Meteoriti - Ce solutii avem in caz ca ne loveste unul mare

Ce te doare pe tine defapt?
Credinta "lor" in Dumnezeu sau faptul ca eu vand btc?
Nu inteleg ce te doar pe tine, ti-am zis numele sau userul tau, ti-am dat cu "QUOTE" tie? sau ce? ca nu inteleg de ce imi dai mie cu "QUOTE", nu crezi in Dumnezeu sau de ce te ataci asa? :D
Eu mi-am dat cu parearea despre subiect, la fel si acum.. ce conteaza pentru tine ce cred eu? nu era o intrebare de matematica, ca dace era de matematica nu ma bagam, ca nu stiu niste calcule simple :) pentru ca eu lucrez in alt domeniu, eu lucrez ca programator, chestii simple pe care la face oricare :)
 
Am ras copios la faza asta :)))
Omule nu vreau sa intervin cu ceva dar ce spui este irelevant. Dl. @Sacalul a postat recent ca vinde/cumpara bitcoin ''printr-un serviciu sigur si rapid'' iar tu evident dupa ce ti-ai spus parerea nu ai rezistat sa nu faci un abuz la adresa cuiva citand fara ghilimele, cu subinteles ca sa se simta. Ti-a facut el ceva rau? Cu ce te-a deranjat? Este ca si cum eu ma duc in alt topic si zic la misto: ''Da SRI intervine daca nu esti pro, dar eu nu am treaba cu acest domeniu ca lucrez ca programator si nu stiu matematica''. Cum te simti? Si vii tu si imi vorbesti frumos ca ce am cu tine iar eu zic ca pur si simplu nu are lagatura ca sa-ti dau peste nas. NU! Aici este nevoie de reguli mai stricte. Daca aceasta comunitate este sa invatam unul de la altul, noi ne luam la misto? Asa suntem noi rationali? Asa respectam codul de conduita? Mereu trebuie sa existe persoane care te iau la misto pentru ca esti mai diferit. Daca era mai diferit intr-un sens rau atunci poate intervenea-i si spunea-i tu frumos: ''Nu sunt de acord cu ce spui tu, imi pare rau dar eu am alta parere'' sau ''Am sa tin cont pentru ca nu mi-ai dat cu toporul in cap''.
Noi vorbim cu totul despre altceva si vii subtil, faci offtopic in a doua jumatate a postului. Nu ai rezistat sa nu iei la misto pe cineva. Ma gandeam ca suntem o comunitate serioasa dar din contra facem misto unii de altii si stricam totul. Nu ti-am dat quote si nu ti-am mentionat userul pentru ca asa cum ai facut si tu lui @Sacalul , eu am mi-am zis parerea asa fara rost, de ''zapacit'' ce sunt.
Nu sunt eu in masura sa te judec dar cand vad astfel de persoane pierdute in spatiu nu rezist. Asta se numeste ciuda si ranchiuna. Noi vorbeam despre meteoriti si tu zici despre btc.
Cel mai tare a fost cand ai zis de programator ca nu stii mate... La faza asta am ras... ori ai zis-o la misto ori chiar nu stii.. una fara alta nu merge. E ca si cum eu sunt bicilist dar nu am directie ca nu stiu sa ii umflu rotile. Mda... asta este gandirea din zilele noastre. Oamenilor le este ciuda unul de altu. Daca nu iti era nu aduceai o discutie fara rost si nu faceai off topic aici.
Ca sa nu incalc regula si eu cu offtopic, aseara a fost un documentar pe Discovery Science despre meteoriti. Cu toate sistemele noastre eu nu cred ca suntem in masura sa distrugem unul daca vine spre Pamant. Multi se gandesc ''La cate rachete avem hai sa-l bombardam'' :)))) nu e o idee deloc buna, daca il explodam se transforma in bucati mai mici si alea tot daune cauzeaza. Acum depinde de marimea metoritului, viteza de intrare in atmsofera, frecarea cu aerul, cat isi pierde din marime pana la impact sau daca avem norocul sa fie unul micut cum s-a mai intamplat in Rusia, din cauza aerului sa isi piarda din masa pana la ultimul ''gram'' si sa explodeze in aer, care ne strica geamurile dar macar suntem aici. Oricum impactul este iminent, nu avem ce face. Asta se intampla aproape zilnic, saptamanal, intra in atmosfera si cad in ocean, ca doar 70% suprafata este apa, dar, poate din ghinion, cine stie, vine unul de 5 kilometri si ne distruge casuta noastra verde, nepoluata, aproape adusa in ultimul hal stoarsa de bani.
Video cu cel din Rusia, minutul 1:58 pentru sunet iar restul sunt filmari din masini din camera de bord.
 
Ultima editare:
Cred ca titlul topicului ar fi trebuit sa fie - Ce am putea sa facem sa nu fim loviti de un meteorit mare. Daca vom fi loviti de un meteorit destul de mare, va garantez ca nu vor ma fi membri ai acestui forum
 
Ce am putea sa facem sa nu fim loviti de un meteorit mare. Daca vom fi loviti de un meteorit destul de mare, va garantez ca nu vor ma fi membri ai acestui forum
Nu cred ca vom fi loviti de un meteorit mare sau cel putin noi poate nu vom apuca,cine stie poate copiii copiilor nostri..oricum mi se pare cam ciudat ca se tot vorbeste in ultimul timp de un asemenea impact,dar cum zicea si @AlexH cam ciudat ca in ultimi 2000 de ani nu am fost loviti niciodata de unul cat de cat mare...
 
Loading...
Back
Sus