Netu.tv nu te mai lasa sa iei codul embed

Teo

Member
Registered
Full Member
Salutare, de asera pe netu nu ma mai lasa sa iau codul embed, imi cere sa adaug site-ul prin cloudlare si sa adaug site-ul la custom domain, am facut ce imi cere acolo dar tot deageaba, a reusit cineva sa adauge site-ul la custom domain pe netu? daca da poate ne spune si noua pasii care i-a urmat. multumesc
 
Presupun ca cere asta pentru a trece de restricție.
Dupa asta cred ca vei avea embed cu domeniul tau si nu netul.

In cloudflare cred ca trebuie sa faci si o înregistrare dns care sa punteze catre serverele lor.
Daca postezi aici screenshot cu pașii ceruți de ei, te pot îndruma.
Nu folosesc netu.
 
toate funcționează bine, dar presupun că tu urci videoclipurile și te aștepți să genereze automat link-urile în aceași pagină, dar acest lucru s-a schimbat, intrii în cont la tine și dai pe fiecare video la share și ai acolo toate link-urile

1647861843316.png

1647862057945.png

1647861921248.png
 
Ultima editare:
p1.jpg

mie asa imi arata cand incerc sa iau embedul

am adaugat site-ul in cloudflare am schimbat NS-urile apoi am intrat la DNS in cloudflare si am adaugat un CNAME cu trimitere spre waaw(dot)tv fix cum spun ei acolo
p3.jpg
dar cand adaug site-ul la custom domain nu merge
p2.jpg
 

Atașamente

  • p1.jpg
    p1.jpg
    272,6 KB · Vizualizări: 13
  • p2.jpg
    p2.jpg
    269,8 KB · Vizualizări: 16
Ultima editare:

Vasile+ imi explici si mie ce ar trebui sa fac? te rog. in primul rand ar trebui sa fac un subdomeniu?​

in al 2 lea screenshot, in cloudflare, unde ai evidentiat tu, ai facut un cname cu "veziseriale.online", ei bine, cname este subdomeniu. modifica din "veziseriale.online" in "player". apoi, in netu ( @ al 3 lea screenshot ) modifici la fel.
si subdomeniul final va fi: https://player.veziseriale.online , acum e https://veziseriale.online.veziseriale.online
 
Ultima editare:
vad ca ai reusit.
totusi, nu recomand sa faci asta pe domeniul principal, ca risti sa iei tu penalizari, ar fi bine sa iei un domeniu ieftin sa-l folosesti pentru embeds, si doar il schimbi in caz de ceva.
 
a iei un domeniu ieftin sa-l folosesti pentru embeds
Asa fac si eu.
Iau un domeniu de genul
dsfkdghkgfd.pw - 1.68$ pe an
sau dfgkhjfkg.xyz - 180 pe an
Aceste doua extensii le folosesc pentru chestiuni de gen.
Daca va uitati ce baga netu in embed, te minunezi si nu poti crede ca e real.
 
Daca va uitati ce baga netu in embed, te minunezi si nu poti crede ca e real.
da, si de asta. dar si de "penalizari" de la providers sau dmcas relevante, cum primeste netu pe domeniile de embed de le tot schimba. practic esti netu 2.0, nu are sens sa risti domeniul principal in niciun fel, nu conteaza ca folosesti subdomeniu sau altceva.

xyz 0.98$ la porkbun.
 
da, si de asta. dar si de "penalizari" de la providers sau dmcas relevante, cum primeste netu pe domeniile de embed de le tot schimba. practic esti netu 2.0, nu are sens sa risti domeniul principal in niciun fel, nu conteaza ca folosesti subdomeniu sau altceva.

xyz 0.98$ la porkbun.
Si e mult mai usor de schimbat.
Daca a blocat un domeniu, pur si simplu in db dai search and replace la vechiul cu nou si gata. Presupun ca orice domeniu ai adauga, forma la url se mentine. :D
 
Loading...
Back
Sus