Nu spamati grupurile de pe facebook

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Sunt prezent pe multe grupuri pe facebook si vad cam toti ce posteaza. Multi dintre voi spamati la greu si acest lucru nu face decat sa pierdeti ceea ce sperati sa castigati, plus timp pierdut la postare.

Cateva reguli care cred ca eu va poate ajuta sa aveti o conversie mai buna.

1. Nu postati multe link pe zi pe aceiasi nisa. Nu te ajuta cu nimic daca postezi la fiecare 30 minute un film online. La un moment dat tot mai multi useri vor da click Hide all from this user, care inseamna ca facebook nu va mai afisa postari de la tine.
2. Incearca sa schimbi textul la postare. Nu folosi aceiasi metoda tot timpul. Titlu la film, img, si gata. Oricum titlul si ceva text este preluat de facebook, poti scrie ceva legat de film, o parere persoanala, orice altceva.
3. Din cand in cand posteaza si altceva si nu doar filme online. O poza funny, text, video de pe kissvideo sau orice vrei tu. In acest fel scapti de problema de la punctul 1.
4. Posteaza in functie de tema grupului sau ce vezi ca merge. Daca un grup se discuta filme de actiune, degeaba postezi filme de dragoste ca nu intereseaza pe nimeni. Sper ca ati prins ideea.
5. In loc de poza poti folosi un trailer si in descriere pui link catre film. Clipul il poti incarca pe pagina ta de facebook si apoi share pe grupuri. Nu cred ca trebuie sa ma repet legat de avantajele acestei metode. Am scris de cateva ori despre asta.


Am folosit ca exemplu filme online din cauza ca astea sunt cele mai des folosite. Daca tot munciti la promovare, atunci sa o faceti cu cap si din cur si de pe burta. :p
Cata seriozitate veti acorda acestui proces atatea rezultate o sa aveti.

Sper sa va ajute cele de mai sus.
 
La cat "trafic" vine din facebook , din postarile din grupuri, in special cei cu siteuri de filme online, nu cred ca merita efortul sa faci "povesti" si etc.
Traficul de pe facebook se duce pe poze "deocheate", violuri si etc.

Personal: traficul din facebook imi vine cu ajutorul pluginului care posteaza automat pe pagina de facebook a siteului, noile articole adaugate.Mai bine se investesc cativa bani in promovarea paginii (aducerea de likeuri pe bune la pagina) si automat cei care au dat like vor vedea noile postari si vor fi si mai interesati de continut.

Asta imi arata mie statistica siteului de filme online. Alte tipuri de site probabil vor avea mai mult succes.
Oricum sunt foarte bune regulile, in special 5 mi-a placut si il voi incerca zilele astea. Mersi!
 
Foarte bun postul! Cred ca unele reguli ar trebui aplicate si pe forum, pagini de Facebook, comentarii pe bloguri si site-uri de stiri. In general, spamul nu prea te ajuta.
 
Loading...
Back
Sus