Inchiriere cont facebook ads

J.D

Active Member
Registered
Full Member
Credeti ca e ok sa inchiriez un cont de facebook ads? Ca altcineva sa faca reclame cu ajutorul lui?
Ce riscuri exista?
 
riscul ca atunci cand se va incerca crea o reclama cei de la fb sa suspende contul de ads datorita liste de ip cu diferite ipuri logate...
 
Daca esti verificat...nu conteaza ip.
Probat pe piela mea....dar . dar Facebook-ul face si va face ce vrea... este un risc ...poate sa inchida ochii FB.. sau poate blocka contul....e cu risc....
...dar daca nu rişti......nu vei sti niodata...daca Da sau Nu.

Parerea mea risca....un studiu arata ca oameni care risca .....traiesc mai mult si mai fericiti ca ceilati...care vor sa mearga doar la sigur....
 
Credeti ca e ok sa inchiriez un cont de facebook ads? Ca altcineva sa faca reclame cu ajutorul lui?
Ce riscuri exista?
Majoritatea celor care închiriază conturi fb o fac pentru că reclamele lor nu respectă politica facebook și folosesc diverse sisteme de cloaking etc. Referitor la întrebarea ta , DA, există un risc. FB îți poate suspenda contul de ads iar pe viitor nu vei mai putea crea campaniii, boost sau orice altceva. Contul personal nu e afectat, doar i se dezactivează funcția de ads. Faza e că odată dezactivat rămâne dezactivat pe vecie. Nu am auzit cazuri în care contul de publicitatea a fost re-activat!
 
Ultima editare:
Nu e Chiar asa. Cine inchiriaza nu doreste sa fie numele lui si toti fac reclama la chestii scam, etc.
Apoi la contul tau ads e atasat o metoda de Plata care Este a ta si Facebook trage banii de doar ori pe Luna sau cand cheltui 50£€¥$.
Daca iti face costuri forte Mari si ei nu ti-au trimis banii. Plus pe langa Suma cheltuita Mai adauga 24%.

Eu nu iti recomand sa faci asta.
 
Nu e Chiar asa. Cine inchiriaza nu doreste sa fie numele lui si toti fac reclama la chestii scam, etc.
Apoi la contul tau ads e atasat o metoda de Plata care Este a ta si Facebook trage banii de doar ori pe Luna sau cand cheltui 50£€¥$.
Daca iti face costuri forte Mari si ei nu ti-au trimis banii. Plus pe langa Suma cheltuita Mai adauga 24%.

Eu nu iti recomand sa faci asta.
Dar nu poate adauga si propria modalitate de plata? adica cardul lui nu al meu?
 
In functie de limita impusa , prima oara este o creditare de 100 ron , apoi 200 de ron etc... Eu chiar daca nu am fonduri pot face reclama pana la 7000 de lei facebook pe - , daca inchiriezi si sare limitele rapid si ulterior iti da o paguba de 10.000 de lei ai pus-o. Mai devreme sau mai tarziu isi va recupera datoria. Un sfat... nu va mai inchiriati conturile de nici un fel si nici nu mai acceptati pentru o suma astfel de lucruri.
 
C
In functie de limita impusa , prima oara este o creditare de 100 ron , apoi 200 de ron etc... Eu chiar daca nu am fonduri pot face reclama pana la 7000 de lei facebook pe - , daca inchiriezi si sare limitele rapid si ulterior iti da o paguba de 10.000 de lei ai pus-o. Mai devreme sau mai tarziu isi va recupera datoria. Un sfat... nu va mai inchiriati conturile de nici un fel si nici nu mai acceptati pentru o suma astfel de lucruri.
Cum crezi ca isi pot recupera paguba?
 
Cum crezi ca isi pot recupera paguba?
Cerere direct la banca si gata.
Apoi daca face reclama la ceva scam, poate depune plangere la politie impotriva ta.
 
Loading...
Back
Sus