Idei de cadouri de Craciun

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acusica vine craciunul si intram in forfota cadourilor, care pentru multi dintre voie este un calvar, inclusiv pentru mine. Nu ma pricep deloc la cadouri, asa ca m-am informat pentru a veni in ajutorul celor care sunt in aceiasi situatie.

Nu cumparati cadouri in apropierea craciunului pentru ca sunt foarte scumpe. Cel mai bine este sa cumparati inainte de craciun pentru ca este posibil sa iesiti cu pana la 60% mai ieftin. Pe langa banii salvati, mai scapati si de cozile nebune din toate magazinele.

1. Tableta, laptop, telefon mobil

Acest tip de cadouri sunt mereu primite bine, pentru ca toata lumea are nevoie de unul si daca are deaja, cu siguranta nu va spune nu la altul nou. Cea mai buna solutie pentru acest tip de cadou este aliexpress, unde gasiti produse la preturi foarte mici si transport gratuit. Livrarea in Romania se face in maxim 3-4 saptamani si recomand sa alegeti posta normala pentru a nu plati taxe extra la servicii de genul DHL.UPS, EMS, etc. Eu cumpar de multi ani de aici si mereu am fost multumit.
O alta sursa de unde puteti cumpara este emag. Am facut cateva cautari pe net la aceste produse si emag la majoritatea a avut cel mai bun pret.

2. Imbracaminte de brand.
La acest tip de produse cel mai mult conteaza pretul si mai putin produsul in sine. Un site care are produse de marca si preturi acceptabile, este kurtmann si este din romania. Recomandat pentru barbati care vor sa scape repede de problema si fara sa stea la coada, nu mai spun de reducerea de preturi,

3. Bijuterii
Aliexpress este iar o sursa buna pentru acest tip de produse. Daca bugetul vostru este mic si vreti sa oferiti cadou o bijuterie care sa arate bine si la pret mic, atunci asta este solutia.
Daca aveti la dispozitie 1-2 ore puteti cumpara chiar si 20 produse cu 100 RON.

4. Vacanta
Fie ca este in romania sau strainatate, o vacanta este mereu primita cu entuziasm. In romania avem destule oferte si locuri unde sa mergem. Daca alegeti o vacanta in afara romeniei, atunci va recomand spania. Este mult mai ieftin fata de Anglia si chiar Romania, au multe sarbatori si vreme buna, adica fara zapada. :D
Este recomandat sa cautati si sa cumparati bilete de avion si inchiriat camere de hotel cu cel putin o luna inainte, pentru a primi un pret mai bun. Daca alegeti sa faceti asta cu 5-10 zile inainte craciun atunci costurile pot creste chiar cu 300%.

5. Produse erotice
Personal va recomand acest tip de cadouri. Dupa atata munca aveti nevoie de putina relaxare si motiv pentru a incerca lucruri noi.

Voi face update imediat ce imi vin alte idei.
 
Loading...
Back
Sus