Pe cine vreti Prim-Ministru?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Intrebarea care omoara sufletele la toti ca mintea nu pot spune, pentru ca lipseste cu desavarsire.

Pe cine vreti Prim-Ministru?
Si iata super lista.....
14212086_1411408408888257_6614385902185719512_n.jpg


Voi pe cine alegeti sau credeti ca va fi urmatorul prim ministru al romaniei?

Oare previziunea mea de aici se va adeveri?

In opinia mea toti cei din lista de mai sus, ar trebuie sa fie in cea mai adanca inchisoare fara drept de a iesi vreodata.
 
@AlexH parca tu erai un sustinator a lui Victor Ponta, nu? Exact ca si in cazul satelitului facebook parerea mea ii cam aceeasi, o sa iasa cine trebuie, o sa fim iar manipulati de mass media sa votam exact ceea ce vor ei, daca stau bine sa ma gandesc l-am votat pe Iohanis si regret acum, parca era mai bine Ponta. Mi se pare inadmisibil ca un presedinte de stat sa nu stie sa vorbeasca ... trist, pacat de tara asta ca ii frumoasa si ar avea potential, doar ca nu ii exploatata :(
 
parca tu erai un sustinator a lui Victor Ponta
Eram pentru ca nu aveam alta alternativa sa spun asa.
Intr-o buna zi cineva se va ridica si ne va salva de acesti teroristi care ne distrug zilnic.
Mai vedeam astazi o stire ca Dl. Iohannis a spus ca Avram Iancu nu trebuie considerat erou national si scos din cartea de istorie, la fel cum a spus ca Romanii care au luptat in primul razboi mondial au murit pentru uniunea europeana si nu pentru unitatea Romanilor.

Eu cred ca va fi asa:
1. basescu va castiga functia de prim ministru
2. va face cate ceva pentru a arata ca este mai bun decat iohannis si lumea va musca momeala
3. la urmatoarele alegeri prezindetiale basescu va candida pentru presedinte si sunt sanse mari sa castige pentru ca iohannis este de 100 de ori mai rau decat el.
4. apoi vom avea inca 10 ani de domnie cu basescu.

Suna cunoscut scenariul nu?

Ponta are o sansa pentru ca PSD este puternic indiferent ce spune lumea si daca pleaca din psd atunci sansele acestuia scand foarte mult de a ajunge prim ministru.
Restul din lista sunt doar de umplutura si a avea ceva de negociat cand se imparte painea.
 
1. Nu cred ca cineva se va ridica si ne va salva ... in zilele noastre oamenii nu mai au puterea pe care o aveau inainte, toata lumea se teme sa se ridice si sa spuna ce au de spus de parca in perioada comunismului politia/militia era mult mai indulgenta
2. Scenariul tau ii destul de plauzibil desi nu cred ca Basescu o sa mai candideze, cu toate ca ar avea mari sanse sa fie ales.
3. Da, ai dreptate cu PSD si cu Ponta, are foarte multa putere si sustinere politica din partea lor
 
2. Scenariul tau ii destul de plauzibil desi nu cred ca Basescu o sa mai candideze, cu toate ca ar avea mari sanse sa fie ales.
Eu cred ca asta e planul, de asta a fost impins si pus ca presedinte Iohannis. Cauta sa vezi Putin - Dmitrov si Dimitrov - Putin si o sa vezi destul de multe asemanari.
 
Niciunul nu este bun.
Insa cu Basescu macar ne simteam in singuranta,nu dadea banii ca Iohannis pe excursii.
 
De ce Ciolos ar trebui sa fie la inchisoare
Pentru incompetenta, pentru ca abia stie sa lege 2 cuvinte si este prim-ministru si faptul ca e doveti ca reprezinta interesele straine si nu ale noastre.
 
Pentru incompetenta, pentru ca abia stie sa lege 2 cuvinte si este prim-ministru si faptul ca e doveti ca reprezinta interesele straine si nu ale noastre.
Ponta era competent ?
Sincer , ma faci sa rad . Urmareste A3 si ghitatv ?
Altfel nu pot sa cred ca poti face asemenea afirmatii la adresa lui Ciolos .
 
Daca pariam ca vei spune asa ceva, castigam sigur.

In comparatie cu el, DAAAAA

Cred ca imaginea de mai jos iti va raspunde
14224892_300364580328506_12797561206704208_n.jpg
Clar , si-a dovedit competenta plagiind si ajungand sub control judiciar :D Un penal , viitor puscarias .
Nu ajunge nici macar la glezna lui Ciolos .
Un individ arogant , tupeist , mitoman .
Competente in coruptie si spalare de creiere , astea-s competentele lui Ponta .
Dar , chiar daca negi vizionarea celor doua pseudoposturi tv , mentalitatea este din acea sfera .
 
Competente in coruptie si spalare de creiere , astea-s competentele lui Ponta .
Dar , chiar daca negi vizionarea celor doua pseudoposturi tv , mentalitatea este din acea sfera .
Din locul unde stau eu acum, suna destul de amuzant cele spuse de tine.
Din cate ma cunosti, sau lumea pe aici, chiar crezi ca as nega ceva chiar daca ma pune intr-o lumina mai deosebita?
Nu imi este rusine cine sunt, cum sunt, opiniile care le am, pe cine sustin, etc.

Din raspunsul tau se vede ca nu ai inteles imaginea postat si asta e pacat. :(

Din afara poate fi cum spui tu, dar cand cunosti dedesupturi destule in acest domeniu, vezi lucrurile total diferi.

Iti recomand sa mai citesti odata primul post. :D
 
Din locul unde stau eu acum, suna destul de amuzant cele spuse de tine.
Din cate ma cunosti, sau lumea pe aici, chiar crezi ca as nega ceva chiar daca ma pune intr-o lumina mai deosebita?
Nu imi este rusine cine sunt, cum sunt, opiniile care le am, pe cine sustin, etc.

Din raspunsul tau se vede ca nu ai inteles imaginea postat si asta e pacat. :(

Din afara poate fi cum spui tu, dar cand cunosti dedesupturi destule in acest domeniu, vezi lucrurile total diferi.

Iti recomand sa mai citesti odata primul post. :D
O fi sunand amuzant , cert este ca pana una-alta Ponta nu este decat un plagiator , inculpat penal .
Si ca sa raspund la intrebarea pusa in topic , cred ca e clar ca il vreau pe Ciolos prim ministru . Si va fi :)
 
O fi sunand amuzant , cert este ca pana una-alta Ponta nu este decat un plagiator , inculpat penal .
Acum pe bune, din postarile mele din acest topic de cate ori m-am repetat cu ceva?
Crezi ca repetand acelasi lucru vei schimba opinia cuiva sau doar atat stii sau poti scrie despre Ponta, asa cum fac si altii, pentru ca suna a dictare.

Indiferent cine iese, pentru noi tot rau va fi. Parerea mea este ca asta e jocul lu Basescu si el va deveni prim ministru, cat despre Ciolos iti garantez ca nu are nici o sansa.

Vom ajunge la alegeti si revenim aici sa vedem cine a avut dreptate. :D
 
Deci ceea ce va spun acum nu am nevoie de discutii contradictorii si nu am nevoie de multe alte aspecte .. Ma doare undeva ca nu sunteti de acord cu mine si chiar nu-mi pasa ce credeti dar situatia sta in felul urmator in aceasta tara .
In primul rand criza din Turcia a facut ca doua tari sa se apropie foarte mult ceea ce in acest context Rusia si Turcia aliate situatia din zona se complica foarte mult avand in vedere ca Statele Unite nu doreau ca aceasta alianta sa existe pentru ca tari precum Bulgaria , Polonia si altele privesc cu alti ochi alianta Nord Atlantica . Noi in tara avem de suferit datorita scutului antiracheta de la Deveslu (Caracal) unde americanii au adus un numar impresionant de trupe plus logistica .
Asta din punct de vedere extern care are o legatura mare cu Statele Unite care in Biroul National Al DNA are un spatiu special pentru americani .
Deci concluzia este ca americanii nu vor o guvernare de stanga si va incerca in orice fel posibil ca PSD si aliatii sa nu ajunga la 50+1 .
Faptul ca Victor Ponta numai poate fii pe listele PSD asta inseamna ca o parte din electorat se va pierde iar sanse sa mearga la PRU sau Alde (partide breloc PSD) sunt mici pentru ca oamenii sunt satui de clasa politica ..
Deci Statele Unite nu vor o apropiere de Rusia si va incerca pe cat posibil sa solutioneze anumite dosare si anumite lucruri ne terminate pana acum .
In acest context in care nici un partid de dreapta => PNL , PMP , USR si altii nu au puterea sa aduca un singur partid langa ei adica sa ia peste 40 si sa aduca altul cu inca 10 sa faca din doua guvernul ... situatia va fii in felul urmator .
Se va apela la acelas ministru Ciolos sustinut de partea dreapta plus UDMR si minoritatile care au numar important de parlamentari ...
Raspunsul meu : Dacian Ciolos !
 
Un raspuns foarte frumos si bine argumengat si e posibil acest scenariu dar ma indoiesc. Eu tot merge pe varianta cu Basescu prim ministru care e pregatita de mult timp.
Partidul de stanga din Uk are si el mari probleme acum, e un fel de pSD al romaniei.
Deci ceea ce va spun acum nu am nevoie de discutii contradictorii si nu am nevoie de multe alte aspecte .. Ma doare undeva ca nu sunteti de acord cu mine si chiar nu-mi pasa ce credeti dar situatia sta in felul urmator in aceasta tara
Suntem pe un forum public e recomandat sa primesti raspuns, poate chiar critici la cele spuse, lucru care ne ajuta pe toti sa intelegem situatia mai bine, ne facem sa realizam ceea ce stim si crede, sa cautam info care sa ne sustina opinia, etc, etc, etc.

Eu sunt de parere ca toti prezenti aici ar trebuie sa isi spuna opinia civiliat indiferent care este aceasta si sa fie dispusi sa accepte critici. Doar asa putem deveni mai buni, intelege situatia in care ne afla si poate chiar sa ne schimba opiniile.
Indiferent ce sau cum ar fi, vom iesi cu totii in castig.
 
Un raspuns foarte frumos si bine argumengat si e posibil acest scenariu dar ma indoiesc. Eu tot merge pe varianta cu Basescu prim ministru care e pregatita de mult timp.
Partidul de stanga din Uk are si el mari probleme acum, e un fel de pSD al romaniei.
Basescu are un rol sa rupa cat poate ca PSD sa nu faca scor mare pentru a nu face majoritatea PSD ...
Basescu rupe din stanga pentru ca acolo sunt probleme .. cel din stanga da semne de slabiciune si daca priviti aparitiile media ale lui Basescu sunt exact in fieful lor (RTV).
 
Acum pe bune, din postarile mele din acest topic de cate ori m-am repetat cu ceva?
Crezi ca repetand acelasi lucru vei schimba opinia cuiva sau doar atat stii sau poti scrie despre Ponta, asa cum fac si altii, pentru ca suna a dictare.

Indiferent cine iese, pentru noi tot rau va fi. Parerea mea este ca asta e jocul lu Basescu si el va deveni prim ministru, cat despre Ciolos iti garantez ca nu are nici o sansa.

Vom ajunge la alegeti si revenim aici sa vedem cine a avut dreptate. :D
Timpul nu-mi permite sa fac analize pe subiect .
Si nu am de gand sa schimb parerea cuiva , fiecare este liber sa decida si aleaga conform credintelor proprii .
Am repetat si voi repeta ori de cate ori este cazul , cine si ceea ce este Ponta .
In ce-l priveste pe Basescu , dpmdv este un expirat . Dar , atat timp cat divide in tabara psd , nu ma deranjeaza :D
Eu sunt o fire optimista si cred ca , avand ca prim ministru inca cel putin un mandat pe Dacian Ciolos , ne va fi mai bine . Poate mai putin bine celor certati cu onestitatea , corectitudinea , verticalitatea . :D
 
Loading...
Back
Sus