Intrebare domenii .info

TAFFY00

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut am si eu o intrebare,domeniile .info nu sunt bine vazute de google?sau care e chestia am vreo 3 domenii de acest gen pe niste siteuri cu pilot automat dar nu prea cresc in SERP oricate backlinkuri as strange.Poate cineva sa imi explice?
 
Desi google nu face diferente intre extensii, cel putin nu oficial, in realitate sunt diferente si asta din cauza la ce sunt folosite.
pw,info,xyz si altele de gen sunt folosite in special la spam/scam etc si google acorda atentie speciala. Insa nu iti pot spune sigur.
Un alt lucru care depinde in aceste zile este ISP la domeniu/hosting.
Trebuie analizat ce backlink ai, daca sunt bune, cate sunt dofollow/noffolow, sau cate sunt pe homepage sau link interior, ancora, numar de domenii care au link catre tine, daca sunt pe clase diferite de ip, etc, etc, etc.
Stiti metoda veche de schimb de link care acum nu se mai practica mult, insa este foarte importanta si aduce rezultate.
Cand doua sau mai multe site-uri recomanda link intre ele, insa nu in sidebar ci in articol, google vede bine.
Un alt lucru care treceti cu vederea este ca nu aduceti backlink la backlink.
Acum 2 ani cineva a cumparat un articol pe un site de al meu unde avea 3 link catre site lui. Clientul respectiv a adus cam 40 backlink puternice la articolul meu + altele mai putin puternice iar site-ul lui este in prima pagina la google pe cateva keyword.

Multi merg pe ideea ca dece sa-i fac backlink lu X dupa ce am platit pe articol ca sa`i bine lui, dar nu intelege ca si face bine singur si are de castigat.
Aduci 3-5 backlink tier 1 pe luna si la fiecare din acestea mai aduci 20-50 tier2 si tier 3.
 
Si Alex ca nu sa mai deschid alt subiect daca mi-ai putea spune cum a reusit domnul de la click sud sa apara asa frumos in rezultate gen asa organizat cu categoriile alea cu tot :D sper ca ai inteles ce am vrut sa spun
upload_2017-4-23_19-19-27.png
 
Si Alex ca nu sa mai deschid alt subiect daca mi-ai putea spune cum a reusit domnul de la click sud sa apara asa frumos in rezultate gen asa organizat cu categoriile alea cu tot :D sper ca ai inteles ce am vrut sa spun
Vezi atașament 870
Astea ti le organizeaza google in functie de importanta in cautari (cele mai accesate) !
Asta vezi la siteuri mai mari cu volum mai mare de trafic !
Nu mai tin minte bine, dar era si o optiune in google master tools din care puteai sa elimini un link care nu iti convenea (exemplu: aparea linkul cu "Pagina 2")
 
Loading...
Back
Sus