Plugin Wordpress pentru continut dublu

Sencuart

Active Member
Registered
Banned
Salutare! In ultima saptamana tot am cautat pe net un plugin wordpress, dar fara sanse. In ce consta acesta? Doresc sa postez pe un blog unele parti de texte ce contin fix aceleasi cuvinte fara sa fie indexate si luate la ochi de Google pentru duplicate content. Acesta vreau sa-l integrez pe o categorie, care atunci cand e selectata intr-o postare sa afiseze in pagina respectiva box-ul cu informatiile. Daca nu este posibil, atunci unul care sa-l folosesc direct in postare. De asemenea, daca poate fi customizat pentru design este si mai bine. Orice sugestie este bine-venita!
 
Ultima editare:
Daca am inteles eu bine, cel mai simplu ar fi sa pui noindex pe articolele duplicate.
Sau vrei altceva?
 
Daca am inteles eu bine, cel mai simplu ar fi sa pui noindex pe articolele duplicate.
Sau vrei altceva?
Doresc sa pun googleoff index doar pe o fraza sau mai multe nu pe intregul articol. Un plugin parca ar fi mai practic sau este vreo comanda simpla de folosit direct in postare fara plugin? De aceea am intrebat, poate stie cineva.
 
Doresc sa pun googleoff index doar pe o fraza sau mai multe nu pe intregul articol. Un plugin parca ar fi mai practic sau este vreo comanda simpla de folosit direct in postare fara plugin? De aceea am intrebat, poate stie cineva.
Inteleg acum ce vrei, dar nu se poate face asa ceva.

"googleon" and "googleoff" are only supported by the Google Search Appliance (when you host your own search results, usually for your own internal website).
They are not supported by Google's web-search at all.
 
se poate face , mai greu este sa gasesti sursa .Te referi sa ai ads pe site vizibil si o sectiune ascunsa dar tot cu monetizare si sa nu apara in google .Alex te poate ajuta cu sfaturi din ce am vazut are o sina cu asa ceva .Asemanator la ce doresti tu.
 
Loading...
Back
Sus