Invitatie install windows 10

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am primit astazi invitatie sa trec la windows 10. Am scris acum ceva vreme ca windows 10 va fi oferit gratis chiar si celor care au windows piratat. M-am inscris atunci cand a aparut stirea si astazi am vazut in bara de jos un icon de la windows care odata ce pui soricelul iti spune sa instalezi windows 10.

Acum ma pun sa fac upgrade la windows 10 si apoi revin sa spun cum a decurs.
8wCypAv.png

zotREUW.png
 
update:
M-am bucurat prea repede sau nu am citit bine cand am deschis acest topic.
A fosr doar un anunt din partea celor de la microsoft. Am pus adresa de e-mail sa fiu anuntat cand pot face upgrade. :(

T3ErMq6.png
 
Pe 29 iulie parca se lanseaza official .
Totusi..ma tot bate gandul spre Linux Mint .
e prima oara cand aud de acesta.
Eu raman pe wind dar vreau sa pun paralel si kali.org. Acesta in special pentru teste de securitate in fata clientului. :p
Daca instalezi poate faci un video sa vedem cum decurge, cum se face, etc.
 
Linux reprezinta nucleul principal. Pe acest nucleu principal sunt construite mai multe distributii de linux, distributii adica sisteme de operare bazate pe linux. Linux Mint este o distributie de linux, cum e si Ubuntu, Manjaro, etc.
Eu personal folosesc Windows 8.1, pe care am instalat VirtualBox, pe care am instalate mai multe distributii linux: xubuntu, manjaro, ubuntu mate, etc.

Astept sa vad versiunea finala de Win 10, sper sa fie ok, dar nu as face upgrade momentan, am prea multe chestii instalate si configurate pe sistemul actual si chiar nu am chef sa stau sa reinstalez si sa reconfigurez iar totul. In orice caz am mai incercat windows 10 in virtualbox, o sa testez si fersiunea finala la fel :D
 
Sincer windows 10 pana acum este un esec din partea mea
Pai ai testat windows 10 ?
Lansarea oficiala este pe 29 iulie 2015. Au fost invitati cativa sa testeze inainte de lansare.
 
Da acum lucrez pe windows 10 ... varianta test .. am 8.1 Pro licentiat si am fost invitat de ei sa instalez windows 10 .. nu sunt multumit ... sunt multe inca de realizat din partea lor .. sincer la un om care lucreaza cu programe gen visual studio sau altele care au parte de compilare nu il recomand ..
 
Da acum lucrez pe windows 10 ... varianta test .. am 8.1 Pro licentiat si am fost invitat de ei sa instalez windows 10 .. nu sunt multumit ... sunt multe inca de realizat din partea lor .. sincer la un om care lucreaza cu programe gen visual studio sau altele care au parte de compilare nu il recomand ..
Mi se pare chiar normal si cred ca versiunea oficiala va fi mai buna decat cea de test.
Este la fel cand a fost lansat windows 8, chiar windows vista cand multe programe nu functioneau pentru ca nu aveau suport pentru varianta respectiva de OS.
Multe programe din calculator vor trebui reinstalate sau cel putin un update sa poata rula pe windows 10.

Din ce am citit windows 10 etse total diferit ca structura si cum functioneaza fata de versiunile trecute.
Trebuie sa ne adaptam la noile tehnologii.
 
Mai sunt cateva ore pana la lansarea oficial a windows 10. Pe unele forumuri deaja a aparut versiuni piratate si nu inteleg de ce.
Aveti mai jos o mica recenzie a celor de la Yahoo pentru windows 10.
Eu il voi instala imediat ce imi apare notificarea in calculator.
 
Loading...
Back
Sus