Mediavenus SCAM - Tepari

elektron

Member
Registered
Mediavenus sunt tepari!
M-au plătit pentru o săptămână, și am folosit pentru o nouă săptămână bannerele lor. Iar când l-am întrebat pe managerul meu "Lina Mediavenus - ro_mediavenus" cu privire la plata mea, ea mi-a spus că, contul meu va fi blocat, iar banii mei, de asemenea. De ce? Pentru că CTR-ul meu a fost ridicat, dar banner-ul lor a fost in header (vizibilitate mare) și am 80% trafic de sex feminin.

scam.png

scam2.png

scam3.png



Dovezi: https://postimg.org/gallery/lv7u42qq/db938c66/
 
normal daca ar fi seriosi ar plati perioada respectiva chiar daca iti da reject la site ca nu le convine conversiile, daca nu iti da ar fi neseriosi parerea mea
 
normal daca ar fi seriosi ar plati perioada respectiva chiar daca iti da reject la site ca nu le convine conversiile, daca nu iti da ar fi neseriosi parerea mea
Asta mi s-a spus pe skype de catre doamna Lina. Ca daca site-ul meu este blocat din lipsa conversiilor eu voi primi banii pe perioada respectiva.
Am poza, insa acum am ceva treaba si n-o pot pune aici. Insa in caz, o voi face.
Cu siguranta doamna Lina nu stie ca pe baza acestei poze si conversatie arhivata pe serverele Skype, eu as putea sa-i dau in judecata. Insa nu ma voi cobori la acest nivel, oricum am publicat pozele pe mai multe forum-uri internationale.

Cautati alte retele! Mai devreme sau mai tarziu si banii vostri o sa fie blocati.
 
Ai foarte puține impresi și multe click-uri, asta înseamnă că ai cam forțat, în mod normal ar trebui să îți dea banii acumulați și după să încheie orce colaborare cu site-ul respectiv.
 
Ai foarte puține impresi și multe click-uri, asta înseamnă că ai cam forțat, în mod normal ar trebui să îți dea banii acumulați și după să încheie orce colaborare cu site-ul respectiv.
Asta este rata pe orice tip de reclama am folosit pana acum. Acest lucru se datoreaza faptului ca 80% (poate mai mult) este trafic feminin.
 
Buna
Dragi prietenii vreu sa va anunt oficial ca MEDIAVENUS.COM E O RETEA DE EVITAT
Dupa cum ati vazut mediavenus incepe sa dispara incet ,incet de pe toate platformele mari.
Eu am facut un test sa vad care e treba de ce se plange lumea de MEDIAVENUS.COM si am gasit raspunsurile.
Am bagat reclame de la ei, pe urma le-am scos ca nu mi-au virat banii,cand au intrat banii le-am rebagat in portal,cand a fost de platit au zis 4 zile lucratoare au trecut 8 zile pana am primit banii,in urmatoarea saptamana trebuiau sa faca alta plata au trecut 9 zile si banii nau intrat , eu am scos reclamele si am contactat bancile sa vad cine minte si uite asa am aflat ca mau mintit si banii nu au fost trimisi deloc inca.
LINA DE LA SUPORT DE PE SKYPE E PARALELA CU LUMEA ASTA. Dupa ce au vazut ca am scos reclamele si am contactat bancile de tranzactii .mi-au scris asa: Colaborarea cu siteul xxxxx inceteaza deoarece calitatea traficului nu e bun pentru reteaua noastra dar banii vor fi transferatii.
daca iam facut mincinosi mi-au dat BAN.
De aceea dispare de pe portalurile romanesti ,totul e bine pana la incasari, de-i intrebi de au trimis banii nu-ti raspund dar si cand raspund iti zice "AM TRIMIS INTREBAREA LA DEPARTAMENTUL FINANCIAR" eu voi lasa necenzurat imaginile sa vedeti realitatea.
SCAM MEDIAVENUS.COM
 

Atașamente

  • mediavenus bbb.png
    mediavenus bbb.png
    126,8 KB · Vizualizări: 38
  • tichet media venus.png
    tichet media venus.png
    107,8 KB · Vizualizări: 38
  • vfgbfghgb.png
    vfgbfghgb.png
    115,7 KB · Vizualizări: 37
Danalex ....eu nu pot spune acelasi lucru....am primit peste 5 plati...dintre care 2 transfer bancar......am siteuri de filme si seriale....castiga undeva la 15 usd pe sapt...sunt multumit
 
@Danalex primesti greu din cauza metodei de plata prin webmoney efectueaza platile rapid prin banca dureaza mult
 
Am incercat si eu, anul asta. Am avut cateva plati. (atasez)
mediavenus.png
Dupa care am observat ca nu mai apar reclamele. Ce mi s-a parut de neam prost e ca nu s-au sinchisit sa anunte ca au blocat. Raspunsul lor a fost
Hi. Your site was blocked by the results of your work, based on analysis of your site traffic quality. We do not disclose the methods and techniques of analysis. We can only note that, in the first place, it does not bring targeted actions. Hope for understanding.
si la sfarsit
Hello. Your payment will be made. You can add other sites.
Au ramas acolo vreo 8$. Nu am folosit tehnici pentru a creste ctr, de unde si ctr-ul de 0.2-0.4 Trafic organic cam 80% din care peste 60% feminin.
NU zic ca MediaVenus e scam. Ba chiarr din contra, recomand sa folositi aceasta retea, deoarece are un cpm destul de bun la inceput, care scade in timp, iar la un moment dat exista sanse foarte mari sa blocheze site-ul.
 
la ei conteaza conversiile,daca le dai conversii multe iti mentine pretul mare daca nu til scade din saptamana a doua de la adaugarea siteului , si asta e normal,daca ai un site fara trafic necalitativ si faci de ex 50usd si din aia 50usd nu este nicio conversie normal ca nu le convine sa ti o mentina rata,asa face si adnow
 
Buna
Dragi prietenii vreu sa va anunt oficial ca MEDIAVENUS.COM E O RETEA DE EVITAT
Dupa cum ati vazut mediavenus incepe sa dispara incet ,incet de pe toate platformele mari.
Eu am facut un test sa vad care e treba de ce se plange lumea de MEDIAVENUS.COM si am gasit raspunsurile.
Am bagat reclame de la ei, pe urma le-am scos ca nu mi-au virat banii,cand au intrat banii le-am rebagat in portal,cand a fost de platit au zis 4 zile lucratoare au trecut 8 zile pana am primit banii,in urmatoarea saptamana trebuiau sa faca alta plata au trecut 9 zile si banii nau intrat , eu am scos reclamele si am contactat bancile sa vad cine minte si uite asa am aflat ca mau mintit si banii nu au fost trimisi deloc inca.
LINA DE LA SUPORT DE PE SKYPE E PARALELA CU LUMEA ASTA. Dupa ce au vazut ca am scos reclamele si am contactat bancile de tranzactii .mi-au scris asa: Colaborarea cu siteul xxxxx inceteaza deoarece calitatea traficului nu e bun pentru reteaua noastra dar banii vor fi transferatii.
daca iam facut mincinosi mi-au dat BAN.
De aceea dispare de pe portalurile romanesti ,totul e bine pana la incasari, de-i intrebi de au trimis banii nu-ti raspund dar si cand raspund iti zice "AM TRIMIS INTREBAREA LA DEPARTAMENTUL FINANCIAR" eu voi lasa necenzurat imaginile sa vedeti realitatea.
SCAM MEDIAVENUS.COM

Adevarul ca si reclama asta statica este frumoasa rau :))

http://i.imgur.com/kyhc10S.png

Vezi ca adnow sunt si mai si, eu am patit cu mediavenus si cu adnow, partea buna a fost ca mediavenus m-a platit pentru perioada respectiva si dupa accea mi-a dat deny la site, pe cand la adnow mi-au retras banii din cont pentru frauda ("cica" :)))
 
la ei conteaza conversiile,daca le dai conversii multe iti mentine pretul mare daca nu til scade din saptamana a doua de la adaugarea siteului , si asta e normal,daca ai un site fara trafic necalitativ si faci de ex 50usd si din aia 50usd nu este nicio conversie normal ca nu le convine sa ti o mentina rata,asa face si adnow
Ei au pretul/click stabilit zilnic , de exemplu astazi e 0,03 . Ieri l-au avut 0,04 . Afiseaza zilnic pe site aceste date .
Eu nu ma pot plange , imi ofera un pret de 0,04si ceva /click .Plus ca , fata de alte retele pe care le-am folosit imi contorizeaza 95% click-urile . Sunt multumita deocamdata de ei . Pe o alta retea imi contoriza mai putin de 50% .
 
reteaua asta e pe duca , nu mai are niciun site mare reclamele lor, acum baga vrajeli saptamanal ca au probleme tehnice si intarzie cu platile,e pe duca nu cred ca mai rezista mult parerea mea
 
Mereu au avut ptobleme "tehnice" cu platile, mai putin cu webmoney. La del cum are si adnow cu paypal..
 
Portiune de site, copiata de la adnow si au uitat si scrisul adnow. Nu ca e penal, nici nu poti numi firma, asemenea experiment de retea.
Si mai va intrebati daca e buna sau nu.
 
Mail primit azi de la mediavenus pe mai multe bloguri
From: Andrei <[email protected]>
Message Body:
Salut!
Suntem MediaVenus - rețea de publicitate internațională.
Tipul de publicitate cu care lucram este http://prntscr.com/cbqiiv
Noi oferim:
-Cele mai mari venituri.
-CTR mediu 0,5%
-Plăți stabile o dată pe săptămână
-Manager personal
-Configurarea widget-ului este confortabilă și funcțională
-Acceptăm site-uri cu orice subiect
Echipa noastră de suport receptivă este gata să vă ofere asistență la configurarea widget-ului și la instalarea codului pe site și de asemenea e gata să răspundă la orice intrebări referitoare la activitatea rețelei noastre.
Înregistrați-vă acum pe mediavenus.com

Am rugamintea ca Domnul Andrei sa raspunda fara a ”bombarda” site-uri cu aceste emailuri !

Multumesc
 
Mail primit azi de la mediavenus pe mai multe bloguri


Am rugamintea ca Domnul Andrei sa raspunda fara a ”bombarda” site-uri cu aceste emailuri !

Multumesc

pe manager nu l cheama andrei ci lina asa stiam
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus