Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Mining cu noua placa video Nvidia GP106-100

Discuție în 'Bitcoin' creată de dan razvan, 19 Iun 2017 la 14:23.

1. dan razvan

dan razvan Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    24
    Puncte trofeu:
    8
    Credit:
    $31,74
    Cei de la Nividia au facut placa Nvidia GP106-100 pentru minat monede cu 25MH/s, care va costa 150$ din cate am inteles placa video isi scoate bani intr-o luna, garantie este doar pe 3 luni mai multe detali aici: http://cryptomining-blog.com/tag/nvidia-gp106-100 Eu as fi interesat sa cumpar acesta placa video

Publicitate

schoolOFdj apreciază asta.
  2. AlexH
    Mischievious

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    4.536
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $5.313,08
    Pe BTC nu stiu cat ai scoate dar pe monero cu 25MH/s poti scoate 1821.33 XMR/day x 46$ = 83766$. Daca e adevarat atunci te-ai scos, chiar daca cumperi o placa video la fiecare 3 luni sau chiar la luna.
    In loc de minare cpu alegi GPU si te-ai scos.
    Asta la prima vedere.
    Daca cautam mai multe info si analizam, vedem ca nu este chiar asa profitabil.

25MH/s este doar pentru Ethereum care iti va produce $1,251.60 pe an. Pentru monero merge doar cu 4400 H/s si poate produce 0.31 xmr pe zi x 30 x 12 x 46 = 5133.6$ - costurile de mentenanta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...