Problema afisare pret woocommerce

Deucalion

Cinema
Registered
Full Member
Pe https://www.autokomfort.ro/teste/pr...-bmw-seria-3-e46-cabrio-fabricatie-1998-2006/ cand selectez o gama si o culoare, cand vreau sa ma mut pe alta gama si selectez alta culoare, nu imi mai afiseaza pretul.

PHP:
if ( $.isEmptyObject(curr_objects) === false ) {
                $.each(curr_objects , function(curr_stock_attr, curr_stock_item) {
                    curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_game"] .ivpa_term').removeClass('ivpa_instock').removeClass('ivpa_outofstock');
                    if ( curr_stock_item.length == 1 && curr_stock_item[0] == '' ) {
                        curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_game"] .ivpa_term').addClass('ivpa_instock');
                    }
                    else {
                        $.each( curr_stock_item, function(curr_stock_id, curr_stock_term) {
                            if ( curr_stock_term !== '' ) {
                                curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_game"] .ivpa_term[data-term="'+curr_stock_term+'"]').addClass('ivpa_instock');
                            }
                            else {
                                curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_game"] .ivpa_term:not(.ivpa_instock)').addClass('ivpa_instock');
                            }
                        });
                        curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_game"] .ivpa_term:not(.ivpa_instock)').addClass('ivpa_instock');
                    }
                });
            }
            else if ( $('.ivpa_attribute:not(.ivpa_activated)').length > 0 ) {
                curr_element.find('.ivpa_attribute:not(.ivpa_activated)').each( function() {
                    $(this).find('.ivpa_term:not(.ivpa_outofstock)').addClass('ivpa_outofstock');
                });
            }
        

        
if ( $.isEmptyObject(curr_objects) === false ) {
                $.each(curr_objects , function(curr_stock_attr, curr_stock_item) {
                    curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_culori"] .ivpa_term').removeClass('ivpa_instock').removeClass('ivpa_outofstock');
                    if ( curr_stock_item.length == 1 && curr_stock_item[0] == '' ) {
                        curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_culori"] .ivpa_term').addClass('ivpa_instock');
                    }
                    else {
                        $.each( curr_stock_item, function(curr_stock_id, curr_stock_term) {
                            if ( curr_stock_term !== '' ) {
                                curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_culori"] .ivpa_term[data-term="'+curr_stock_term+'"]').addClass('ivpa_instock');
                            }
                            else {
                                curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_culori"] .ivpa_term:not(.ivpa_instock)').addClass('ivpa_instock');
                            }
                        });
                        curr_element.find('.ivpa_attribute[data-attribute="pa_culori"] .ivpa_term:not(.ivpa_instock)').addClass('ivpa_outofstock');
                    }
                });
            }
            else if ( $('.ivpa_attribute:not(.ivpa_activated)').length > 0 ) {
                curr_element.find('.ivpa_attribute:not(.ivpa_activated)').each( function() {
                    $(this).find('.ivpa_term:not(.ivpa_outofstock)').addClass('ivpa_outofstock');
                });
            }

Acesta este codul. Sper sa nu am probleme pentru link-ul postat dar altfel nu m-as fi facut inteles
 
La mine pe mobile functioneaza bine. Dar cred ca trebuie redesign la mobile version pentru ca vei pierde comenzi. Mi-a trebuit ceva timp sa imi dai seama cum se comanda IAR butonul comanda a trebuit sa-l ghicesc.
Ti-as putea recomanda opencart care are toate aceste optiuni default, poti testa inainte de a finaliza proiectul.
UpdateȘ
Pe desktop problema nu este la culoare ci la gama. Cand alegi una dintre Gama PREMIUMGama PREMIUM PLUS si apoi culoare, nu iti afiseaza pretul, insa la Gama START merge sa schimbi culoare si pretul se afiseaza. E posibil ca la ultimele doua optiuni din Gama sa nu fi facut setarile care trebuie.
 
Ultima editare:
Site-ul nu este al meu. Doar lucrez la el cu ce dorește proprietarul. Încearcă să selextese prima data o culoare din a doua gama și revino pe prima sa vezi că este aceeași problemă.:/ Gen, chiar daca schimbi gama, rămâne selectată tot culoarea din gama anterioara vizitata.
 
Încearcă să selextese prima data o culoare din a doua gama și revino pe prima sa vezi că este aceeași problemă.:/ Gen, chiar daca schimbi gama, rămâne selectată tot culoarea din gama anterioara vizitata.
Am facut asta si merge din adoua incercare.
Incearca sa`l contactezi pe @Susp3kt pentru a arunca o privire peste code si poate iti ofera o solutie.
 
Codul postat de tine nu prea are sens, ar fi trebuit sa folosesti variatiile de produs oferite default de woocommerce.

Mai exact:
In variatii ai grija sa pui pretul si daca selectezi administreaza stoc sa nu lasi 0.
Astea sunt singurele situatii in care nu iti apare buy button-ul ;)
ymBW2xO.png
 
Ultima editare:
Codul postat de tine nu prea are sens, ar fi trebuit sa folosesti variatiile de produs oferite default de woocommerce.

Mai exact:
In variatii ai grija sa pui pretul si daca selectezi administreaza stoc sa nu lasi 0.
Astea sunt singurele situatii in care nu iti apare buy button-ul ;)
ymBW2xO.png
Multumesc de raspuns dar nu este de la asta problema. Intra pe site si joaca-te putin in selectarea culorilor. Daca de exemplu esti pe prima gama si selectezi o culoare, dupa te muti pe gama a doua fara sa deselectezi, cand selectezi alta culoare in gama a doua, nu va afisa pretul. Eu cautam ca in acel cod sa se deselecteze automat culoarea cand schimbi gama. Acum am lasat ceva standard din setarile woocomerce insa nu este ceea ce vreau. Sper ca ai inteles ce vreau sa zic.
 
Multumesc de raspuns dar nu este de la asta problema. Intra pe site si joaca-te putin in selectarea culorilor. Daca de exemplu esti pe prima gama si selectezi o culoare, dupa te muti pe gama a doua fara sa deselectezi, cand selectezi alta culoare in gama a doua, nu va afisa pretul. Eu cautam ca in acel cod sa se deselecteze automat culoarea cand schimbi gama. Acum am lasat ceva standard din setarile woocomerce insa nu este ceea ce vreau. Sper ca ai inteles ce vreau sa zic.
Eu am inteles ce ai vrut tu sa faci, doar ca (din punctul meu de vedere) nu e facut nici corect si nici intuitiv.

Iti dau un exemplu mai simplu ca sa intelegi mai exact ce trebuie sa faci.
ai gama start, culorile: gri, roz, si alb
gama premium, culorile: verde, gri, negru

Faci 2 atribute diferte. Gama (start, premium etc) si Culoare (toate culorile ce le ai)
Pe urma mergi la variatii si adaugi toate combinatiile disponibile.
 
Solutia data de @WPMT ar trebuii sa functioneze.
Nu prea inteleg in tema te de ce mai afisezi culorile si le dai disable daca ele nu sunt valabile pentru toate atributele, de exemplu daca ai atributul x cu culorile negru si rosu, atunci cand faci select pe atributul x ar trebuii sa iti afiseze doar variatiile disponibile pentru atributul respectiv.

Incearca sa adaugi un produs de test cu 2 atribute si variatii diferite.
Si incearca sa setezi si preturile pe toate variatiile (cu toate ca poate sunt aceleasi).
 
Loading...
Back
Sus