ilie vlogs a sters toate videoclipurile de pe canalul youtube

MarianVIP

Active Member
Registered
Full Member
Nu stiu daca stiti dar de 2 zile pe canalul de youtube al lui Ilie Vlogs nu mai este nici un videoclip facut de el, nici nu sunt puse pe privat, ele apar ca sterse. Acum parerile sunt impartite: o parte spun ca s-a saturat de hateri si ca a intrat in depresie si a facut asta, altii spun ca omul a facut o gramada de bani, si-a luat masina si-a facut casa la comanda si multe lucruri si ca s-a saturat...
Parerea mea este ca o sa mai fie cazuri de genul asta, atat timp cat ei accepta sa semneze contracte cu firme care ii ademensc cu tot felul de "momeli". Deja incepuse sa apara zvonuri ca nu ilie vlogs a ajuns la 1,3 milioane de abonati ci global records l-au adus la numarul asta impresionant de abonati. In ultimul lui video postat spunea foarte clar ca de o vreme nu mai este el si ca tot ce face nu il mai reprezinta. Asta se intampla doar atunci cand o firma de genul celor de la global records vin si iti impun ce video sa faci ce tema sa abordezi, iti impun sa colaborezi doar cu oamenii lor chiar daca tu nu vrei si multe chestii care se intampla mai peste tot, chiar si cu artistii care semneaza contracte cu impresari sau case de productie, etc ... Eu cred ca aceste schimbari apasa foarte mult pe umerii unor copii care sunt invatati sa posteze pe youtube cam orice ce le trece lor prin cap si dintr-o data se vad in situatia sa dea explicatii si pentru aerul respirat. Este doar parerea mea despre acest caz, acum nu stiu ce a fost dar probabil o sa ne lamureasca cei in cauza cat de curand! Voi ce parere aveti ?
 
Asta se intampla doar atunci cand o firma de genul celor de la global records vin si iti impun ce video sa faci ce tema sa abordezi, iti impun sa colaborezi doar cu oamenii lor chiar daca tu nu vrei si multe chestii care se intampla mai peste tot, chiar si cu artistii care semneaza contracte cu impresari sau case de productie, etc ...
Daca e cazul, cred ca ai dreptate si o stiu din propria experiena. Odata am semnat si eu un contrat fara sa-l citesc bine si chiar daca o faceam pentru ca nu sunt avocat nu vedeam buba, iar la scurt timp am ramas cu buza umflata.
Vad ca pe instagram are activitate dar nimic despre asta.
Mai si posibilitatea ca video sa fi sters de un hacker. Din cate stiu majoritatea au backup la toate clipurile urcate, mai ales la acest nivel.
Vom vedea in urmatoarele zile ce se aude.
 
Asta care a facut video, e doar penttru a deveni mai popular, castiga bani si ceva subscribe, pentru ca lumea va da share cum nu stiu alte info pentru motivul lui Ilie. Bun marketing sa stii.
Cat despre depresie nu prea tine la mine, pentru ca nu traieste in UK sau USA, ci in Moldova unde ca si in Romania, multi abia daca au auzit despre asta si daca lumea te aude cu asta, te face nebun si te trimiite la treaba. :D
 
Eu tind sa cred treaba cu global records, urmaresc multi youtuberi si cei care au intrat sub "tutela" lui Mihai Dima, BroMania s-au schimbat... nu mai au libera exprimare ca inainte .... Chiar si NoapteaTarziu inainte faceau niste versuri faine rau de tot acum se simte ca sunt apasati de contracte si de parteneriate si trebuie sa fie mult mai atenti cand spun ceva ....
 
se simte ca sunt apasati de contracte si de parteneriate si trebuie sa fie mult mai atenti cand spun ceva ....
Vezi, de asta nu sunt eu bogat acum. Daca acceptam sa imi fie impus diferite lucruri eram super bogat.
Eu tind sa cred treaba cu global records
Sunt destui care au canale aici si chiar daca spui ca global records este rau, acestia tot viseaza la un contract cu acestia.
Acum depinde ce clauze de finalizare avea, ca e posibil sa ramana falit si tot mai trebuie sa plateasca, asta daca nu ajunge si la mititica. :D
 
mi se pare normal ca, GR sa iti spuna ce sa faci , ei iti deschid cariera te duc sus si ... tu nu vrei ? hai sa fim seriosi.

Iar tot vorbind pe acest domeniu de logistica ca sa stiti 100% din casele de productie nu urmaresc talente ci urmaresc persoane populare asemanatoare trecutului .Pracatic fiecarere casa de productie foloseste o ecuatie din trecut (statistica) cu ce gen sa ascultat ,ce anume a placut publicului , degeaba ai tu voce si ai cuvinte in cap ,daca in anul 1997 a fost in top pop si tu esti un baiat/fata talentat/a care poate spune ceva prin dance electro.Esti popular, pt ei in fata lor reprezinti o sursa de venit ,un nr diferit .Exact ca in marketing .Cine penisul meu ar veni pe blogul meu Atractiabanilor.ro sa plateasca publicitate chiar daca am un plus in confront cu acest forum pe anumite nise .Dar lumea o sa vina aici pe ( www.roforum.net ) din cauza cuvantului popular si au mult mai multe sanse sa faca lead ,si tot asa pe o scarita depinde totul de buget si bine inteles de popularitate .Iar cand ai semnat un contract cu o casa automat vei face proiecte care vor ei dupa studiile lor , adica daca ei sunt axati sa faca cascaval ,atunci vor face cascaval mereu si nu vor produce nici o data salam .Salam va face o alta casa care le este concurenta etc .Toata lumea trebuie sa manance o bucata de paine .Deasta se spune pact cu Diavolul ,deasta se cheama contract..Ai semnat ai luat la cunostinta termenii si condiitile atunci respectale inclusiv consecinte.
 
Ultima editare:
mi se pare normal ca, GR sa iti spuna ce sa faci , ei iti deschid cariera te duc sus si ... tu nu vrei ? hai sa fim seriosi.
In cazul expus de mine nu e chiar asa, Global Records nu au luat pe ilie vlogs de la zero. El era deja un nume cand a aparut firma asta :) Dar a acceptat sa intre sub ordinea lor si uite ce s-a intamplat, asta daca presupunerea mea e adevarata. momentan sunt doar presupuneri nu e nici un comunicat oficial...
 
Este chestie de marketing, omul nu mai era relevant si nu mai avea vizualizari. O sa revina cu videoclipuri noi si poate format nou.
A facut si Sucre un clip despre ultimu lui clip (inainte sa-si stearga "canalul"):

Oricum a postat pe instagram si a zis ca si-a salvat clipurile inainte sa le stearga :))
 
Katy Black e sora vitrega a lui Ilie in caz ca nu stiati iar aceasta povesteste intr-un video ca ilie a sters clipurile datorita hate-ului si persoanelor care il acuza ca si-a facut casa furand banii din donatii pentru skate park, poate vorbesc in necunostiinta de cauza dar asta mi se pare cea mai plauzibila cauza. Bafta. Aveti clipul in link.
 
Daca nu e adevarat ca si-a facut casa din: furand banii din donatii pentru skate park ..de ce a fugit si s-a ascuns o perioada? Un om nevinovat nu fuge , nu se ascunde sta drept in fata ori si cui il acuza de ceva .
Sincer nu il cunosc..nu am vazut nici un minut din ce face ...dar daca esti nevinovat .nu te ascunzi ;)
 
Pai noi facem bani cinstiti din siteuri de filme ? Acum nu avem nici o dovada ca banii aia din donatii au ajuns in contul lui.... Doar presupuneri si pana la urma nu a bagat mana in buzunar la nimeni, cate campanii nu fac oamenii statului si baga bani la ei in buzunar :D
 
Nu e cinstit sa faci bani din site de filme fata de cine?
Nu e cinstit sa furi..iar daca nu ai furat ..stai..ca te doare in p*** ce vorbeste lumea...pentru ca tu sti in sufletul tau de unde vin bani ...dar daca te simti cu musca pe caciula..fugi..te ascunzi..iti pregatesti discursul pentru cand apari din nou
 
Ia sa imi raspunzi tu.. fata de cine nu e cinstit si nu e legal sa faci siteuri de filme, muzica, etc ?
Ok...
Am un site de filme..urc un film...vizitatorul vine..vizioneaza filmul...pleaca...posibil sa lase un comentariu ; Multumesc sau Nu merge subtitrarea bine..sau Se vede naspa..etc etc
Ce nu e cinstit fata de el ??
NU..m-a platit sa fac asta...NU mi-a donat nimic...NU mi-am facut casa ca a vizionat el un film .

Daca vine Jean Claude Van Damme si ma acuza ca i-am urcat serialul pe site ..si nu i-am platit onorariu ..e alceva...daca aici vrei sa bati..

Daca eu voi cere donati pentru ceva anume ....si eu imi fac casa sau ma duc la curve cu ei ...fi sigur ca si eu voi disparea o perioada cand vor veni sa ma intrebe ce am facut cu bani din donati :)
 
Loading...
Back
Sus