Pret VPS

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
Am o intrebare : Cat ati fi dispusi sa platiti pentru un VPS fara control panel si doar cu conectare Remote Desktop Conection?

Sursa Alibabacloud Dual core CPU, 4GB Ram, 2 Mbps Network Speed, 60 GB HD

Valabil: 30 zile
Locatie: SUA
OS: Windows Server 2008/2012
Trafic nelimitat
 
Da pentru site-uri nu este bun, eu il folosesc pentru a rula TE pe el si imi merge foarte bine fata de alte VPS-uri
 
2 mbps este viteza de upload, pentru download este undeva la 260 mbps
Chiar si asa tot nu este ok, pentru ca orice accesare e formata din 2 actiuni. Cerere info care se trateaza ca ulpoad si primire info care este download. Daca viteza la cerere este mica, atunci dureaza mult pana se primeste info.
Presupun ca pentru TE este bun. Daca rulezi app de la otohits, ce iti spune la conexiune?
 
rulez pe el otohits, hitleap plus alte 2 TE si conexiunea pe firefox este buna in acelkasi timp
 
Multumesc @AlexH ma intereseaza sa stiu daca ati achizitiona un astfel de VPS, pretul la care m-am gandit eu este 5$ BTC sau 6$ paypal pentru o luna
 
Ultima editare:
pretul la care m-am gandit eu este 5$ BTC sau 6$ paypal pentru o luna
Pai nu stiu ce sa spun.
Ar fi un avantaj daca vine deaja instalat cu windows server si daca poti alege 2012 ca este mai bun decat 2003 si tu doar se la oferi ip si pass la rdp.
Pretul il poti face dupa ovh ca majoritatea cumpara de acolo si avantajul tau este ca le oferi windows deaja instalat.
Pentru a merge totul rapid pentru tine faci un install clean cu cele mai cautate TE si apoi faci clona si userul primeste windows cu acestea deaja instalate unde trebuie sa puna doar user si pass.
 
da VPS-ul vine deja instalat cu windows 2012, si da pot instala deja 2-3 TE si firefox portable. OK sa vedem voi deschide in curand un nou post si daca este ok pot sa ofer si discount la achizionarea mai multor VPS
 
Loading...
Back
Sus