Intrebare site filme

dduuttzzuu

Active Member
Registered
Full Member
Salut,
Am primit acest comentariu acestala un film romanesc:
Buna ziua,va informam ca distribuiti filmul „Un pas in urma serafimilor” fara a detine drepturi de difuzare.In acest sens va informam ca ati incalcat drepturile de autor ale companiei noastre.Potrivit legii nr 8/1996, distribuirea de materiale asupra carora nu aveti drepturi constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 6 luni la 3 ani.Va informam pe aceasta cale ca vom lua toate masurile ce se impun in acest caz.Va multumim!.

ce ziceti il scot de pe site?
 
Salut,
Am primit acest comentariu acestala un film romanesc:
Buna ziua,va informam ca distribuiti filmul „Un pas in urma serafimilor” fara a detine drepturi de difuzare.In acest sens va informam ca ati incalcat drepturile de autor ale companiei noastre.Potrivit legii nr 8/1996, distribuirea de materiale asupra carora nu aveti drepturi constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 6 luni la 3 ani.Va informam pe aceasta cale ca vom lua toate masurile ce se impun in acest caz.Va multumim!.

ce ziceti il scot de pe site?

Verifica prima data emailu de la care ai primit. Si daca e pe bune mai bine scoti daca nu da-i in continuare.
 
Dupa cum e scris clar nu e scris de un avocat sau careva care are habar de legi, cand o sa primesti o avertizare reala o sa fie de cel putin doua pagini cu detalii si numele persoanei in cauza, firma care o reprezinta, etc...

Vezi cine rankeaza in google sub tine la filmul respectiv si o sa afli cine a lasat comentariul.
 
Ms @PhoeniXman
De asta am si intrebat ca mi sa parut ciudat cum e scris si comparativ cu reclamatiile DMCA care vin pe link de la google este foarte diferit aceasta reclamatie.
 
Am avut un site de filme romanesti acum vreo cativa ani, am tinut siteul pana am primit email de la avocatul tvr-ului cum ca trebuie sa scot de urgenta toate materialele lor de pe site. Mentionez ca toate filmele erau luate de pe youtube. Eu zic ca nu se merita riscul
 
Am avut un site de filme romanesti acum vreo cativa ani, am tinut siteul pana am primit email de la avocatul tvr-ului cum ca trebuie sa scot de urgenta toate materialele lor de pe site. Mentionez ca toate filmele erau luate de pe youtube. Eu zic ca nu se merita riscul
De unde sti ca era avocatul TVR-ului?
 
Am avut un site de filme romanesti acum vreo cativa ani, am tinut siteul pana am primit email de la avocatul tvr-ului cum ca trebuie sa scot de urgenta toate materialele lor de pe site. Mentionez ca toate filmele erau luate de pe youtube. Eu zic ca nu se merita riscul
Cumva siteul era filmeromanesti.tv ?
 
Loading...
Back
Sus