In foamea dupa un click - Facebook Fake Post

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In foamea dupa un click de 5 centi suntem dispusi sa apelam la tot felu de metode. Zi de zi vad astfel de postari, unele chiar trec limita bunului simt.
Cati dintre voi ati apelat la asa ceva?
ff8a4a4ca02d44bfafedabf64ed04627.png
 
Trist, insa vad ca deja acest gen de postari sunt tot mai frecvente pe facebook, chiar in timp ce urmaream topicul mi-a aparut in feed asta:
89f2ddde78b64fa286865451232bf7fb.jpg

Cata minte si suflet sa ai sa postezi astfel de idiotenii. Prin astfel de postari poti recunoaste caracterul unor oamenii.
 
Mai sunt si alea cu copii bolnavi sau imagini din accidente foarte grave. Plus am vazut multi posteaza postari de gen: Persoana X a disparut de acasa. Normal ca persona care vede intra pe link dar nu gasesti nimic legat de disparitie. Aici este un pericol mare, pentru ca intr-o zi cineva chiar posteaza pe bune ceva de genul si tu nu vei da importanta.
 
Articolul de mai sus este o porcarie, doar sa atraga vizitatorul. Treaba asta nu o sa mai tina mult, ciiteam pe un ziar online astazi ca: 'Youtube şi Facebook au început să elimine materialele video cu conţinut extremist.' posibil sa le bage si pe astea cu tenta de mai sus in acea categorie. Deci a inceput curatenia, au lansat asa zisele 'aplicatii care caută “amprentele” digitale unice'. Inca de saptamana trecuta am simtit aceasta treaba, intram pe unele paginii de amuzament ca deh mai vezi o gluma si etc si la un momentdat unele dispareau cand voiam sa le revad.
 
facebook deja a implementat sisteme noi cum ar fi deeptext care detecteaza ce postezi in articol adica vede artificial sa zicem, au implementat ca pe news feed filtrare nuditate si continut sugestiv sexual pe zi ce trece devine tot mai stric cu asemenea postari ,ce sa mai zicem de cei ce posteaza mai sus chestiile alea le tin conturile cateva ore ...
 
Loading...
Back
Sus