Mister ,Satoshi Nakamoto este roman ?

schoolOFdj

Active Member
Registered
Full Member
asta da stire ,bine sa revenim la chesti mai serioase .ce credeti ca se va intampla in 2018 cu bitcoin ? se vor face 10 ani de la proiect .este de acord satoshi nakamoto cu duplicarea la btc ? dupa ce el a decis sa se retraga de pe piata cu ceva bitcoin.Va revine ?sau va sta in umbra eu nu cred ca acest satosi nakamoto care este acum este cel real.cine a decis sa fie anonim a facuto pentru un motiv .Ori este deja mort ,si astia de sus se folosesc de numele lui in marketing deoarece a fost un geniu .Scz scriu in graba sunt la munca .
 
Ultima editare:
Bitcoin este un balon economic, iar ca orice balon, se va sparge la un moment dat. Nu stiu cat mai merge treaba asta dar nu trebuie investit prea mult. Nimeni nu stie cand poate scadea in urmatoarea secunda si sa ramana asa. A mai fost o intamplare din asta cu domeniile .com prin anii 90 cand companiile isi puneau in nume extensia iar oamenii care vedeau asta aveau incredere. Peste noapte investitiile in aceasta idee au explodat iar dupa o perioada s-a dus pe apa sambetei. Nimic nu e vesnic asa ca nu trebuie investit prea mult, pana la ultimul leu, asta merge doar pentru putina adrenalina iar cand ai scos profit sa fie de un suc ceva... in rest nu se merita!! Mai vorbim cand trece si fenomenul asta cu ''moneda electronica''. De supravietuit va supravietui si ar sa mearga o perioada dar nu creste pana la infinit. Cred ca ar sa ramana pana la un stadiu si ala doar pentru plati online, nicidecum pentru profituri datorate din cresteri astronomice.
 
Ultima editare:
Nu stiu daca este Roman, dar se intampla ceva ciudat cu BTC in ultima vreme. Plus e posibil ca acei jucatori care au decis separarea sa detina info care noi nu le avem si anume ca reteaua este compromisa iar tranzactiile nu mai sunt sigure si anonime.
Acum ceva timp era o stire ca unul a fost arestat pentru spalare de bani prin BTC a peste 5 miliarde dolari.
BTC nu va muri ca sunt jucatori mari care au investit prea mult si nu le convine sa piarda. Chiar daca reteaua este compromisa nu vor spune nimic pentru ca lumea sa continuie tranzactiile.
Bitcoin Cash este intr-o continua scadere de cateva luni.
 
A mai fost o intamplare din asta cu domeniile .com prin anii 90 cand companiile isi puneau in nume extensia iar oamenii care vedeau asta aveau incredere. Peste noapte investitiile in aceasta idee au explodat iar dupa o perioada s-a dus pe apa sambetei. Nimic nu e vesnic asa ca nu trebuie investit prea mult, pana la ultimul leu, asta merge doar pentru putina adrenalina iar cand ai scos profit sa fie de un suc ceva... in rest nu se merita!!

Am auzit scuza asta de nenumarate ori. Ca sa spui asa ceva se presupune ca esti cel putin habarnist sau ca accesezi internetul ca un om de 60+ ani.
Sigur ca s-a speculat / se speculeaza la greu cand o chestie este la inceput; dar din "bula" aia care zici tu s-au nascut si au progresat niste "mici" companii precum Cisco, Amazon, eBay, etc
Sigur ca nu e indicat sa arunci mai multi bani decat iti permiti (de parca in alte domenii ar fi indicat, gen sa iti cumperi o excursie de 6 luni in jurul lumii cand lucrezi pe salariul minim pe economie); dar sa ignori posibilitatile care se pot dezvolta pe tehnologia blockchain, respectiv potentialul bitcoin de a schimba intregul circuit financiar... e ca si cum ai fi zis inainte de bubble-ul dotcom ca e aiurea sa investesti in Cisco, ebay si Amazon. Te-ai fi bucurat la inceput si acum ai fi plans ca n-ai cumparat actiuni atunci, chiar si inainte sa crape.

PS: probabil si nenea asta s-a crezut foarte inspirat acum ceva zeci de ani - https://www.cultofmac.com/304686/ron-wayne-apple-co-founder/


se intampla ceva ciudat cu BTC in ultima vreme.
Intr-adevar, si mie mi se pare ca se comporta ciudat in ultima saptamana. Ma asteptam sa scada pretul BTC din cauza impartirii in doua monede, btc + bcc.
Din ce am inteles si eu se pare ca bitmain vrea separarea asta si sustine la greu bcc (chiar daca nu afirma asta) si sunt cei mai mari pe minat bitcoin, deci au ceva putere. In timp ce echipa de dezvoltare si comunitatea sustin btc asa cum e.

Vedem maine ce se intampla mai exact si, mai important, vedem in urmatoarele 7-14-30 de zile care o sa fie noua moneda principala din zona de crypto: BTC + BCC.
 
Ultima editare:
Am auzit scuza asta de nenumarate ori. Ca sa spui asa ceva se presupune ca esti cel putin habarnist sau ca accesezi internetul ca un om de 60+ ani.
Sigur ca s-a speculat / se speculeaza la greu cand o chestie este la inceput; dar din "bula" aia care zici tu s-au nascut si au progresat niste "mici" companii precum Cisco, Amazon, eBay, etc
Sigur ca nu e indicat sa arunci mai multi bani decat iti permiti (de parca in alte domenii ar fi indicat, gen sa iti cumperi o excursie de 6 luni in jurul lumii cand lucrezi pe salariul minim pe economie); dar sa ignori posibilitatile care se pot dezvolta pe tehnologia blockchain, respectiv potentialul bitcoin de a schimba intregul circuit financiar... e ca si cum ai fi zis inainte de bubble-ul dotcom ca e aiurea sa investesti in Cisco, ebay si Amazon. Te-ai fi bucurat la inceput si acum ai fi plans ca n-ai cumparat actiuni atunci, chiar si inainte sa crape.

Pai tocmai ai demonstrat spusele mele, doar persoanele ce invart sume mari si isi permit vor reusi sa faca ceva. Nu noi ce umblam cu maruntisuri si speram sa creasca la 25.000$ peste noapte dupa ce am investit maxim 10-100$, (nu toti, unii)...
Si nu accesez internetul ca un batran de 60 de ani, Bitcoin nu e domeniul meu doar am zis ce stiu...
 
O ardem pe stilul romanesc, "nu e domeniul meu, dar...."
Citeste 3 forumuri, vezi cati bani au facut cei care au minat cu o placa grafica sau un processor in perioada 2009-2013 si chiar si in 2016-2017.
Daca bagai 600usd anul trecut pe vremea asta in ethereum, era 10.5 usd; acum e 200usd si a fost aproape 400usd. Era rau cu 12 - 14k de coco in buzunar? Iar unii au facut tranzactii similare inca din 2009, cu bani putini.
Anul trecut daca investeai aia 600usd intr-un pc cu o placa video buna ai fi minat probabil destul cat sa faci un profit frumusel pana acum.

De ce trebuie sa fie strugurii acri, doar pt ca "nu e domeniul meu"?...
 
Mi-am exprimat propria opinie. Iar ajung sa ma cert din cauza parerilor diferite.

Retrag tot ce am zis, vad ca esti expert.. Tu ai castigat ceva din BitCoin astia pe care tot ii lauzi? Vreau si eu sa vad ce am pierdut.
 
Loading...
Back
Sus