Loc de dat cu capul

E un website de fotbal unde am luat ban pe motiv ca am fost prea agresiv si politica website-ului spune ca nu am voie 2 conturi. Am incercat sa imi fac cont fara sa schimb nimic, in afara de a reseta netul si am luat ban. Eram curios cum pot sa ascund cu totul ca am mai avut un cont si sa imi fac altul. Ma gandeam sa cumpar un VPS?
Stergi in broswer cokie cu siteul respectiv si dac ai ip static la net, intri prin proxy server, le gasesti gratuite pe net !
 
Cateva lucruri uitati cand vine vorba de anonimitate online.
1. Adresa MAC la placa de retea. Schimbi IP, dar asta ramane si stie ca esti tu. Vezi tutorial meu cum se schimba.
2. Fiecare OS si browser are o semnatura unica care poate fi citita de siatemele la aceste site-uri.
3. Java deszactivat
Cel Mai sigur sigur sa zic asa Este sa faci un vps in calculator sau cumperi unul si acceseaza de pe acesta.
Pentru o Mai mare siguranta e recomandat sa folosesti tor browser + un tunel + vps/server de destinatie unde la fel poti folosi tor plus alte sisteme de ascuns.
 
Reclama facebook: pot "sponsoriza" postarea unei pagini care nu e este a mea? De ex pagina samsung pune o poza si eu vreau sa platesc sa apara poza aia pe o raza de 3 km de arcul de triumf
 
Pai poti face o pagina cu numele Samsung + numele la produs sau Samsung mobile si apoi poza oficiala.
Fa o simulare sa vezi CA iti spune. Faza Este CA de reusesti like, comentarii, share se duc la pagina lor si tu doar castigi din click pe URL.
 
Eu odata m-am uitat doar pe mobile la seriale si erau intre 3 si 7 episode pe zi, plus alte activitati si intr-o saptamana am reusit sa consum 24gb trafic.
 
Cateva lucruri uitati cand vine vorba de anonimitate online.
1. Adresa MAC la placa de retea. Schimbi IP, dar asta ramane si stie ca esti tu. Vezi tutorial meu cum se schimba.
2. Fiecare OS si browser are o semnatura unica care poate fi citita de siatemele la aceste site-uri.
3. Java deszactivat
Cel Mai sigur sigur sa zic asa Este sa faci un vps in calculator sau cumperi unul si acceseaza de pe acesta.
Pentru o Mai mare siguranta e recomandat sa folosesti tor browser + un tunel + vps/server de destinatie unde la fel poti folosi tor plus alte sisteme de ascuns.
De unde sa iau un astfel de vps care sa fie bun sa nu mai am probleme.
 
Pana astazi urmaream serialele pe un anumit site..chiar imi placea....

biblia.png

...nu prea ma incanta sa vad de fiecare data cand intru pe site ...Citeste BIBLIA...
Oare cine a platit reclama ..BOR ..:))))
 
Pe mine ma deranjeaza imaginile scarboase. Nici pe site-urile mele nu mai intru :))

Posibil sa iti raspunda daca o sa vrea... Probabil stii ca e si el membru RoForum
 
BOR ....plătește mai bine că Tubeadvertising ?
Garantat 100% ( vezi emisiunea) ca doar nu platesc taxe la stat sau poate platesc cu ceva rugaciuni.
 
Nu e BOR.
Posibil ca cineva a gandit asa. "Ce site sa fac sa-l monetiz? Sa fac unul cu filme? Mai am deja 3, si oricum nu pot pune adsense pe ele. Ceva care sa pot pune Adsense. Un site cu carti. In care lumea sa intre sa citeasca. Care e cea mai citita carte? Fifty Shades of grey. Dar oare nu o sa am probleme cu DMCA?. De fapt stai.. Biblia e cea mai citita carte din lume.. Si nu cred ca Dumnezeu o sa imi faca report DMCA"
 
Loading...
Back
Sus