Mourinho: "Obiectivul nostru nu este evitarea retrogradarii"

bmxro

Moderator
Moderator
Registered
Full Member
VIP Club
Meci greu pentru Chelsea, acasă cu Bournemouth, pierdut pe ultima sută de metri. Nou intratul Glenn Murray a marcat golul victoriei la doar două minute de introducere. Toate camerele video, la faza golului, arată validitatea golului, deși la un moment dat, Special One (Jose Mourinho), a contestat golul. Adevărul este că Chelsea nu s-a prezentat ca o echipă dornică de victorie, relevantă fiind și forțarea lui Mourinho prin introducerea lui Diego Costa în echipă, după multele frecușuri dintre cei doi. Este adevărat că o fază de pe partea stângă a lui Diego Costa a dus la o posibilă lovitură de penalty. Mourinho a clamat această fază, la conferința de presă, chiar și televiziunea Sky Sports, a reluat acțiunea dându-i dreptate portughezului, dar desfășurarea ulterioară a meciului nu dădea dreptul unei plângeri de fraudare de rezultat. Să fim corecți, Chelsea a fost în trendul meciurilor din acest campionat, iar rezultatul nu poate să fie o surpriză. Pe Stanford Bridge, Chelsea a simțit gustul înfrângerii, Chelsea-Bournemouth 0-1.

"Să nu credeți că obiectivul nostru este evitarea retrogradării, eu sunt concentrat pe ajungerea în top 5, asta este o conjunctură de moment. Am fost îngrijorat de poziția echipei înainte de începerea meciului, acum, după această înfrângere, mă gândesc să prind unul din primele șase locuri din Premier" a declarat Jose Mourinho, pentru Sky Sports.
 
Ultima editare de un moderator:
Loading...
Back
Sus