Monetizare site adult

Cel putin unde am intrat eu la sursa de trafic nu puteam adauga nimic.
Salut, nu stiu unde ai intrat tu dar cu siguranta platforma noastra functioneaza, esti singurul din cei 490 useri inscrisi (peste 100 activi ce ne trimit trafic constant) ce s-a plans ca nu a putut adauga nimic la sursa de trafic, e destul de intuitiva platforma, Adaugi sursa noua, alegi categoria si gata..mai simplu de atat nu stiu ce sa spun.
am reusit sa pun pe site 2 bannere de 250/250 care apareau negre cu un cerc verde pe mijloc
Probabil ai adaugat ceva oferta din Marketplace pe Mainstream si acele bannere sunt niste "fake playere" , din pacate nu avem prea multe bannere generice pe Mainstream din cauza ca pana acum 2-3 luni ne-am axat pe trafic de tip adult, lucram la asta dar nu e asa usor cum pare, s-a deschis un topic aici unde lumea si-a postat sursa de trafic si tarile de unde vine ca noi sa va adaugam oferte si sa ne ajutam reciproc. Oricum daca iti adaugi sursa de trafic si generezi bannere geo-targeted o sa vezi ca nu ai numai acele "playere" Pe Romania sunt o sumedenie de bannere pe nisa dating soft!
Sa nu ma intelegeti gresit! Nu critic pe nimeni! Dar acele bannere negre nu au nici o logica din punctul meu de vedere!
Poti critica cat crezi, eu nu ma supar, critica este constructiva!
 
bune diminetat

imi puteti spune de ce nu am nici un venit inca am clickuri din canada america si uk cum am vazut

25Ix3L6.png


multumesc
 
bune diminetat

imi puteti spune de ce nu am nici un venit inca am clickuri din canada america si uk cum am vazut

25Ix3L6.png


multumesc
Salut, noi nu platim la click asa cum spune si @Mariuselll , ci la conversii (CPA), practic userul trebuie sa faca o actiune ca sa fii platit, depinde de oferta. Acum daca imi spui si ce tip de site ai poate iti dau idee de oferta!
 
neata

pe situl meu am in fiecare zii clickuri dar conversii nimic ce vreau sa va intreb daca pun o publicitate si scre la tari IT RO se conteaza numai conversiile din tara pusa ?
de ex daca ii din RO si cineva face conversii din alte tari nu ii valabil ?

ADTFYen.png
 
daca pun o publicitate si scre la tari IT RO se conteaza numai conversiile din tara pusa
Conversia este acceptata doar pe tara care scrie, iar daca userul nu corespunde cu criteriile impuse de client, va fi redirectionat de catre sistem in alta parte sau pe un url setat de tine la fallback.
 
Plata ceruta ieri si primita astazi.
plata8.png
 
Ultima editare:
neata

pe situl meu am in fiecare zii clickuri dar conversii nimic ce vreau sa va intreb daca pun o publicitate si scre la tari IT RO se conteaza numai conversiile din tara pusa ?
de ex daca ii din RO si cineva face conversii din alte tari nu ii valabil ?

ADTFYen.png
Salut, oferta aia e Worldwide dar am dezactivat-o azi dimineata pentru ca e ceva in neregula cu advertiserul, cred ca impratie malware si nu vreau sa particip la astfel de scheme, referitor la ofertele pe anumite tari, daca pe o oferta dedicata Romaniei trimisi si trafic Italia, Germania, etc, acesta se va duce "By default" in fallback pe un smartlink si conversiile le vei vedea in statisticile tale sub denumirea de "Market Fallback traffic - Adult" sau "Market Fallback traffic - Mainstream" depinde ce tip de oferta e, adult sau mainstream. Acolo poti filtra pe tari sa vezi de unde a venit conversia. Toate detaliile astea le gasiti si la noi in News la articolul The Market is LIVE cat si aici pe forum in limba romana in sectiunea noastra de suport oficial AICI
 
pacat ca aveti publicita numai pentr RO si IT clickurile mele sunt din USA si Canada marea majoritate
Iti trebuiesc oferte directe USA si Canada? Traffic mainstream sau adult? Ce tipologie de oferte cauti?
 
Sunt oferte noi adaugate care sunt non adult. Vezi daca una dintre ele corespunde cu traficul tau.
Ma refer daca sunt si oferte de gen: Filmul este gata de download in loc de Filmul xxx este gata de download. Ceva diferit de dating/adult(soft sau hard).
Sau Video-ul este gata de vizualizare..introdu numarul si buton fain de vizualizare
 
Loading...
Back
Sus