete de toate posturile/video-urile inutile postate de tot felul de pagini.
Vrei reclama? Platesti. Nu ti se pare normal?
 
Parerea mea e ca facebook nu s-a stricat deloc, ci abia acum incepe sa fie "normal" si sa se curete de toate posturile/video-urile inutile postate de tot felul de pagini.
Vrei reclama? Platesti. Nu ti se pare normal?
Bineinteles ca este normal. Dar mna, sa dai 10 euro pe cateva click-uri pe link-uri si sa iei 2 euro din reclamele de pe site, nu este deloc convenabil. Pe cand, o postare normala pe pagina, care este gratis, iti aduce cel putin cateva sute de click-uri. Sunt chestii si chestii, in unele situatii este convenabil sa platesti, in altele, nu.
 
Bineinteles ca este normal. Dar mna, sa dai 10 euro pe cateva click-uri pe link-uri si sa iei 2 euro din reclamele de pe site, nu este deloc convenabil. Pe cand, o postare normala pe pagina, care este gratis, iti aduce cel putin cateva sute de click-uri. Sunt chestii si chestii, in unele situatii este convenabil sa platesti, in altele, nu.
Tocmai asta e ideea. De ce sa profiti de platforma ca sa duci oameni pe siteuri care produc nimic? Din pacate facebook e impins de utilizatori sa faca aceste restrictii. Eu am dat likeuri la foarte putine pagini/grupuri si cu taote acestea ma simt invadat de posturi inutile. Nu vreau sa ma gandesc la cei care au dat likeuri in prostie..

Bravo tu esti ala care ti cu lupul :)))eu nu fac postari pe grupuri,pagini,etc,dar nu cred ca convine nimanui care foloseste FB pentru asa ceva sa plateasca:)))
Nu e vorba de a tine cu lupul. Si eu am folosit pagini si grupuri facebook pt promovare, dar trebuie privita obiectiv treaba asta.
Cum ar fi sa vina toata lumea aici pe forum si sa puna linkuri catre siteurile lor obscure? S-ar dilua informatia? Ai mai intra asa des pe forum?
 
Loading...
Back
Sus