Pareri contabo.com

Cyry

VIP Club
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
DNFJibL.png



Mi se par ieftini de tot la ce ofera , oare e cu capcana ceva ? :D

haken.gif
CPU: four cores
haken.gif
14 GB RAM (guaranteed)
haken.gif
1000 GB disk space
haken.gif
SSD boost
icon-info.png

....la 13.99€ /lunar
Detalii : https://contabo.com/?show=configurator&vserver_id=137
 
Din punctul meu de vedere e ceva teapa, nu la configurare cate garantat la support si up-time, fiindca orice firma care se respecta si iti ofera o asa configurare, garantat nu iti cere doar 14 euro per luna, cat mai repede iti spune un 150 euro per luna.
 
Am mai explicat asta de cateva ori. Nu stiu daca si in cazul acestei firme e la fel, dar e bine sa intrebi inainte de a cumpara.
In descriere la vps iti spune ca iti da 2Core si 6GB ram garantata, dar nu te lasa mai mult de 4 ore (exemplu) sa folosesti aceste resurse la maxim sau 5Gb ram 3 ore si tot asa.
Daca mergi sa spunem 24 ore la 85% din resurse, iti vor suspenda contul.
daca vrei resuurse multe gasesti la nemti dedicat cu 12core, 64Gb ram , 2Tb hdd, 250mb FD cu doar 59 euro pe luna.
 
Am mai explicat asta de cateva ori. Nu stiu daca si in cazul acestei firme e la fel, dar e bine sa intrebi inainte de a cumpara.
In descriere la vps iti spune ca iti da 2Core si 6GB ram garantata, dar nu te lasa mai mult de 4 ore (exemplu) sa folosesti aceste resurse la maxim sau 5Gb ram 3 ore si tot asa.
Daca mergi sa spunem 24 ore la 85% din resurse, iti vor suspenda contul.
daca vrei resuurse multe gasesti la nemti dedicat cu 12core, 64Gb ram , 2Tb hdd, 250mb FD cu doar 59 euro pe luna.
Acolo spune ca doar banda e limitata , daca folosesti 5 zile in continuu 60 mbps minim , o scade la 10 .
De resurse nu zice nimic .Scrie ram garantat , si app , sunt nemti.
 
Loading...
Back
Sus