Monetizare site adult

Daca selectezi cum am spus mai sus, iti va afisa non adult.

Dovada la plata ca a venit acum cateva ore.
bf2d87039aa24b8d8c844890a02c5765.png
Asa am setat , Alex . Am selectat categoriile health/slim/diet, games si uite ce reclama mi-a afisat :)
 

Atașamente

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    27,1 KB · Vizualizări: 36
Alegeti landig page care va place care nu este prea hard, copy link si apoi alegeti o imagine care va place din google si gata.
Pentru a functiona trebuie ca userii sa fie putin disperati sexual. :p
 
Salutare tuturor, Multumim @AlexH pentru frumosul review pe care l-ai lasat si sper sa strangi cat mai multi refferali:)
O sa incerc sa va raspund la cateva intrebari postate chiar aici referitor la categoriile non-adult . Pe ce tine de smartlink (late-pop, popup ,linkdirect, popunder) reclamele ce se vor afisa userilor sunt non adult. In afara de cateva landinguri dating soft pe Romania restul sunt NON ADULT. (ex. de landing soft aici: http://i.imgur.com/KCrqvRz.jpg ) .
Pe partea de bannere insa aveti dreptate, exista un bug, acum l-am observat si o sa il remediem. Se pare ca daca alegi o masura de banner mai putin comuna, ec: 300x50, 305x99 , se vor afisa bannere adult deoarece sponsorii ce ne furnizeaza ofertele nu ne-au furnizat si bannere pentru acele dimensiuni asa ca, "by default" platforma noastra "umple" spatiul gol cu niste bannere, in cazul asta le gaseste in ofertele adult. Imi cer scuze pentru aceasta eroare, nu e un lucru voit, va promit ca in zilele urmatoare totul va fi ok. Ce va pot sugera este sa folositi pentru banner ori 300x100 ori 300x250 , acestea sunt masurile cele mai comune si cu siguranta bannerele ce ruleaza acolo sunt ok.

Pentru cei ce pot genera trafic din Facebook va invit sa promovati ofertele directe din Marketplace dedicate traficului Facebook ( offer id 4 pentru trafic hard si offer id 5 pentru soft ) Nu folositi alte oferte ce nu sunt optimizate pentru facebook deoarece rata conversiei va scade cu minim 40-50%.
Tin sa va amintesc ca monetizam traficul WORLDWIDE pe Adult si Mainstream insa nu platim la click (CPC) sau CPM cum fac alte societati deci, daca ai trafic de calitate ce produce vanzari vei castiga bine, daca incerci cu iframe-uri, nu merge treaba :)

Va urez succes tuturor si daca aveti intrebari sau sugestii am creeat o zona dedicata AICI
 
Ultima editare:
Am primit inca o plata astazi care a fost ceruta ieri.



4.80 euro am facut in 24 ore dupa ce am cerut plata data trecuta, iar restul pana la 5.56 i-am facut ieri.
 
eu am încercat dar nu am conversii
Timp de 3 zile si ceva la fel a fost si la mine, nici una, dar a aparut si am facut miniumul de plata.Voi testa astazi sau maine un link pe facebook, pe acel grup unde am dat share ieri sa vad ce rezultate sunt.
 
Nu am folosit oferta directa din Marketplace. Simplu banner din Smart Tools.
Imi cer scuze pentru intarzierea raspunsului dar am fost plecat din localitate cateva zile. Trebuie oferta din Marketplace, spune-mi ce site ai si de unde iti vine traficul sa stiu ce sa iti recomand. Ai in marketplace oferta id: 6 pentru site-uri non adult si ofertele id: 2 si 3 pentru adult dating hard. In curand postez si niste ghiduri in functie de unde va vine traficul. Daca traficul provine din facebook aveti ofertele 4 (hard) si 5(soft), optimizate special pentru traficul facebook.
 
Sincer eu una nu am avut bafta la conversii mai deloc insa il voi lasa o luna sa vad ce se intampla insa pana acum chiar sunt foarte dezamagita .



181aa7173d7247fc9c4cdbf86c4fc8af.png
 
Ultima editare de un moderator:
Ai folosit sistemul de banner sau oferte?
Tu ai adult si ar fi trebuit sa ai ceva.
Vezi de unde este cel mai mmult trafic si alege oferta cea mai apropriata. La mine amaratul ala de site are conversii. :D
 
Loading...
Back
Sus