netu.tv

Netu au optiunea aia de a face Upload File prin Remote Upload (url, magnet, torrent) si cite variante am incercat nu imi dau seama cum se urca fisiere prin torent.
Ma ajuta cineva cu o explicatie pas cu pas?
Multumesc.
 
@FsOnline la care adresa de mail trimiti? Aia cu abuse? E a doua oara cand imi trimit banii pe skrill si eu nu folosesc skrill si nici nu pot sterge adresa de acolo. Le-am mai scris o data pe aia cu abuse.. ca nu pot sterge de acolo si nu mi-au raspuns.
 
@FsOnline la care adresa de mail trimiti? Aia cu abuse? E a doua oara cand imi trimit banii pe skrill si eu nu folosesc skrill si nici nu pot sterge adresa de acolo. Le-am mai scris o data pe aia cu abuse.. ca nu pot sterge de acolo si nu mi-au raspuns.

Pe aceasta adresa am trimis : [email protected] pana acum.Mi-a raspuns si la 12 ore de cand le-am trimis un mail si cel mai greu au raspuns dupa 3 zile.
Am observat ca nu se poate schimba si eu am vrut sa sterg de acolo contul de Neteller si am observat ca se poate schimba doar prin suportul lor.
Pune la subiect Purse Help Support sau pacalestei si scrie Subtitle Error.Vad ca toate probleme legate de player si subtitrarea s-au remediat , e bine acum ca nu mai este nevoit sa copiez fisierul sa fie vizibila subtitrarea , e cum era inainte.
 
Netu au optiunea aia de a face Upload File prin Remote Upload (url, magnet, torrent) si cite variante am incercat nu imi dau seama cum se urca fisiere prin torent.
Ma ajuta cineva cu o explicatie pas cu pas?
Multumesc.

Poti intra pe thepiratebay , cauti un torrent , copiezi magnet link-ul si ii dai un paste acolo la remote si il lasi pe el sa faca treaba.Acum nu stiu daca fisierul care vrei sa-l descarci are sau nu doar fisierul video , pentru ca daca este intr-un folder s-ar putea sa nu functioneze.Nu-ti recomand sa folosesti trackere private ca te pot da afara de pe trackerul respectiv.
 
Se pare ca problema cu subtitrarea si mai exact cu cele care se incarca de pe acest server, a revenit : https://cdn-s8.hqq.watch
Sunt de tot rasul serverele lor , o amarata de subtitrarea nu poate fi afisata.
o repara ei pana isi vor daca seama unde e problema. au schimbat playerul, au bagat optiunile alea de share pe retele de socializare si pe undeva se bat cap in cap cu subtitrarile.
trebuie doar sa ii batem la cap. rusii sint informaticieni buni.
 
o repara ei pana isi vor daca seama unde e problema. au schimbat playerul, au bagat optiunile alea de share pe retele de socializare si pe undeva se bat cap in cap cu subtitrarile.
trebuie doar sa ii batem la cap. rusii sint informaticieni buni.

De schimbat se schimba subtitrarea doar ca au problema cu cdn-urile respective si nu le afiseaza.Bine ca am surse alternative dar culmea , nu tuturor le functioneaza Openload sau Rapidvideo.Ar fi bine sa vina cu o alta solutie de genul cum este la openload sa poti adauga subtitrarea pe un alt server si sa copiezi link-ul direct in codul embed , bine asta ar lua o gramada de timp dar macar stii ca nu mai ai probleme.
 
Daca sunt atatea problema, nu inteleg dece nu va adunati toti la un loc si faceti un site gen openload, netutv. Daca se aduna primii 10 care au trafic mare, vor fi destule resurse pentru a rula un astfel de site.
In acest fel nu trebuie sa va mai chinuiti si aveti propriul site.
 
Daca sunt atatea problema, nu inteleg dece nu va adunati toti la un loc si faceti un site gen openload, netutv. Daca se aduna primii 10 care au trafic mare, vor fi destule resurse pentru a rula un astfel de site.
In acest fel nu trebuie sa va mai chinuiti si aveti propriul site.
Cine se incumeta sa faca asa ceva? Nu vezi cate probleme sunt cu DMCA
 
Eu tare sunt curios , unde tin astia de la netu serverele , prin ce tari.
Problema cu dmca-ul la noi sa zicem ca ar fi cu HBO-ul , in rest daca iti ascunzi bine sursele de google , nu sta sa intre nimeni manual sa ti le copieze , decat in cazul in care sunt alte site-uri mai mici care iti fura cu totul sursa embed si o posteaza la ei.
La openload spre exemplu din cate imi stergea inainte sa pun reCaptcha , protectie s.a.m.d de vreo 3-4 luni mi-a sters doar Game of Thrones si inca cateva care apartineau strict de HBO si parca o singura data The Walking Dead.Filme si mai rar , aproape cam tot ce pun ramane pe toate foarte multa vreme.Adevarul este ca este sters link-ul din google mai repede decat sa fie video-ul de pe site.
 
La mine vad ca s-a dus de tot netu , macar mi-au facut azi plata :) .
The site you are visiting is using Sucuri Website Firewall. And for some reason it is not configured properly. If you are the site owner, please open a ticket here asap for us to look at it for you: https://support.sucuri.net. If you visiting the site please try again in a few minutes.
Ceva de genul apare de fro 15 minute .
 
Nu s-a dus de tot.. probabil incearca sa se apere de dusmani. Si eu am primit azi plata.. de-aiurea pe skrill.. dar am primit-o
 
Skrill e doar in euro? ca pierd o data la conversia din dolar in euro, mai pierd o data 5.5 euro la retragere, si inca odata la conversie euro-lei.
 
Loading...
Back
Sus