Pasta termica ieftina creaza probleme?

Sebastian

Active Member
Registered
Full Member
Salutare, am schimbat pasta termica la placa video , dar cand ma joc mai mult de 30 minute crysis 3 incepe sa sacadeze si mi se restarteaza pc. O fi din cauza pastei termice ? Nu este destul de buna ? Sau altceva o fi problema ? Desi temperatura la cpu ajunge la 45 grade maxim si la gpu 80 grade (gtx 580) din cate am citit pe internet , gpu poate ajunge si la 98 grade C.
Intrebarea este simpla . Poate fi pasta termica (15 ron a costat) o problema ? sau este din cauza la alt hardware ?
 
Pai sursa acum am cumparat-o este cooler master de 700w, eu zic ca este de ajuns sursa iar procesorul este protejat prin padul termic de pe sistemul lui de racire pe apa, am observat ca, candajunge la 80 de grade gpu, incepe sa sacadeze, desi la 80 de grade se spune pe internet ca este ceva normal, dar nu si in cazul meu. Ramii sunt ok , monitorizez tot cu MSI Afterburner si doar gpu pare iesit din comun. Eu cred ca poate fi si pasta termica o problema si vreau sa stiu daca doar eu sunt de aceasi parere sau si altii?
 
Cu vechea sursa de 1200w iti facea la fel?
80 de grade nu e o temperatura exagerat de mare pentru placa video.

Fa-i un test pc-ului cu 3dmark firestrike sa vezi daca pe timpul testului se inchide, si mai poti testa si cum MemTest sa vezi daca se restarteaza pe timpul testului.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus