Tutorial Metoda simpla prin poti ranka in google si reduce load la site

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Aceasta este o metoda sau mai bine zis un truc de face pe google sa te urce cat mai sus in rezultate si vedea ca site este online si se incarca foarte repede.

Ce urmareste aceasta metoda?

1. fast load la homepage
2. posibilitatea de optimizare la homepage pentru un rank mai bun
3. un homepage prietenos
4. posibilitatea de promova si ranka diverse parti din site dupa dorinta si anotimp.

Cum este acum peste tot?

1. un homepage foarte incarcat
2. foarte multe imagini
3. foarte multe link-uri
4. load foarte mare din cauza la cererile multe la db, incarcarea la toate pozele, preluare info articol, titlul except si alte info care cer multe resurse si timp.
5. uneori destul de complicat de accesare pentru utilizator
6. foarte multe reclame
7. SI IAR SUPER SLOW LOAD la homepage.

Cum ar trebui sa fie prin recomandarea mea.

Sunt doua variante aici:
1. Fisierul nou index.html urcat in root - index.html mereu are prioritate in fata la index.php, asa ca pot exista amundoua pe site - SUPER FAST LOAD
2. Pagina realizata in wp admin si apoi la setari setati ca prima pagina sa fie o pagina anume si nu ultimele articole. - FAST LOAD

Indiferent care o alegeti ideea este aceiasi si singura diferenta este viteza de incarcare si desigur munca depusa, unde la prima varianta este nevoie ce ceva munca.

Template sau pasii de mai jos se aplica pentru ambele varinate.

1. Faceti un text de minim 350 cuvinte bine optimizat pe keywordul dorit sau nisa la site.
2. Textul poate fi mai lung si facut in asa fel incat sa puteti include categoriile din site sau cel putin cele mai importante
3. Link catre categoriile din site
4. Eventual maxim 3 link catre cele mai bune articole sau filme de pe site.
5. In loc de categorii puteti pune link catre tag-url sau cautarea de pe site.
6. Daca vreti sa puneti link catre keyword asemanatoare puteti face asa:
Filme online puteti folosi sistemul de cautare de pe site iar link va fi de forma site.com//?s=filme-online.
Filme online subtitrare puteti folosi sistemul de tag und elink va fi de forma site.com/tag/filme-online-subtitrare
Aveti grija sa existe rezultate pe termenii care-i folositi.

Am dat exemplu filme online, dar se poate folosi la orice nisa.
Prima pagina mereu trebuie sa se incarce repede, sa contina informatiile utile despre site si cine este interesat poate intra sa vada restul informatiilor.
Nu uitati ca orice metoda alegeti sa fie responsiva.

Pentru prima varianta puteti folosi template de aici:
http://www.roforum.net/threads/free...ntru-site-de-prezentare-si-landing-page.1448/
 
Interesant ce am citit aici, zilele trecute am dat drumu la un site de filme online si chiar sunt curios cat de repede voi ranka daca fac exact ce ai scris tu aici, revin cu detalii :D
 
cat de repede voi ranka daca fac exact ce ai scris tu aici
Aici e o greseala care fac multi. Nu cat de repede ajungi pe o pozitie ci cat de mult te poti mentine pe aceasta.
Sa ajungi e usor mai ales daca este site nou pentru ca google da un boost la toate domeniile noi.
Pe termen lung vei vedea rezultate.

Google il intereseaza urmatoarele in aceste zile:
1. uptime 100%
2. fast load
3. optimizat pe mobile
4. fresh content periodic
5. backlink
6. angajament useri care este foarte important chiar daca l-am pus ultimul.
 
Ai foarte mare dreptate Alex. Indexul face site-ul sa zic asa. Un Index clean , cu un fast load foarte bun , fara multe linkuri pe el ,aici zic de backlinkuri , de posturi - Recomand pe Index undeva la vreo 6 posturi , acuma depinde si de cum arata template-ul site-lui, Optimizat MOBIL 100% + tema responsive Desk.
Daca folosesti wordpress cat mai putin pluginuri ( asta daca ai incotro si nu ai nevoie de unele).
Si in posturi da recomand si eu un link catre un alt post din site, din search, tag, etc. Dar si aici in post sa nu fie Skittles , totul clean si cat mai putine.
Si daca reusesti sa il faci si pe placul vizitatoriilor care sa revina sa comenteze pe site atunci ai de castigat 100%

cataspy a spus:
Interesant ce am citit aici, zilele trecute am dat drumu la un site de filme online si chiar sunt curios cat de repede voi ranka daca fac exact ce ai scris tu aici, revin cu detalii :D

Nu te baza doar pe ce a zis mai sus AlexH . Asta e un ATU de care trebuie sa profiti. Nu te baza ca o sa ajungi pe prima pagina si gata , ca atunci cand ti lumea mai draga vine Domnul Google si te da de Pamant de nici nu sti cum te cheama. :)
 
Nu te baza doar pe ce a zis mai sus AlexH . Asta e un ATU de care trebuie sa profiti. Nu te baza ca o sa ajungi pe prima pagina si gata
Bine spus.
Ce este scris mai sus este doar un TRUC pentru homepage/index. Va trebui sa muncesti ca restul la site sa apara in google si alte motoare de cautare.
 
Loading...
Back
Sus