Recenzie Person of Interest season 5

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
A aparut primul episod din mult asteptatul sezon 5 la serialul Person of Interest. Din pacate CBS a anuntat ca acesta este ultimul episod din Person of Interest, lucru care nu intelege nimeni pentru ca este un serial foarte indragit de multa lume si cu rating foarte mare in USA cat si in alte tari.

Sezonul 4 s-a terminat cand Samaritan a incoltit Masina care a fost nevoita sa evadeze intr-o valiza plina cu placute de RAM foarte avansate pentru a se salva.
In primul episod lupta de a se salva continuna si agentii Samaritan aproape ca reusesc sa elimine echipa care apara Masina si este la un pas sa o elimine de tot.

Finch are mustrari de constiinta pentru ca a limitat Masina si daca o lasa libera poate avea o sansa in fata lui Samaritan. Reese si Root continua sa se lupte cu agentii Samaritan si aproape ca sunt ucisi iar pauza de doia ani se pare ca le-a facut bine, pentru ca au invatat metode noi de lupta.

Fusco este transformat in erou dar nu vrea acest lucru si continua sa investigheze cine i-a impuscat pe cei doi interlopi, lucru care ii poate aduce sfarsitul, asa cum s-a intamplat si cu avocatul.

Pentru cei care au vazut trailerele online pentru sezonul 5 nu a fost mare surpriza acest episod dar tot a fost unul bun si merita sa-l vedeti.

Puteti viziona online Person of Interest aici.
 
Da, greseala mea, am scris episod in loc de sezon. Sunt surse care spun ca este posibil ca CSB sa-l prelungeasca daca vede ca exista interes sau poate chiar este o strategie de marketing.
 
Sincer inteleg de ce sunt sanse de anulare. Primele 2 sezoane a fost senzatie, acum parca rivalitatea astea intre AI este slab dezvoltata de regizor. Incepuse bine sezonul 5 dar deja din ep 2-3 parca am revenit la acelasi lucru deja plictisitor din sezonul trecut.
La inceput abia asteptam urmatorul episod, acum il vad cand apuc. Chiar nu vreau sa ajunga ca Supernatural = 10 sezoane fara pic de interes. Cateodata trebuie sa stii si cand sa te opresti cu o serie si poate incepi altceva.
 
@crystygye cam ai dreptate dar in general serialele sunt gandite pentru USA si nu restul lumii. In USA vor drama, un super villain, sa vobesti despre sentimente si alte chestii de genul.
POI nu USA nu a avut sau are probleme la rating ci din contra sta foarte bine.
Si mie imi placea mai mult cu numerele decat cu Samaritan si lupta dintre cei doi mamuti.

Cat despre supernatural ai perfecta dreptate. In prima faza a fost gandit pentru 6 sezoane iar dupa aceasta l-au tot lungit. Ultimele 2 episoade au fost bune iar restul sunt asa d eumplutura, cel putin in acest sezon.
Sa vedem ce super BadAss mai inventeaza in urmatorul sezon.
 
Intradecat de cand cu Chuck the "god" e super, dar cred ca astea sunt singurele 2 episoade bune din ultimele 2 sezoane. Trist.
Speram sa reinvie ceva in ambele seriale
 
Loading...
Back
Sus