Problema Aliexpress

Jeliu Mihai Bogdan

Graphic Designer
Registered
Full Member
Graphic Designer
Salutare tuturor, astazi imi vine la cutia postala o recomandata pentru a ridica de la posta un colet, ma duc sa il ridic, cum am facut si la celelalte 4-5 produse comandate si nu imi vine cu un colet ci cu 2 (mai au de venit inca vreo 8 colete), am zis ok, bine ca a venit si asta, bucuros ca a venit, il deschid ca orice om, pe ala mare, cand vad, 2 incarcatoare sau adaptoare care culmea, eu nu le-am comandat. Valoarea de pe colet este vad de 1,44 $ care eu nu am nici un produs cu valoarea asta, si imi scrie printre cuvintele chinezesti si in engleza Watch care am zis ca o fii de la un ceas. Insa nu este nici un ceas cu pretul acela care l-am comandat. Cum pot afla de la cine este produsul sausa dau de ala... ?
20150312_163531.jpg

20150312_160544.jpg
 
Ultima editare:
nici utilizatorul? Ca mai am de primit cateva colete si nu stiu cum sa dau de ala sa ii zic ca nu mi-a dat ce trebuie...
 
Deci treaba sta cam asa:
Pentru a beneficia de transport gratuit vanzatorul pune o valoare mai mica. gift, sample, etc.

Pe colet vei gasi numarul la comanda care ar trebui sa corespunda cu cel din alie. Produsul in plus poate fi un bonus sau greseala.
 
care din cele afisate este codul de comanda? Si daca este unul din acelea unde le pun sa le caut? Pentru ca am luat toate codurile de pe pachet, le-am adagat in rubricile alea de la aliexpress si nu este nici unu din ele, culmea ar fii sa imi mai trimeata inca un pachet din greseala impreuna cu celalalt primit
 
Din ce am vazut nu coincide cu nici o comanda cu acele coduri :d... sa speram ca e cadou :D
 
Nu e cu tracking
 
toate codurile care sunt afisate pe hartie (pachet) nu coincide cu ce am eu in aliexpress
 
Daca ai team pot intra la tine sa ma uit.
Era mai naspa daca nu primeai produsul.
Eu zica sa te uiti mai bine pe produs sa vezi numarul la comanda si traking. sau hartia de la posta.
 
Loading...
Back
Sus