Melodie fara drepturi de autor

Samy

Active Member
Registered
Full Member
Am montat o melodie pe un video
Melodia respectiva are drept de autor
Peste melodia care deja e montata in video am montat alte 2 melodi am bagat si niste zgomot dar tot imi da drepturi de autor cum pot sa scap de drept de autor la melodie.
 
O metoda daca folosesti camtasia
1. click pe video adaugat si apoi click dreapta pentru a separata audio de video
2. select audio si din mediu te poti juca putin cu remove noise, reverse si ce mai ai pe acolo.
3. intre audio original si video adauga un alt fisier audio, care ii dai volum 1
4. apoi inainte de video, de toate, adauga o imagine png si alta la final
Ar trebui sa functioneze trucul.

Salveza cu nume diferit fata de cum ai descarcat de pe youtube.
 
O metoda daca folosesti camtasia
1. click pe video adaugat si apoi click dreapta pentru a separata audio de video
2. select audio si din mediu te poti juca putin cu remove noise, reverse si ce mai ai pe acolo.
3. intre audio original si video adauga un alt fisier audio, care ii dai volum 1
4. apoi inainte de video, de toate, adauga o imagine png si alta la final
Ar trebui sa functioneze trucul.

Salveza cu nume diferit fata de cum ai descarcat de pe youtube.
O sa incerc maine si revin cu edit
 
Sa inteleg ca si asta face la fel ?
Daca asculti cu atentie vei vedea ca sunetul este putin mai incet. Poti descarca un clip de pe canal, apoi in camtasia analizezi cum este facut, setarile la video si audio.
Canalul la care faci refererie este posibil sa ruleze direct cu adsense ca nu face parte dintr-un MCN.

Am facut ceva cautari si nu castiga el bani din clipuri. NU cred ca are activata generarea de bani pe acest canal.
La primul clip din canal aceasta firma genereaza bani Vous_Music_Group
 
referitor la sunet, am ascultat si ai dreptate, dar tot trebuie sa aibe un castig ca nu munceste ca prostul sa faca mix-urile alea :). Si sa inteleg ca astia de la CAT Music daca fac reclamatie nu au ce sa ii faca ? doar din simplu fapt ca sunetul este putin bruiat sau mai incet ?
 
doar din simplu fapt ca sunetul este putin bruiat sau mai incet ?
1. prima data youtube verifica amprenta digitala la video si cea audio este prima pentru ca nu consuma multe resurse
2. daca nu se potriveste cu ce are in db el, atunci o trece ca valida
3. daca youtube nu spune nimic Cat music nu stie ca acel canal are muzica de la ei.
4. reteaua respectiva se pare ca este un MCN din hong kong si ruleaza doar propriile canale. Multi se intreaba cum de uleaza muzica cu drepturi de autor fara probleme.
5. mai este posibil sa ceri permisiunea de revshare la autor
6. poti cauta MCN respectiv si incerca sa intri in reteaua lor
7. invata cum sa editezi un fisier video si audio pentru a parea unic.
 
Se zice daca modifici o muzica sau legi mai multe una de alta esti considerat DJ (nu am testat chear nu stiu unde am auzit) partea cu video nu am abar
 
Loading...
Back
Sus