Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Tutorial Pagina G+ - cum se poate ceda altui utilizator

Discuție în 'Tutoriale' creată de Cred44, 5 Noi 2016.

1. Cred44
    Innocent

Cred44 Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    95
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $258,68
    De curand am vazut in grupul de pe skype o cerere a unui membru care solicita informatii legate de cedarea unei pagini de G+ dar fara sa cedeze si contul asociat.
    Acest lucru se face foarte simplu in felul urmator:
    1. te conectezi pe contul de gmail
    2. deschizi pagina de G+ pe care doresti sa o cedezi
    3. in coltul din dreapta sus, apesi pe sigla contului, apoi gestionati contul iar mai departe gestionati permisiunile

4. In fereastra aceasta apasati pe simbolul din dreapta sus, adaugati adresa de gmail a celui caruia doriti sa-i cedati pagina, alocati pentru el dreptul de proprietar si apoi Invita
    5. Noul proprietar trebuie sa accepte invitatia, pagina are acum 2 proprietari, iar dupa 2 saptamani, noul proprietar poate sa stearga primul proprietar ramannd astfel singurul proprietar.

Dupa cum se vede este o modalitate relativ simpla de cedare a unei pagini de G+ fara sa predai si contul de gmail asociat acesteia.

Publicitate

effecto, deluxx76 și AlexH apreciază asta.
  2. deluxx76

deluxx76 Member Registered

Aprecieri primite:
    2
    Puncte trofeu:
    1
    Credit:
    $161,77
    Eu sunt acela. Interesant tutorialul, cu el am reusit pana la urma sa transfer o pagina g+ celui care i-am vandut site-ul. Thanks.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...

Distribuie pagina asta