Internet mobil oriunde de la google

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Google a dat o lovitura pe piata de mobil data cu proiectul Project Fi. Cu lansarea acestui proiect google si-a asigurat un venit de aproximativ 200 bilioane de $ anual. Aceasta e valoarea pe aceasta nisa anual. Cum google in acest moment singurul operator la nivel mondial care ofera acces mobil la internet in intrega lume, va imaginati cati bani, share va avea din cele 200 bilioane de $.

Care este avantajul Project Fi de al google?
Scapi de frica costului extra atunci cand calatoresti in alta tara. Nu trebuie sa mai dezactivezi internetul de frica costul exagerat de mare in roming. Cu google pretul este acelasi fie ca esti in romania ori in cambogia.
Pretul per minut este acceptabil, plus primesti multe minute gratis si toate sms sunt gratis, oriunde esti si oriunde vrei sa trimit.

Pachetul standard costa 20$ pe luna si 1Gb trafic costa 10%. Deci daca vrei 3Gb trafic pe luna, costul final va fi 50$. Un alt avantaj este ca traficul neconsumat iti este returnat in bani. Asa ca o luna poti consuma mai mult si in alta mai putin.
Asta cred ca este un lucru bun, pentru ca nimeni nu consuma in fiecare luna acelasi trafic. Spre exemplu, luna asta m-am uitat la filme online, descarcat si am facut o gramada de lucruri, iar traficul consumat este destul de sus. Luna viitoare plec in vacanta fara sa folosesc internetul, asa ca voi avea un cost de doar 20$.
Sper ca ati inteles pana acum

Mai multe detalii gasiti aici cat si acoperirea si costuri.
https://fi.google.com/about/plan/
Our plan starts with the Fi Basics for $20 per month. This includes:

  • Unlimited domestic talk and text
  • Unlimited international texts
  • Low-cost international calls
  • Wi-Fi tethering
  • Coverage in 120+ countries
Then it's $10 per GB for data. $10 for 1GB, $20 for 2GB, $30 for 3GB and so on. That's it. With no annual contract required.

 
Loading...
Back
Sus