Pe cine apara Deveselu cu adevarat si cat rau produce Romaniei

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Toata lumea discuta despre Deveselu si cat de bine este pentru Romania. Dar s-a intrebat cineva pe cine apara cu adevarat sistemulde rachete de la Deveselu?
Daca nu te-ai intrebat pana acum, priveste imaginea de mai jos si daca tot nu intelegi, nu are rost sa citesti mai jos.
image-2011-09-13-10115407-0-inforgrafic-scut-anti-racheta.jpg

Dupa cum vedeti acest sistem este facut sa apare america de atacuri cu rachete intercontinentale si atomice.

Este si normal ca un dusman al americii sa atace prima data unde exista acest scut. Romania are unul si deci este un pericol pentru toti dusmanii americii si stim cu totii ca au foarte multi.

Apoi mai exista o alta problema la care nu se gandeste nimeni.
Cineva ataca America cu o racheta nucleara, iar sistemul de la deveselu o intercepteaza si o distruge.
Se intreaba cineva ce se va intampla cu populatie romaniei cand norul de praf nucleara va cadea asupra noastra?
Cum ne apara acest sistem de acest lucru sau cum ne apara america de asa ceva?

pe viitor cand mai salviti astfel de initiative sa va ganditi de 100 de ori.
 
Întrebarea este, oare am avut de ales?
La inceput DA si poate chiar dupa. Dar cu ce conducere avem este si normal sa faca ce vor ei in tara noastra.
Nu uitati ca Iohannis imediat dupa ce a ajuns presedinte unul din decretele semnate a fost cel care ofera peste 45% din fortele armate ale romaniei, americanilor cu care pot face ce vor si NOI daca vrem sa facem ceva, trebuie sa cerem permisul Americanilor.
Credeti ca este corect?

Cine nu crede sa foloseasca google pentru a se convinge.
 
Referitor la modalitatea daca am avut sau nu de ales. Eu personal cred ca NU, cartile erau deja facute pentru acest scut antiracheta.Toti ne-am dat deoparte in fata acestor adolescenti indoctrinati sa-si apere tara in afara granitelor. Americani se gandeau de mult la felul cum sa-si apere militari din teatrele de actiune, printre care si pe cei trimisi la Deveselu. De aceea concluzia multor militari romani este ca acest scut ii apara si ii ajuta DOAR pe americani si nu pe noi. Si ca sa fim linistiti referitor la pulberea care se imprastie la explozie, poate bate vantul in directia opusa cu cel putin 160km/h si scapam in mare parte.
 
el putin 160km/h si scapam in mare parte.
Scapam in mare parte, adica tot mor cateva sute sau mii de oamenii, vegetatia distrusa pentru cateva generatii. Dar ce se intampla cu tara unde nu 'Bate vantul'?
 
Raspunsul il au tot nesimtiti astia si acela este ca nu este interesant pentru ei de campiile care vor fii parjolite sau apa care va otravii sute de specii de animale si nu numai.
Cred ca locul acela va deveni inchisoare secreta pentru cei de la Central Intelligence Agency.
Ideea este in felul urmator daca o tara este bogata in diferite resurse naturale atunci o infometam ( vezi exemplul Venezuelei ) sau facem ce facem si gasim un motiv pentru a face razboi ( ca de au bombe atomice si arme sofisticate de distrugere in masa). Despre Americani este vorba.
 
Loading...
Back
Sus