Magazin Piese Auto

Costin93

New Member
Registered
Salut domnilor. Intenționez sa deschid un magazin de piese auto fizic. Dețin clădirea . Ce trebuie sa iau în considerare? Țin sa menționez ca am lucrat în domeniul pieselor auto și localitatea unde locuiesc e zona agricola cu potențial. La 20 km de București!
 
Piese auto per general sau dedicat pe nisa Agricola?
E bun ca ai clădirea insa neapărat zic eu un site sau app unde omul poate comanda de acasa si la magazin, clădire vine doar sa ridice comanda pentru a salva timp.

Poti face ca in app sa fie cu 10% mai ieftin decat in magazin fizic.

Inventarul inițial la un astfel de magazin va avea nevoie de un buget considerabil.

Cum esti la început nu vei avea pret foarte bun la distribuitorii si pentru a salva bani sa nu fie blocați, poți lucra gen, comanzi azi, ajunge maine.

Apoi pentru a atrage si merge mai bine poti adăuga si un serviciu de mecanică rapida unde poti include serviciul in preț la produs si oferi la chestii mici serviciu gratis.

O chestie care te poate ajuta mult cred eu, este sa faci un mic sondaj online sau fata in fata unde întrebi lumea care ar fi interesată de piese auto cam ce ai nevoie mai tot timpul si care ar fi pretul care i-ar convinge sa cumpere imediat.

In acest fel vei stii ce sa aduci fara sa blochezi bani si ce pret ar merge.
 
Mulțumesc pentru răspuns. Ma ajuta foarte mult. Am uitat sa adaug ca fratele meu deține un service auto și ma presează sa ne asociem plus ca eu activez în domeniul auto și sunt sunat non stop pentru recomandări și piese.
 
Mulțumesc pentru răspuns. Ma ajuta foarte mult. Am uitat sa adaug ca fratele meu deține un service auto și ma presează sa ne asociem plus ca eu activez în domeniul auto și sunt sunat non stop pentru recomandări și piese.
Atunci ai un avantaj foarte mare.
Iti faci un plan pe 12 luni de consolidare, apoi la final faci o analiză sa vezi cum merge. Daca totul e ok, sau i identificat problemele si le poți rezolva, mergi mai departe.
 
Salut domnilor. Intenționez sa deschid un magazin de piese auto fizic. Dețin clădirea . Ce trebuie sa iau în considerare? Țin sa menționez ca am lucrat în domeniul pieselor auto și localitatea unde locuiesc e zona agricola cu potențial. La 20 km de București!
Bun venit pe forum
 
Loading...
Back
Sus