Imagine wordpress!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Buna ziua. Folosesc plugin yoast pentru seo. As vrea sa stiu ce setare trebuie sa fac ca imaginile din site sa fie indexate si sa apara la cautari. Si in robots.txt ce trebuie sa modific ca sa dau voie robotilor... Multumesc frumos!
 
In mode normal nu ar trebui sa faci nimic ca wordpress vine cu allow ca default. In robots.txt faci regula doar daca vrei sa blochezi.
Google cand indexeaza articolul, adauga si imaginile. Problema ca majoritatea au setat ca imaginea sa poata fi vazut cu direct link, lucru care duce la pierdere de trafic si resurse consumate.
Cauta pe google redirect google images to website si vei gasi metode cum sa redirectionezi traficul catre articol.
La se poate face si din plugin sau wordpress.
 
Am gasit acest plugin insa nu stiu daca ii bun Google Break Dance sau Google Images Redirect
Rubrica "Media" de la pluginul seo, la ce se refera? Trebuie bifata casuta la robots pe index?
 
Da, dar daca folosesti si jetpack, fotografiile nu mai sunt servite de la tine de pe server
 
Adauga acest cod intre tagurile <head> si </head>
Cod:
<script type="text/javascript">
if( parent.frames.length > 0 ) {
parent.location.href = location.href;
}
</script>
 
Ultima editare de un moderator:
Buna ziua. Folosesc plugin yoast pentru seo. As vrea sa stiu ce setare trebuie sa fac ca imaginile din site sa fie indexate si sa apara la cautari. Si in robots.txt ce trebuie sa modific ca sa dau voie robotilor... Multumesc frumos!
Plugin-ul Yoast indexeaza automat si imaginile, imposibil sa faci o cautare pe domeniul tau si sa nu ai o imagine indexata de google
Poti accesa site:4kxnxx.org EXEMPLU , accesezi IMAGE, vezi ce este indexat.
Nu gandi ca un un user gaseste site-ul dupa imagini, ci mai mult dupa linck
 
Loading...
Back
Sus