Mai conteaza numele de domeniu ?

ProiectP

Member
Registered
Banned
Astazi avand timpul necesar am facut curatenie printre domenii pe partea de .ro
Si am gasit foarte multe domenii cu nume ideal ... gen proteina.ro , proteinele.ro , culturista.ro , culturistul.ro etc....
Mai conteaza numele de domeniu la partea de seo ?
 
Eu nu am auzit nimic de genul sa NU mai conteze. A contat tot timpul, nu? Ce e după punct nu a contat, mai puțin în cazul în care e tld-ul este de la o tara, cum în cazul de fata este .ro, prinde iar punctaj pentru "publicul" din România.
Și chiar dacă nu ar fi contat dpdv seo. Un nume precum proteina.ro este un nume ideal, scurt la obiect și ușor de reținut. Adică numele la un site trebuie sa fie ca atunci când îl spui cuiva sa nu te mai întrebe o data "cum?" Nu știu dacă sunt bune de ținut, dar cu siguranță sunt bune de vândut.
S-a mai auzit ceva, trebuiesc plătite domeniile.ro și pe anii trecuți?
 
Se adauga o taxa , cine nu o plateste il va pierde ,eu am o lista de aproximativ 200 de domenii .ro in asteptare sa le preiau multe inregistrate sub ani 2000 :) le astept ca painea calda. Probabil va fi cum sunt si celalalte si mi-se pare normal cu plata anuala.
 
Se adauga o taxa , cine nu o plateste il va pierde ,eu am o lista de aproximativ 200 de domenii .ro in asteptare sa le preiau multe inregistrate sub ani 2000 :) le astept ca painea calda. Probabil va fi cum sunt si celalalte si mi-se pare normal cu plata anuala.
Unde apare taxa care trebuie platita?
 
Inca nu sa decis , din ce am inteles eu pentru ca nici ei nu spun exact ci foarte vag... se va decide acum in iunie , iulie
 
Loading...
Back
Sus