o sugestie de domeniu

Naruto9

VIP Club
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Caut un domeniu pentru un magazin de cosmetice ce o să cuprindp produse clasice, ojă, fard, parfumuri pentru el/ea. De vreo 2 zile mă chinui să găsesc un nume și nu reușesc. Îmi trebuie un nume de brand (nu caut emd, caut nume ușor de ținut minte). Domeniul trebuie să fie obligatoriu LIBER pe .ro, ideal un termen românesc, sau combinație dintr-un termen românesc.

Accept sugestii (cu preț, nu cerere ofertă!) și pentru domeniile pe care le dețineți și considerați că sunt potrivite pentru un asemenea proiect și poate ajungem la o înțelegere!

Mulțumesc!
 
Un nume care nu mai exista. nu recomand folosire de cuvinte gen fard-cosmetic.ro, fete-machiate, baieti-parfumati, par-fumat.ro etc. Cuvinte inventate care sa devina brand. gen zara, sephora, aoro, coca-cola, pepsi... (era sa pun si vw, da asta e "masina poporului). Dar de vreo 5-10 min ma gandesc si eu..si nu-mi vine nimic...
 
Frumos nume. Dar nu-i fain de branduit. Plus ca ma gandesc ca sigur sunt reclame in cautarile pe acest keyword.
Intradevar frumos nume, dar daca vrei sa il faci brand, atunci poti avea logo MC, iar pentru faptul ca sunt reclame pe cuvintele respective, te va ajuta foarte mult, fiindca google va da prioritate unui domeniu care are cuvintele cheie decat websiteuriles/adurile care au doar cuvintele cheie.
 
Loading...
Back
Sus