Loc de dat cu capul

Eu imi bag ceva in Bitcoin-ul lui dracu, pai ba nene daca dau CTRL+C, click dreapta copy, Copie pe buton si imi copiaza acelas cod 13AqmiwoRwR6grdFZSWQ1tDxDN9qkhwaPd de ce familia ei scrie alt numar acolo. Daca apas pe View QR Code si apoi dau copie imi zice bitcoin:17RJ5Vz22rrZ2fnNZAGDRHpUyL9YBhxZ7p Pai care mortii vostri e ca banii deja au fost primisi pe primu ca am dat de 10 ori CTRL+C, copy, Copie si imi aparea primu cod, acum cand dau la poza si View code de ce e alt cod.
 
Pai din ce vad e simplu. In calculator ai ceva, virus, mallware, etc care poate e facut special pentru asta, unde in loc de adresa ta de BTC o pune pe a lui.
13AqmiwoRwR6grdFZSWQ1tDxDN9qkhwaPd
Aceasta este adresa celui care are hack-ul, asta doar daca dispui tu de 30BTC.

btc hack.png

Daca te uiti in statistici la adresa de mai sus, vezi ca cel care iti datora banii ti-a trimis suma respectiva, doar ca nu la tine in cont ci in alta parte.
bitcoin:17RJ5Vz22rrZ2fnNZAGDRHpUyL9YBhxZ7p
Din cate vad asta are balanta zero si cred ca este a ta.

Recomanda sa iti faci curatentie prin calculator imediat.
 
Eu imi bag ceva in Bitcoin-ul lui dracu, pai ba nene daca dau CTRL+C, click dreapta copy, Copie pe buton si imi copiaza acelas cod 13AqmiwoRwR6grdFZSWQ1tDxDN9qkhwaPd de ce familia ei scrie alt numar acolo. Daca apas pe View QR Code si apoi dau copie imi zice bitcoin:17RJ5Vz22rrZ2fnNZAGDRHpUyL9YBhxZ7p Pai care mortii vostri e ca banii deja au fost primisi pe primu ca am dat de 10 ori CTRL+C, copy, Copie si imi aparea primu cod, acum cand dau la poza si View code de ce e alt cod.
sunt adrese diferite , bani oricum I primesti . chiar daca tu nu mai vezi adresa veche bani tot vin , mereu vei vedea adrese noi in portofelul tau .

Conteaza sa fi sigur ca ,ai adresa corecta.

sa faci back up mereu :)
 
sunt adrese diferite , bani oricum I primesti . chiar daca tu nu mai vezi adresa veche bani tot vin , mereu vei vedea adrese noi in portofelul tau .

Conteaza sa fi sigur ca ,ai adresa corecta.

sa faci back up mereu :)
Pai si ce fac acum? E virus sau e normal sa dureze asa? Sa deschid un ticket la cei de la blockchainwallet?

Am intrat acum pe wallet de pe latop si cand dau copy la cod imi copiaza codu din casuta :(
 
Pai ce hack, virus special din asta ca pana acum 2 saptamani nici nu stiam de Bitcoin. De unde sa fii luat virusul. Deci nu mai am nici o sansa sa vad banii? Mai era si o suma decenta :(
 
ticket nu se poate deschide , in crypto monede nu se fac dispute ,singura disputa este sa sti persoana de la celalant fir si sa o strangi de gat .Pe urma atentie este timpul de trimitere, nu stiu pe unde am mai citit tot asa o persoana a trimis btc multi si a pierdut bani din cauza ca erau prea multi ,sau altu a trimis pe adresa de wallet care expira dupa 20 de minute.

Eu personal folosesc stik usb cu back up
 
E virus sau e normal sa dureze asa?
Ti-am spus mai sus, daca citeai cu atentie vedeai si intelegeai.
Nu mai ai ce astepta, pentru ca plata a fost facuta si confirmata pe data de 29.08.2017 https://blockchain.info/ro/tx-index/279032692
Pe viitor ai grija sa ai calculatorul clean si atentie mare cand trimiti o adresa BTC. Nu e vina celui care a trimis ci a TA pentru ca ai furnizat o adresa gresita.
In final nu prea ai ce face. Ti-ai dat teapa singur.
 
Ti-am spus mai sus, daca citeai cu atentie vedeai si intelegeai.
Nu mai ai ce astepta, pentru ca plata a fost facuta si confirmata pe data de 29.08.2017 https://blockchain.info/ro/tx-index/279032692
Pe viitor ai grija sa ai calculatorul clean si atentie mare cand trimiti o adresa BTC. Nu e vina celui care a trimis ci a TA pentru ca ai furnizat o adresa gresita.
In final nu prea ai ce face. Ti-ai dat teapa singur.
Normal ca nu mi-am dat teapa singur. La cate metode foloseste blockchain wallet sa securizeze un cont ma asteptam in pana mea macar sa nu poata cripta Copy sau ceva.
Eu pana acum 2 saptamani nici nu aveam cont de bitcoin, care erau sansele sa iau un virus si fix pe bitcoin.

Porcarie de bitcoin, ultima oara in viata mea cand cer plata prin gunoiu asta mondial.

Mersi pentru lamurire macar acum stiu sa nu mai astept plata ca tampitul..
 
Normal ca nu mi-am dat teapa singur.
Sorry, dar ti-ai dat singur.
blockchain wallet sa securizeze un cont ma asteptam in pana mea macar sa nu poata cripta Copy sau ceva
Nu are treaba site cu asta. Adresa BTC este publica nu exista un risc de securitate daca cine ti-o cunoaste. TU trebuie sa iti securizezi calculatorul pentru a nu avea problema de gen.
care erau sansele sa iau un virus si fix pe bitcoin
Il poti avea si pentru altceva nu neaparat pentru BTC. Un virus de gen cu siguranta are si un keylogger, deci.... ai grija.
Plus inainte de a cumpara e posibil sa te fi interesat si din neatentie ti-ai luat virus, care uneori poate veni lipite de alte programe, etc.
Acum fac un topic sa stie si altii.
 
Sorry, dar ti-ai dat singur.

Nu are treaba site cu asta. Adresa BTC este publica nu exista un risc de securitate daca cine ti-o cunoaste. TU trebuie sa iti securizezi calculatorul pentru a nu avea problema de gen.

Il poti avea si pentru altceva nu neaparat pentru BTC. Un virus de gen cu siguranta are si un keylogger, deci.... ai grija.
Plus inainte de a cumpara e posibil sa te fi interesat si din neatentie ti-ai luat virus, care uneori poate veni lipite de alte programe, etc.
Acum fac un topic sa stie si altii.
Imi este incredibil sa accept acest lucru, e singurul loc in care am avut problema asta. Sa nu mai zic ca daca era keylogger ma lua si pe celalalte conturi ca paypal, payoneer, etc.
 
Sa nu mai zic ca daca era keylogger ma lua si pe celalalte conturi ca paypal, payoneer, etc.
Intelegi ca este o posibilitate (unda din multele) din informatiile oferite de tine. Un keylogger nu tot timpul este pentru a fura date ci pentru a monitoriza in special. La BTC odata trimis/furat nu mai poti da de urma, pe cand la paypal si altele se pot identifica usor.
 
intrebare
ce suna mai placut ?
ABanzon initiale de la blog si diminutiv de la amazon ,si da de inteles de abandon , te abandonezi de ceva prin vinderea lui
A-BAZÁR classic nume de bazar plus in fata A nu de la e -commerce ci initiala a nume blog

ai alte sfaturi ?


Sper sa nu fie blonde pe aici , numele va fi pentru sectiunea vanzare cumparari etc.multumesc frumos .
 
Ultima editare:
Video cu un rinocer care se handeste a strans peste juma de milion de vizionari in mai putin de 24 ore, plus preluat de mai multe conturi si retele.
 
Loading...
Back
Sus