Plex TV - sincronizare subtitrare

Jeliu Mihai Bogdan

Graphic Designer
Registered
Full Member
Graphic Designer
Salutare, am o nelamurire, am reusit sa fac legatura intre PC si Smart TV cu ajutorul aplicatie Plex, insa nu reusesc sa fac ca subtitrarea sa fie exact in acelasi timp ce vorbeste, este un delay... subtitrarea este 1 secunda 2 in urma... si este ciudat cand ala zice ceva, si subtitrarea inca a ramas in urma ... Se poate face ceva in cazul asta?
 
Daca smart Tv este conectat la aceiasi retea de net/wifi nu este nevoie de program sau aplicatie, doar click pe film > difuzeaza pe dispozitive si alegi smart tv.
O problema de gen am si eu uneori pe xbox si este din cauza la alte programe deschise, gen torent sau ceva care consuma multe resurse. Inchiderea acestora si restart la la video, rezolva problema. La fel se poate rezolva doar prin inchiderea la film si apoi incerca iar.
Majoritatea din aplicatii de gen care folosesti tu, consuma mult cpu si daca mai este ceva deschis, atunci iti va merge sacadat sau subtitrarea nu functioneaza.

Verifica ce am spus si spune daca ai rezolvat problema si care a functionat.
 
Daca smart Tv este conectat la aceiasi retea de net/wifi nu este nevoie de program sau aplicatie, doar click pe film > difuzeaza pe dispozitive si alegi smart tv.
O problema de gen am si eu uneori pe xbox si este din cauza la alte programe deschise, gen torent sau ceva care consuma multe resurse. Inchiderea acestora si restart la la video, rezolva problema. La fel se poate rezolva doar prin inchiderea la film si apoi incerca iar.
Majoritatea din aplicatii de gen care folosesti tu, consuma mult cpu si daca mai este ceva deschis, atunci iti va merge sacadat sau subtitrarea nu functioneaza.

Verifica ce am spus si spune daca ai rezolvat problema si care a functionat.
Am sa incerc variantele astea, insa hmmm nu cred ca o sa vad maine vreo rezolvare... dar vedem, las un feedback maine la asta !
 
Loading...
Back
Sus