Help reclame daunatoare

ionut

Moderator
Moderator
VIP Club
astazi am facut niste modificari la site si cand sa testez versiunea de mobil din chrome am avut o mare surpriza...
d1d598ae27b442e4ac8e3d01d06bc185.png

854db86b365b4b189c119a908af5f94d.png



cum imi dau seama cine/ce a facut redirect...plus se pare ca apare o singura data pe ip (probabil si numai la un procent redus de vizitatori)

voi face mai tarziu un fresh install wp..ce ar trebui sa mai fac sa ma asigur ca scap de acest virus ?

si mai am si varianta ca poate fi din reclamele mediavenus sau mgid.
 
A si eu mgid si nu face asa ceva, doar daca ai ales popup sau alta forma de reclama de la ei.
Cel mai bine scoate cate un popup pe rand si vezi daca mai face.
La fel poti spune ce retele de reclame ai pe site si care este acesta, poate reusim sa te ajutam mai bine.
 
Nu e virus, ceea ce iti apare e reclama pentru mobil. Cel mai sigur e de la mgid. Cu mediavenus nu am patit asa ceva deloc ( dar nu e exclus 100%) .
Reclame de genul apar in special la cele popunder/popup, dar se mai intampla si la bannere. Se poate ca o reclama de la vreun advertiser sa fi trecut de verificari ( se mai intampla).
Dar cel mai sigur poti incerca tu. Scoti mgid si vezi , bagi inapoi si verifici iara.
Ps: Din astfel de "reclame" o sa poezi vizitatori in special cei care intra de pe mobil, care se pare ca acapareaza tot mai mult mediul online.
 
momentan nu am scos nimic.. doar am testat si de pe alt pc/ip si nu-mi mai apare..sigur e un algoritm intelegent de afisare al acestor reclame

am adsens pe site..deci nu am pop-uri sau alte chestii. am doar mediavenus si mgid..intre timp imi dau seama ca mediavenus are niste optiuni de afisare ale anumitor reclame ce nu le inteleg in totalitate..gen wap ads ce sunt astea, pot fi cauza ?

84aa9a2593e141e7b90dbdce1bfaa7d0.png
 
Dezactiveaza asta si nu mai apare.
O sa dureze ceva pana face update.
ma gandeam eu...totusi de unde pana unde (wap ads din ce citisem pe net erau reclame pt telefoanele mai vechi cu ecran mic etc) in nici un caz redirect de genul care ma lasa fara vizitatori plus sigur ii mai si sperie :(
 
Salut. Ii rog pe cei care au Mgid pe site sa vada dacau au la keywords "Retiringtipstoday"... Sau sa caute pe google o postare indexata si sa puna si cuvantul "Retiringtipstoday", sa vada daca apare si acesta in descriere. La mine apare de aproape 32000 de ori, si banuiesc ca e din cauza scriptului lor. Singurul lucru in comun care il are cu alte siteuri care apare este acela ca toate site-urile au MGID.
 
Apare pe mai multe site-uri si wp si blogger... inclusiv pe pagina cu exemple de la mgid... Ai incercat si sa vezi in google serp, daca dai search la o pagina indexata si pui la keyword si retiringtipstoday? Din mai mult de 10 la cate m-am uitat toate au... zi un site aleatoriu care are mgid. Scriem domeniul si retiringtipstoday in google sa vedem daca apare in serps
edit: vad ca la roforum nu apare... si la inca un site...
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus