PageSpeed Insights Optimization 99 desktop/mobile .

@Mariuselll : Sincer, nici nu am vazut in totalitate video. Nu ma intereseaza. Nu folosesc deloc wordpess in ceea ce fac. Ideea era ca am dat o cautare pe youtube pentru numele pluginului. Asta e primul la mine in rezultate. Sunt nu stiu cate tutoriale pentru cam orice pe youtube. L-am publicat la plezneala, fiindca in acest topic lumea asteapta ceva ce poate cauta fiecare. Sorry...
 
Pana una alta, puteti folosi urm metoda simpla si rapida pentru site.
Dezinstalati complet autoptimize. Dezinstalati toate pluginurile de cache care le aveti.

Instalati WP Fastest Cache, activati, si folositi aceste setari de aici:
Dati delete cache & minify files si asteptati 2 minute. Apoi verificati scorul. Dureaza circa 1 minut sa isi faca treaba sa puna site la punct pana apar rezultatele.

P.s.: WP Fastest Cache este dovenit prin teste de viteza, cel mai rapid pe wordpress, puteti vedea testele pe pagina de plugin
Iar restul de probleme, ar trebui sa le rezolvati manual fara mari probleme daca aveti putine cunosinte, exceptand ce tine de legaturile externe (google analitycs , etc)

mJrxex
 
Ultima editare de un moderator:
Trebuia sa faca tutorialul autorul topicului ca el a reusit sa ajunga la o optimizare 99 mobile/desktop. Suntem nerabdatori si il asteptam, sper sa fie serios si sa se tina de cuvant.
 
Dezinstalati tot ce aveti pe server/vps/dedicat. Instalati OpenLiteSpeed cu php72 si mariadb. Puneti memcached sau redis. Puneti site-ul wordpress si adaugati pluginul LSCache. De la 70 la 90 doar pentru ca am facut aschimbarea aceasta.
PS: pluginul lscache ofera o tona de optimizari, dar in conjunctie cu lsws merge magnific.
 
aveti careva adresa unde testezi siteul si arata scorul?mie mia intrat pe noua versiune si numai arata scoru zice doar ca siteul este adaptat pentru mobil...exista o adresa cu versiunea veche?
 
Pana una alta, puteti folosi urm metoda simpla si rapida pentru site.
Dezinstalati complet autoptimize. Dezinstalati toate pluginurile de cache care le aveti.

Instalati WP Fastest Cache, activati, si folositi aceste setari de aici:
Dati delete cache & minify files si asteptati 2 minute. Apoi verificati scorul. Dureaza circa 1 minut sa isi faca treaba sa puna site la punct pana apar rezultatele.

P.s.: WP Fastest Cache este dovenit prin teste de viteza, cel mai rapid pe wordpress, puteti vedea testele pe pagina de plugin
Iar restul de probleme, ar trebui sa le rezolvati manual fara mari probleme daca aveti putine cunosinte, exceptand ce tine de legaturile externe (google analitycs , etc)

mJrxex
Mai poti uploada odata imaginea cu setarile ca nu se mai incarca
 
Si eu incep sa cred ca a fost zis doar asa de bagare in seama.
Totusi ca sa ajungi la asa ceva iti trebuie o tema foarte bine optimizata altfel.....
 
Loading...
Back
Sus