Motivul pentru BT UK este in pragul falimentului

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
BT UK este compania nationala de stat care detine toata infrastructura de comunicatii din UK. Este in genul la RomTelecom dupa ce statul a privatizat acest sector.
Anul acesta BT a anunta ca are problema mari financiare, dupa ce anul trecut BBC a anuntat acelasi lucru si cerea peste 150 miliarde de £ de la stat.

BT este singura companie din Europa care are preturi foarte mari la internet si pachet cu trafic limitat pentru internetul de acasa, unde toate firmele ofera trafic nelimitat.
fc17c0e9164e44b4988b7201a592d4f4.png

Tot BT are cea mai mica viteza la internet si preturi foarte mari. Parca e Taromul de la noi. :D

Dar nu despre asta e vorba in topic astazi.

Eram astazi pe instagram si facebook unde vad reclama celor de la BT, care in opinia lor era super/extra/senzational. Cand toate firmele care ofera servicii mobile promoveaza oferte cu iphone 7 sau galaxy s8 BT promoveaza oferte cu iphone5.

Nu stiu cine se ocupa de marketing, dar ar trebui concediat imediat pentru acest lucru.
Si apoi se intreaba dece au probleme financiare.

Nu uitati ca toate firmele care ofera internet in UK livreaza prin reteaua BT, la care plateste chirie lunara. Virgin media este singura care isi face retea proprie, asa cum era ono.com in spania care a fost cumparat anul trecut de vodafone.

Mai poate fi ceva adaugat?

Screenshot_20170423-215423.png
 
Din pacate asta este birocratia in UK. BT este in spatele technologiei la fel ca si RomTelecom din Romania, iar fiind in pragul falimentului nu prea cred, fiindca ei detin toata infrastructura, iar companiile ca Sky, Virgin Media, etc. au infrastrucura inchiriata de la BT.
As vrea sa fac care firma reface infrastructura pe Fiber in UK.

Motivul pentru care fac reclama proasta la pachete este pentru ca in majoritatea firmelor de IT, managemenul este impotriva modificarii sistemului pentru al imbunatatii, deoarece nu intelege necesitatea imbunatatirii unui produs din care deja exista profit, pe idea "De ce sa il investesc si sa il schimb, cand deja face bani si eu sunt multumit."

Idea cu iPhone 5S cred ca vine de la faptul ca Apple va scoate supportul si telefonul va devenii vintage; in plus de asta apare iPhone 8 la sfarsitul anului http://fifo.cc/9eafa64
 
Loading...
Back
Sus