Pasiune sau business ?

Webmaster - pasiune sau business

  • Pur Pasiune

    Votes: 5 50,0%
  • Business - Traiesc din asa ceva

    Votes: 5 50,0%

  • Total voters
    10

Jhonny

Trec prin viata cu zambetul pe fata !
Registered
Full Member
Voi traiti din siteurile voastre/serviciile voastre sau o faceti numai din pasiune - aveti un job secundar si nu traiti din asa ceva !
Alegeti o varianta, daca ceea ce faceti, rezulta sustinerea voasta financiara !
Poate sa faceti din pasiune si traiti din jobul acesta, dar tot business se numeste !
 
Era bine daca aveai si optiunea amundoua.
Eu fac asta din pasiune si traiesc din asta. Nu mai detin un job normal de foarte multi ani.
 
Era bine daca aveai si optiunea amundoua.
Eu fac asta din pasiune si traiesc din asta. Nu mai detin un job normal de foarte multi ani.

Nu am pus optiunea amandoua pentru ca ideea centrala este ceea ce faci, castigi bani din asa ceva incat sa se considere un job sau este pasiune si ramane la stadiul hobby !
 
La mine este o pasiune si as vrea sa traiesc din asta, dar mai este foarte mult de munca.

Am trait din asa ceva, am reunutat o perioada cand lucrurile au luat la vale, apoi am revenit iar si acum as vrea sa traiesc din asa ceva fiindca este o pasiune de a mea, momentan nu a devenit si un job din cauza veniturilor destul de mici !
 
Daca nu esti dispus sa risti, sa stai 20ore in fata la laptop 7/7, sa AI responsabilitati, atunci Mai bine in job de 8 ore cu salariu fix la final de Luna.
Doar pentru ca o Luna sau doua AI scos 100 euro nu trebuie sa renunti, asta daca in lunile in care faceai bine AI pus ceva deoparte.
 
Eu nu pot zice ca e o pasiune . Am un job si imi ajunge salaru care il castig, dar...
Mai demult vream sa fac bani online cand am aflat de la o cunostinta ca cineva castiga 600 de lei pe luna din asa ceva. Salaru minim fiind atunci 700 lei parca.
Ambitia ma facut sa incerc si eu. Da am castigat si de 5 ori pe luna cat el si chiar mai mult. Dar cum toate nu pot merge ca pe roate se mai strica treburile. Acuma da as putea castiga bani din ce fac dar vreau altceva . Sa fac ce nu a mai facut nimeni. Nu prea ma mai intereseaza catigul momentan. Pentru mine pot zice ca e o Ambitie ca de la pasiune am trecut demult.
 
Loading...
Back
Sus